Sign in to follow this  
Followers 0
Piwec

Klíňák????!! - Vyřešeno

9 posts in this topic

Při nastartování se mi ozývá z motoru pískot, který tak po 5-10 sek,nebo při prudkém zvýšení otáček(kolem 2500-3000) utichne.Za deště je to mnohem častěji, někdy i při jízdě....můžete mi někdo poradit, co by to mohlo být??? Dík..:nevim

[upravil dne 5/7/06 Piwec]

No piska až vrže klínový řemen(proluzuje),zkus ho vic natahnout nebo radsi vymenit....a jestli mas servo tak to nekdy dela i při rejdovaní....:mrk:papa

Jj, to bude klíňák. Mladý to na 106 taky dělalo. Jsem ho přitáhnul a bylo to v poho. Zkus to taky a uvidíš, jestli je to ono. Mladá s tím jezdila pak asi měsíc, a potom ho u Vašendů stejně vyměnili. Ono když se takhle vytáhne, tak je lepší tam dát časem rovnou novej:myslim než čekat, až rupne ...

Původně zaslal: MJSytic

Jj, to bude klíňák. Mladý to na 106 taky dělalo. Jsem ho přitáhnul a bylo to v poho. Zkus to taky a uvidíš, jestli je to ono. Mladá s tím jezdila pak asi měsíc, a potom ho u Vašendů stejně vyměnili. Ono když se takhle vytáhne, tak je lepší tam dát časem rovnou novej:myslim než čekat, až rupne ...

A zvládnu si ho vyměnit sám??? Nebo to mám radši nechat na servisu...mám totiž náhr. klíňák v autě...

No já si myslím, že to zvládneš v klidu sám. Zespoda na altíku povolíš ten \"napínák\" a vyměníš řemen(Teda takhle to má mladá na svý 106 obsah 1.0). Pak napnout, utáhnout a je to hotový. Hlavně je potřeba ho správně napnout. Já to vždycky dělal podle woka, ale to asi není to pravý wořechový :D:aut

No to neni,ale melo by myslím:myslim platit pravidlo,že když dáš palec na řemen(zruba v prostřed od altiku a řemenice) a stlačíš,tak by měl se prohnout max 3mm:myslim...a natažení nebo vymenu určitě zvladneš,povolíš zajištovaci sroub(je to 13 klič) a pak pootačíš šroubem napínaku..pak utahneš zajištovak a je hotovo....:papa

Akorát ho nesmíš moc přešpónovat nebo ti za chvíli odejde ložisko v alternátoru!