Sign in to follow this  
Followers 0
pavex

vrzgajuci ventilator

7 posts in this topic

Mam C. Evasion a niekedy mi zacne vrzgat ventilator. Niekedy dokonca aj ked je posuvnik na minime, cize ventilator nedostava prud (asi sa roztaca naporom vetra???)

Chcel by som sa dostat az k vetrakom, ale neviem kade? Treba na to zvnutra - vybrat pristrojovku, alebo kade?:myslim

A je to opravdu ventilator? Mne se obcas z panelu ozyva takove bzuceni, ale je to (zrejme) servomotorek, ktery tam nekde vevnitr hejbe klapkama. Nekdy treba staci autem prejet nerovnost a chvili to bzuci - zrejme je to dost citlive...

Zkousel jsi uz vycistit drahu a jezdec? Ja tam mel desnej bordel... Rozebrat to jde docela dobre :)

asi to bude ventilator, pretoze ked to zacne \"vrzgat a skripat\" tak pohybem tou packou rychlosti otacok alebo ich len zmenim a ono to pri inej rychlosti prestane.

Kadial sa tam dostanem?

(Ked som mal R21 tak sa tam \"liezlo\" pod pristrojovkou pred spolujazdcom. Ako je to u Evasiona/806tky?

Ventilátor je vpravo pod palubkou spolujezdce. Je tam vidět poměrně velký plastový kryt s mřížkou. Přístup není zcela jednoduchý.

Přístup není moc složitý - musí se sundat manžeta řadící páky a vyndat popelník. Tam jsou šrouby, které drží kryt. Pak je ještě potřeba stáhnout čudlíky od ventilátoru, topení a větrání.

Pak je to přístupné.

Jen pozor při zpětném vkládání na takovou vroubkovanou gumu u každého čudlíku, aby se neponičila. Když to bude otevřené doporučuji vyměnit opálené žárovičky podsvětlení.

Původně zaslal: Pajda

... Když to bude otevřené doporučuji vyměnit opálené žárovičky podsvětlení.

vidim, ze v tom nejsem sam - kdyz jsem auto koupil, tak nesvitila ani jedna...

mam neco podobnyho, s leveho pruduchu (u volantu) mi obcas po najeti na nejakou nerovnost zacne vrnet ventilator. Nekdy to prejde hned nekdy to trva - jindy zase pomuze stahnout vykon a znova nahodit ! Ted pres leto to nedela spis kdyz se venku ochladi ! Evasion ma prej dva motory topeni a muze nanich byt suche lozisko vrtule a obcas zacne bzucet ! Kdyz sem to chtel rozdelat skoncil sem u toho zaplastovanyho topeni s vrtuly a nemuzu ho rozdelat ! Ale podle rad se prej dotoho nemam moc montovat abych to dal nekdy dohromady ....