Sign in to follow this  
Followers 0
ulio

automatický rosvěcování světel

9 posts in this topic

Zdravim všechny 306kaře a chtěl bych se Vás zeptat jestli jste si někdo nechaval namontovat to aby se Vám automaticky rosvítily světla , nebo jestli s tím máte nějaké zkušenosti ? (Peugeot 306 rv.8/99)

Původně zaslal: ulio

Zdravim všechny 306kaře a chtěl bych se Vás zeptat jestli jste si někdo nechaval namontovat to aby se Vám automaticky rosvítily světla , nebo jestli s tím máte nějaké zkušenosti ? (Peugeot 306 rv.8/99)

Jo, měl jsem to v autě týden, pak mi začaly bilkat světla, tak sem to vytáhnul, načež mě kámoš, který to sestrojoval zdupal, že jsem to neměl vytahovat, ale jenom zkontrolovat kostru, protože ta byla důvodem této poruchy. Zítra nebo pozítří to jdu k němu namontovat zpátky...

...dá se to i koupit hotový,dnes jsem to zamontoval do svý 405,maká to super,mrkni na www.miastko.com:roker

instalaci zvládne průměrně zkušenej kutil podle schémátku...nejhorší je odstrojit všechny plasty a najít kabely ve svazku:roker:D:D:papa

No já bych vám nabídnul ještě jedno řešení, jak jsem to udělal já na P306.

Na sdruženém přístroji je nad kontrolkou airbagu ještě žlutá kontrolka nerozsvícených světel, ale není zapojená. Stačí ji zapojit, dodat objímku se žárovkou a po zapnutí zapalování vás bude bít do očí, dokud si nerozsvítíte. Je to jistě nejjednodužší a taky si můžete ovládat světla dle libosti.

Kdyby vás to někoho zaujalo, tak je potřeba propojit obvod parkovacích světel s PINem 5 modrého konektoru sdruženého přístroje. Já to dal na kablík, co jde do páčky světel. Jsou tam dva konektory, tak je to na tom menším, nevím sice číslo PINu, ale jsou v něm dva šedé kablíky. To najdete. A kde je ta kontrolka, to poznáte proti světlu.

Jinak samozřejmě se můžou ty sdružené přístroje lišit, tak třeba tam všichni tu kontrolku nenajdete, nebo bude na jiném místě.

Svícení zdar! :papa

Milda: tak to je frajeřina,tak si to taky udělám,jelikož mít rosvícený světla,když je potřeba mít nastartováno v noci v zimě někde na polní cestě se \"stopařkou\" ,je dost naprd