Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Fotky a popis motorů v peugeotech?


Dundee

Recommended Posts

Ahoj, měl bych takovej jeden malinkej nápad. :myslim

V sekci Servis je každou chvíli založený příspěvek typu \"Co je tohle?\", \"Kde je to a to?\" atp. Takové příspěvky se dosti často opakují a kolikrát jsou výzvy \"Použij hledání\" atp. marné...:(

Na stránkách jiného clubu, jehož jsem byl členem, byl založen (a umístěn jako první) příspěvek, do kterého dávali členové fota svých (či cizích) motorů dané značky s popisem nejdůležitějších (a poruchových) částí (např. umístění volnoběžného ventilu, teplotních a jiných čidel atp.).

Fungovalo to dobře, další otázky tohoto typu se víceméně neopakovaly, pak se spíše vyskytly otázky: \"Jak opravit...\" či \"Kde sehnat\".

Co kdyby se něco takového zavedlo v sekci Servis i u nás? Já sám bych klidně fotku motoru s čísílky a legendou klidně poskytl, jelikož sám občas tápu, co že to pod tou kapotou vlastně kde je...;) (a určitě nejsem zdaleka sám).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem to následovně:

V sekci Servis založit nový příspěvek, který byl byl stále navrchu a do něj by se poze přispívalo (jako kamkoliv jinam tady v diskuzi).

Do předmětu by se zadalo třeba: \"P405 1.9TD 68kW D8A\", do textu by se napsala legenda k přiložené fotce (1- akumulátor, 2- alternátor, atd.) a pokud by některá součást potřebovala detail či další fotku, tato by se přidala taktéž (např. turbo a malé součástky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavý nápad, jen si nejsem jist, zda by nebylo lepší využít sekci Servis na stránkách klubu (tedy ne na Foru).

Ostatně od toho tam ta sekce je - dříve se tam i podobné články objevovaly, nyní jsou bohužel ještě po stěhování serveru povětšinou bez fotek, ale předpokládám, že se to postupem času zlepší.

Ať budou tedy informace o kterých píšeš na stránkách nebo na Foru, jedno je jisté: nebude to vypracovávat nikdo z vedení, ale jen a pouze sami členové. Takže: klidně foťte své motory, tvořte popisy jednotlivých servisních činností, které jste provedli a pokud bude ze strany nového vedení (a taky členů) zájem, určitě si tyhle informace tady na klubu své místo najdou. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Kurt: Právěže na stránkách Clubu by takový článek (či příspěvek) neměl význam, protože plno lidí z Clubu se na hlavní stránce pouze zaregistrovalo a sem nechodí přes hlavní stránku (je to sice divný, ale je to tak).

Měl jsem na mysli právě pouze a jen členy, ne nutně nikoho z vedení P-C (ostatně členové by si snad měli pomáhat, ne?).

Nejde ani tak o zájem vedení clubu, ale spíš o ochotu adminů umístit takové téma na začátek sekce nastálo.

2 Oddie: Nejde mi ani tak o postupy a návody oprav, na to by bylo zapotřebí asi mnohem více prostoru, jde mi spíše o popis základních a důležitých součástí motorů, aby se stále dokola neopakovaly již výše uvedené otázky.

Nechci nikoho do ničeho nutit, byl to jen nápad a pokud se nesetká s jakousi podporou členů tohoto clubu a ochotou pomoci druhým alespoň takovouto maličkostí, svět se určitě nezboří a život půjde dál...;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Viz například pátý příspěvek v tématu \"Škubaní auta POMOC\" v sekci Servis:

V tom případě mi nezbývá, než se přiznat, že moc nechápu, jak by to mělo vypadat.

Takže platí to, co jsem napsal - foťte, tvořte, až budete mít hotovo, dejte vědět a umístíme to na forum - třeba s hlasováním, jestli mají takové návody smysl (ať se vyjádří ti, pro které jsou určeny). ;)

Dundee - protože sis to vymyslel (:D) tak možná začni - pokud máš fotky s čísílky a přídáš nějaký popis, tak klidně to téma vytvoř třeba v Servisu, ať víme, o co půjde (jsem ochoten taky přispět, fotit snad trochu umím a pod haupnu svý 106-ky vás klidně pustím). :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Počítám s tím, že začnu, jen se mi právě nechce čekat až do skončení voleb, jak psal Komisař. Dneska si trochu pohraju trochu s Photoshopem, v týdnu si tu fotku vezmu do práce a zkusim jeden vzorek \"píchnout\" do Servisu...

Ale no tak Forum fungovalo před volbama a bude snad i po volbách, ne? :)

Jo a psal to Ferry. ;)

Co do toho mícháš Photoshop? To místo mytí motoru budeš dělat korekce obrazu? :mrk No, není to špatnej nápad - možná to dá míň práce. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vidíš, už ani nevim, co čtu...:o

Forum bude určitě fungovat, proto to chci udělat co nejdřív, ať se nám to hezky kupí.

:D V Photoshopu se nejlíp vkládaj čísílka, virtuálně motor umývat nebudu...

Musím ale udělat fotku bez intercooleru, protože nejni takhle vidět pár \"nepodstatných\" detailů (vstřikovače, žhaviče apod.) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Že by tenhle nápad umřel dřív, než byl zrealizován?

Už uběhl skoro měsíc a pořád nic. Podle mě je to škoda, ale jsem realista a vím, že nerealizovaných nápadů už tady bylo povícero...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...