Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

cvakání ve směrovce - odstranění závady


zbrojnoš

Recommended Posts

Pánové, mě to cvaká(-kalo) delší dobu. 3 dny před vodjezdem na dovolenou (ale jenom tuzemskou) jsem si tady přečet, co mě asi čeká, že se z toho zakouří atp...

Během jízdy na dovolenou se mi z toho fakt zakouřilo, ale povedlo se mi páčku rozhejbat a fachá to (zatim) normálně dál.

Ale za ten návod v týhle rubrice, za ten děkuju, myslím, že ho budu potřebovat.

Zdarec!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...
  • O 2 měsíce později...

Cvakání znamená, že se ti náhodně zapíná pravý (v mém případě) blinkr. Závada je způsobena obroušením kontaktu v páčce blinkru. Na 1. stránce ho Pinďa vyfotil. Kontakt je původně váleček zakončený koulí, která se odíráním o kontakty zploští a dotýká se obou plošek kontaktů a tím blikají směrová světla. Chce to dle návodu vyndat páčku a zabrousit kuličku do původního tvaru, tedy do kulata. Pak vše funguje jak má:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dalick

Cvakání znamená, že se ti náhodně zapíná pravý (v mém případě) blinkr. Závada je způsobena obroušením kontaktu v páčce blinkru. Na 1. stránce ho Pinďa vyfotil. Kontakt je původně váleček zakončený koulí, která se odíráním o kontakty zploští a dotýká se obou plošek kontaktů a tím blikají směrová světla. Chce to dle návodu vyndat páčku a zabrousit kuličku do původního tvaru, tedy do kulata. Pak vše funguje jak má:super

Tak už chápu, díky za radu! Dělá to jen při točení volantu nebo kdykoliv? Jsem ale votrava, co? :roll Díky a měj se!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělá to kdykoliv. Holt když se z přesné kuličky stane jakýsi útvar s několika jakoby rozklepanými ploškami, tak každé drncnutí auta rozsvítí některý z blinkrů. Asi je to nějaký měkký matreriál, protože ta moje vypadala jako by ji rozklepával Koudelka z "Jáchyme hoď ho do stroje." Ale teď to zase funguje, tak snad to zase chvíli vydrží. Při nejhorším nějaká náhrada nebo nová páčka. Ahoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dalick

Dělá to kdykoliv. Holt když se z přesné kuličky stane jakýsi útvar s několika jakoby rozklepanými ploškami, tak každé drncnutí auta rozsvítí některý z blinkrů. Asi je to nějaký měkký matreriál, protože ta moje vypadala jako by ji rozklepával Koudelka z "Jáchyme hoď ho do stroje." Ale teď to zase funguje, tak snad to zase chvíli vydrží. Při nejhorším nějaká náhrada nebo nová páčka. Ahoj.

Tisíckrát dík, až to přijde tak budu vědět co s tím, to je k nezaplacení. Ahoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna vcera sa mi to zacalo chovat podobne, pocujem cvakanie rele, ale smerovky nastastie neblikaju. Staci mi sputit prave smerovky (jeden blik) a jemne packu smeroviek vratit naspat. Kde je chyba ? Vymenit rele, alebo vycistit kontakty packy ?

Zacinam byt z toho mojho priblizovadla trosku nervozny - nestiham riesit jeden problem za druhym ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

od vitina

31.5./07 v 21:42

Toto téma nemá začátek, nepochopil jsem co to je za cvakání o kterém tady píšete?

Mně to cvakalo, ale blinkr neblikal. Na chvíli to přestalo, když jsem blinkr zapnul a vypnul. Pak už to cvakalo skoro pořad, proto jsem se ptal. Očistil jsem kontakt, jak bylo popsáno a od té doby klídek a to je již 11 měsíců.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

moje cvakanie som vcera poriesil, aj ked som takmer prisiel o nervy. Paka isla z volantu v pohode von, ale nasledne ju rozobrat ... :bojim

Po hodine som to otvoril priborovym nozikom a vidlickou :D:roker:D

Vnutri stadardna zavada - ta gulicka bola zodrata a vsetok ten odpad zaspinil trasu po ktorej sa pohyuje. Po vycisteni a nastriekani WDckom je to o.k.

BTW: tu gulicku som neobrusoval - mam pocit, ze by to potom nemuselo dobre dosadat. Ale ked som tak na to pozeral, tak vyrobit to z nejakeho lepsieho materialu by nemal byt velky problem ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

jo ale mas jen ridici jednotku vstrikovani motoru, BSI je dalsi ridici jednotkou v aute, spolupracuje s jednotkou vstrikovani, ale ma prave jeste na starosti chod cele elektroinstalace automobilu a jeho jednotlivych elektronickych systemu, bez modifikace jejiho software nevymenis napriklad ani autoradio za jine

Muzu se zeptat co myslim tim ze bez modifikace sw nevymenis ani radio? ja mam novej model a mel sem tam orig. radio a hodil jsem si tam JVC a pohoda. Muzes mi to prosim presneji specifikovat. Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...
  • O 4 týdny později...
  • O 9 měsíců později...

Taky sem měl tenhle problém. Koupil jsem si auto v bazaru (autobazar Králíky nad pumpou - velice nedoporučuji!). Cvakalo to už tam, tak sem se jich na to ptal. Tam mi řekli že to je 100% relátko a že ho vyměněj. Když jsem si pro auto jel, nic necvakalo...ale asi za 2 dny znova. Pak jsem zjistil že to je páčkou (když jsem s ní trošku pohnul dolů začlo to cvakat). Tak jsem se s potem na čele a v domění jak povolim první šroubek že se mi to celý rozprskne (pružinky, šroubky a tak). Naštěstí vše dopadlo dobře. Nic nikde nespadlo a za 20 minut hotovo :D:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...
  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...