Sign in to follow this  
Followers 0
toro

charakteristika převodů 307 HDI

11 posts in this topic

Vytvořil jsem si dle dostupných údajů vlastního měření pilový diagram převodů u 6 kvaltu.

Zajímalo by mne jak, jsou na tom různé 5 kvalty Vašich pažoutků v naftě.Sdělte prosím, kolik Vám to jede při 3000 ot/ min. na 2, 3, 4, 5 a připojte krátkou poznámku r.v. a výkonu motoru. Po zpracování se předpokládá jako samozřejmost publikování na našich stránkách. Díky i za jiné postřehy k tématu.

307SW 1.6HDi 80KW:

- při 2000 rpm to na 5. rychlostní stupeň jede dle tachometru 97 km/h (reálně cca 95 km/h),

- při 130 km/h to na 5. rychlostní stupeň \"točí\" 2700 rpm.

Na 3000 rpm a výše to točím jen výjimečně při předjíždění, takže přitom nemám čas sledovat, kolik to právě \"jede\".

3000 ot 3. pr. s. 84 km/h

3000 ot 5. pr. s. 144 km/h

2000 ot 5. pr. s. 97 km/h

2000 ot 4. pr. s. 80 km/h

307 SW 1,6 HDi

Díky, už to sypu do grafu.Asi tam bude jen tvé a mé auto, protože aktivita je 0.Asi nikoho nezajímají optimální paramatry provozu. U spotřeby 307 je větší frkot.

Ono by to bolo dobré zohnať vonkajšiu otáčkovú charakteristiku a podľa toho spraviť pílový diagram. Chcelo by to aj mernú spotrebu. Nemá to náhodou niekto od motorov HDi?

Mezi údaji od tebe a ode mne je zanedbatelný rozdíl, spíše jde o chybovost měřidel a našich odečtů.Vypadá to, že naše převodovky i stálý převod je shodný, moje šestka je tam jenom navíc. Co máš za typ a r. výroby?

Mezi údaji od tebe a ode mne je zanedbatelný rozdíl, spíše jde o chybovost měřidel a našich odečtů.Vypadá to, že naše převodovky i stálý převod je shodný, moje šestka je tam jenom navíc. Co máš za typ a r. výroby?

Tohle double nevím jak jde udělat, ale u tebe M. jsem si už všimnul údaje o 1,6 HDI 80kW. Omlouvám se.