Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

FAP - Regeneracia....


DanculD

Recommended Posts

Zospodu auta. Tzn. vliezt pod auto, otvorit zatku a naliat.

Tak tak jednoduché to asi nebude, když budu chtít dolít FAP, tak si zajedu do Peugeotu a nechám si to tam dolít. Cenu za aditivum jsem si již zjistil.

Takže: aditiva 9979.95 /5l/ 3120,00 Kč a 9736.65 /1l/ 1253,00 Kč

za dolítí cenu nevím, ale nebude to asi nic omračujícího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to jednoduche, pokud ti nedojde a nemusis na diagnostiku. dnes mi dodali aditivum- mam verzi na 120tkm, 2360Kc i s dph, v baleni je- 3litrovej kanystr,prazdna litrova flaska,hadice s adapterem(vicko s kohoutem),sitka,hacek

-adapter se nasroubuje misto vicka kanystru nebo litrove flasky, tu das do sitky a povesis za hacek na dvere, to abys mohl drzet druhej konec a sledovat kdy to pretece :aut me se to veslo vse,no byl uz cas :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: p406b

je to jednoduche, pokud ti nedojde a nemusis na diagnostiku. dnes mi dodali aditivum- mam verzi na 120tkm, 2360Kc i s dph, v baleni je- 3litrovej kanystr,prazdna litrova flaska,hadice s adapterem(vicko s kohoutem),sitka,hacek

-adapter se nasroubuje misto vicka kanystru nebo litrove flasky, tu das do sitky a povesis za hacek na dvere, to abys mohl drzet druhej konec a sledovat kdy to pretece :aut me se to veslo vse,no byl uz cas :D

Škoda, že to nebylo fotograficky zdokumentováno, jistě by to bylo vítáno...:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vymena FAP se odviji od toho kdy dojdou aditiva,driv tam nikdo nepojede. koupit to lze samostatne, a udelat doma. za repasovany FAP mi rekli 7200Kc, jako cenu za dil. ten FAP rozhodne vydrzi vic km,ma to urcite rezervu,je to keramicky monoblok ktery se jen zanese zbytky sazi a cerinu ktere se nestihnou spalit. menil jsem vlnovec, tak jsem to pri te prilezitosti nechal proplachnout vapkou,a jede se dal.:D

by me zajimalo jestli je jinej filtr na 80 a 120tkm, myslim,ze jsou jen jine aditiva a davkovani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ale je to přesně naopak. Je to "životnost" FAPu (samozřejmě +/-, závisí to na spoustě faktorů, jako druhu provozu, způsobu jízdy atd. atd.) a podle toho tam lijí množství FAPu + nějaká rezerva. Životnost FAPu se pak liší podle druhu motoru atd.

Jinak čištění samodomo se tady už probíralo, stačí dohledat, ale a) nikdy to sám pořádně nevyčistíš a hlavně b) je to prasárna. :bojim A za c) není to zas taková položka (zvlášť jednou za +/- 100 000 km), která by tě měla nějak zruinovat. Jinak Peugeot má paušál obsahující výměnu FAPu, doplnění aditiva a zásah do BSI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no zadnej pausal mi nenabydli,co to stoji? ze to kupuju zvlast jim prislo uplne normalni s tim, ze to vydrzi dyl a at kdyz tak prijedu. nechal jsem to vyplachnout pri te vymene vlnovce protoze stejne musi ven FAP a pocitam,ze kdyz se ucpe tak dam repas. jak jsem zjistil tady a u citroenkaru tak ten FAP tam vydrzi i dvojnasobek, pruchodnost hlida pocitac.

a automobilky postupne menej informace,protoze samy nevedeli jak to bude po par letech v beznym provozu, tak ze jejich zaruceny info ziskany metodou pokus-omyl bych bral s rezervou.

pri idealnich podminkach- malo nafty=malo sazi ,budes menit podle km neco co je v poradku :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to, že až ti to začne hlásit, tak to nehlásí to, že došel cerin, ale to, že je zanesenej FAP. Pokud ti to eště nehlásí a došel ti cerin, je to divný, ale je to něco jinýho. Možná se to může stát někomu, kdo jezdí výhradně dlouhý štreky po dálnici, kdy dochází k dokonalejšímu spalování.

Jinak kolik to stojí, to teď z hlavy nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 11 měsíců později...

Ja som dolieval pred dvoma mesiacmi, ale len liter. Objednal mi to kamoš zo servisu, ale trvalo mu to asi dva týždne a asi to aj tak objednal z Peugeotu. Najlepšie je to objednať priamo v Peugeote a tam to aj dať naplniť a vymazať v počítači. Mne to objednal a doplnil ten známy v servise, ušetril som asi 300 Sk le nakonec som aj tak musel ísť do Peugeotu dať vymazať tú hlášku. Takže moja rada... objednaj to v Peugeote, objednáva sa to podľa VIN a máš to bez problémov.:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...