Sign in to follow this  
Followers 0
ICEMAN

Rozměry reproduktorů

15 posts in this topic

Čaute všichni.

Nechce se mi nejprve rozdělávat výplně dveří a teprve potom kupovat - neví někdo z vás průměr košů a hloubku (nebo ještě lépe max. možnou hloubku) a popř. i rozteče reproduktorů v předních i zadních dveřích?

Ahoj ICEMAN. Predne dvere som mal rozobrane pred nedavnom, ale zacalo prsat a v panike som zabudol odmerat hlbku. Priemer v predu by mal byt 16.5 a v zadu 13 cm. Ak zistis tu hlbku tak daj vediet, tiez sa mi to iba koly tomu nechce rozoberat.

Tak už to mám:

Přední repro průměr 165mm (rozteče úchytávacích šroubů cca 156mm), hloubka úplné maximum bez úprav je 64mm.

Zadní repro průměr 130mm, rozteč variabilní, montážní hloubka je omezená stáhnutím okna a je to max. 60mm. U 5ti dv. je většinou nutné přivést i drátky od rádia :( .

[upravil dne 21.8.2006 ICEMAN]

Neslyšeli jste o jednodušší výměně předních repráků?

Ja sem četl na jedné anglické stránce, že jde vyloupnout ta plastová mřížka zakrývající reprák (takže by se nemuselo sundavat celý čalounění). Nezkoušel to někdo?

Prý to chce do spodní části vrazit široký šroubovák a opatrně to vypáčit.

Pokud by se sundala ta mřížka, tak by už neměl být problém se k tomu repráku dostat

Ta mřížka jde oddělat úplně snadno i prstama. Vůbec nemusíš používat šroubovák. Ale já vyměňoval repráky za komponentní = potřeboval jsem někam umístit frekvenční výhybku a zapojit dráty k výškáčům.

tanagy: musíš sundat polstrování, aby ses dostal k repro, aspoň to teda platilo u mé 206 z r 2003

Ja mam 206 z 98 a je tam jenom kdyciplastova mrizka co jde oddelat jak popisoval ICEMAN. Stredobas jde tam tudy vymenit ale ja jsem tam daval repro s vetsim magnetem tak sem musel celkem dost toho ramecku dostat pryc. Je tam sice hloubka 60mm ale misto je tam jenom na magnet s malym prumerem.

[upravil dne 26-3-2007 Escaper]

Projíždím některé příspěvky s odstupem času a napadá mě, že tady jsme si trošku nerozuměli. Oddělat tím šroubovákem (resp. stačí prstama) jde pouze mřížka na předních dveřích. Zadní jsou součást čalounění a musí se rozebrat celé.

:papa

no tak co já tak chápu tak u starých 206 to jde vytáhnou a u novějších od 2003 ne, protože já mám 2003 a tam teda musím sundat celé polstrování.

Jinak měl jsem repro, které mělo větší hloubku než 64 mm tak jsem uřezal zadní část té plastové objímky na repro v předních dveřích a neudělal jsem asi dobře, protože to hraje teda hrozně, basy nejsou skoro vybuzené, až když přidám na hlasitosti, jenže to už pak je spíš kravál a bolí z toho hlava .... tak to budu muset předělat.... :(

ja mam taky odstranenej zadek te mrizky a basy mam dobre, to spis zalezi na reproduktoru. Co jsi tam dal za repro?

no těžko říct, byly to 3 pásmové SONY z 406, ale nějáké typové označneí fakt nevím, mohu max vyfotit až to trozdělám :-) ale mám v plánu je hodit dozadu do plata

nezkoušel dat někdo do 206 Helix Blue? jedná se mi o to, jestli je potřeba oddělat ten zadek plastové mřížky a popřípadě neví někdo o obchodu s nejlevnější cenou těch Helixů? kdyžtak piště u2u ať to není bráno jako reklama :)

Ta mřížka jde oddělat úplně snadno i prstama. Vůbec nemusíš používat šroubovák. Ale já vyměňoval repráky za komponentní = potřeboval jsem někam umístit frekvenční výhybku a zapojit dráty k výškáčům.

kam jsi dával výškový??? já je mam ze vnitř u zrcátek už seriově... chci jen vyměnit ty seriové za něco lepšího ale nedělat v tom moc bordel...