Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

prosím motoráře o pomoc


OndraCaha

Recommended Posts

Poradtě prosím někdo, začínám být zoufalý...

Moje 306 s motorem 1.6 r.v. 10/1997 najeto 90 tis. km, žrala olej. Svěřil jsem jí tedy místnímu vyhlášenému motoráři, který měl vyměnit těsnění ventilů a hlavy. To udělal.

Od této výměny však motor netáhne (víc jak 130km/h neudělám) a navíc nějak hodně žere benzín cca 10l/100km.

Nevím zda už to pozoruju moc, ale zdá se mi, že na volnoběh kolísají otáčky mezi 850-900.

Co se mohlo stát, nebo co udělal špatně?

díky za každou radu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To asi nebude moc vyhlášený :-). Zkus si zjistit a toho mechanika zeptat jak to nastavoval atd. TU5JP jsou dvě varianty 90 a 100 PS. Podívej se na VIN a zjisti jestli máš pismeno T někde jak jsou tečky (nevím z hlavy) VF37-NF....3xxxxxxx. - je typ karoserie, to za 3 není podstatné. Jestli je tam T máš 100 PS. Dost lidí si to plete, nedá se to jinak poznat a je toho málo.

[upravil dne 1.7.06 Milhaus65]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Rebik

Taky mi to tak přijde- nastavený o zub jinde, samotné sundání hlavy s tím nemá nic společného + pro jistotu vůle ventilů

Já sem ssi taky říkal, že to vypadá jako přehozenej rozvoďák, ale nějak mi nedošlo, že sundaval rozvody, když o tom nemluvil, asi už stárnu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky po výměně gufer, těsnění, rozvoďáku, vodní pumpy atd. Taky to netáhlo, žralo to a mělo to děsný zvuk, nedrželo otáčky. Po zabroušení ventilů mi servisák hned řekl, že ventyly nastavil, ale chce to trochu pojezdit a nedivočit až si to sedne. Asi po 500 km jsem tam jel znovu na seřízení a teď je to OK.

ras

306, 1.4, 55kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...