Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

A je to tady, bodovej systém


ulfir

Recommended Posts

Jo. IDNES.CZ. A typický nefér přístup lidí, kterých je v redakcích bohužel více než dost a kteří se také považují za novináře. Jak já nesnáším tohle bezmyšlenkovité opakování neférových frází, kdy se mluvčí ani nenamáhá zamyslet nad tím, co vlastně říká... :grr

\"Policisté vyrážejí na silnice lovit piráty silnic s většími...\"

http://auto.idnes.cz/revoluce-na-silnicich-zvladnete-bodovy-system-fqh-/automoto.asp?c=A060630_134848_automoto_fdv

Obzvlášť rychlost 58 km/h místo 50 km/h je čin, který může spáchat jen opravdový PIRÁT SILNIC, žádnému člověku jezdícímu ohleduplně k ostatním se to přece stát nikdy nemůže, že?

[upravil dne 1/7/06 Garfield]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo jenže všechny tachometry ti ukazují větší rychlost,než jakou reálně jedeš.Takže smůla.Odchylkou by se bylo možno ohánět pokud by tacho ukazovalo menší rychlost a to nedělá tachometr ani u těch nejdrašších aut.Zrovna včera o tom byl pořad v Motožurnálu na ČRo1.Testovali luxusní limuzíny,které mají omezovače na 250km/h a tacho jim ukazovali kolem 270.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lape

No jo jenže všechny tachometry ti ukazují větší rychlost,než jakou reálně jedeš.Takže smůla.Odchylkou by se bylo možno ohánět pokud by tacho ukazovalo menší rychlost a to nedělá tachometr ani u těch nejdrašších aut.Zrovna včera o tom byl pořad v Motožurnálu na ČRo1.Testovali luxusní limuzíny,které mají omezovače na 250km/h a tacho jim ukazovali kolem 270.

Všechny ne, můžou ukazovat taky téměř přesně. Onehdy v Butovicích jsem si srovnával tacho s radarem, co tam mají nad silnicí, a čísla se shodovala. Čemu věřit spíš, Motožurnálu nebo vlastní zkušenosti? ;)

[upravil dne 1/7/06 Garfield]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Marcel505

Ale je to fakt přísné, člověk jede o 8 km víc a je to tu.

Tak jezdi víc o 18km/h - máš to za stejný body i prachy (taky jeden z dopadů nového zákona). :roll

spravna poznamka, tento zakon je fakt jeden velky nesmyls!!:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska jsem jel do prace vybrat postu a tak (o vikendu je tu klid a nikdo nerusi :) ), tak me docela zajimalo, jestli se cestou splni moje ocekavani. splnily se do puntiku :grr

- auto mestkych policistu zaparkovane na Florenci pod viaduktem. normalne tam davaji ridicum boticky, protoze sirka vozu + 2 x 5m vzdalenost od hranice krizovatek se da dodrzet jedine s motorkou nastorc.

- mestska policie kasirovala za stani na chodniku u Karlina (to je v poradku, tam nema nikdo co delat)

- merili 30ku pred Karlinskym divadlem, kde je stavba a zuzeni. delniky nevidet... auto MP zaparkovane temer na prechodu. nema se nahodou dodrzovat odstup 2m minimalne?

- odtahovka radila na florenci, kde dnes rano filmari rozmistili znacky zakaz zastaveni dnes a zitra. vcera v devet vecer tam jeste zadne nebyly. je porusenim predpisu, kdyz zaparkujes na silnici a potom tam postavi prenosnou znacku zakaz stani? jestli jo, mam dobry navod pro odtahovky jak si vydelat, staci koupit jedno prenosne znaceni a vzdycky ho nekde postavit a zavolat cajty :) odtahovka byla dokonce v barvach prazske mestske policie, zajimave, vcera jsem se dival na jejich web a v seznamu techniky zadnou nemeli :)

- skupinka mestaku pobihala po Vaclavaku a vybirala za parkovani, odbocovani, ale hlavne za pousteni chodcu na prechodu. kdyby radeji namontovali svetla, jak se ma projet pres prechod, kde se lidi trousi jeden po druhym a o to vytrvaleji, aby clovek dodrzel novy zakon? nakonec jsem projel s tramvaji, ktera je silnejsi :)

- auto mestske policie mi ujelo v sokolovske pred delvitou (hmmm, je tam tricitka a ja jel tak 35) a na dalsi krizovatce zabocilo doleva (pro neznale - je tam prikazany smer jizdy).

- jo a taky jsem potkal asi tricet prasat bez majacku. tak kolem peti aut nesvitilo, a zbytek jel naprosto neprimerenou rychlosti 55-65 km/h po magistrale, kde je pade. zastrelit na miste, vrahy!

a jinak bylo docela fajn kontrolovat sam sebe, abych se nestal tim dobytkem na silnici, co jim ted budou brat ridicaky. jen mi nezbylo tolik casu jako driv na hlidani provozu kolem... ale co, ode dneska asi zacnu byt slusnym ridicem a dodrzovat vyhlasku do puntiku. takze rychlost 25/45/85/125, zadne pousteni ridicu z bocnich ulic (driv jsem to delal, ale ve vyhlasce to ted neni, tam je ze se ma davat prednost kdyz jsi na vedlejsi, asi je to tak bezpecnejsi, zakonodarci to preci vi nejlepe), a tak... opravdu je to to, co na silnicich chceme?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

Původně zaslal: lape

No jo jenže všechny tachometry ti ukazují větší rychlost,než jakou reálně jedeš.Takže smůla.Odchylkou by se bylo možno ohánět pokud by tacho ukazovalo menší rychlost a to nedělá tachometr ani u těch nejdrašších aut.Zrovna včera o tom byl pořad v Motožurnálu na ČRo1.Testovali luxusní limuzíny,které mají omezovače na 250km/h a tacho jim ukazovali kolem 270.

Všechny ne, můžou ukazovat taky téměř přesně. Onehdy v Butovicích jsem si srovnával tacho s radarem, co tam mají nad silnicí, a čísla se shodovala. Čemu věřit spíš, Motožurnálu nebo vlastní zkušenosti? ;)

[upravil dne 1/7/06 Garfield]

4etl si někdynávod k radaru? víš, jakou má odchylku za dobrých podmínek při správné obsluze ? Víš co na něm naskakuje, pokud je obsluha vymaštěná jako MP ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Gargamell

Já se úplně bojim vyrazit na silnici... To abych pořídil veškerou výbavu a takové ty věci. Třeba žárovky tam uričtě nemám.

tak tohle bys mel vozit stejne, stoji to par korun a jednou to hodis do kufru a mas pokoj... to bych celkem neresil. ono co delat, kdyz ti v polich praskne predni zarovka nebo brzdovka, ze...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: Garfield

Původně zaslal: lape

No jo jenže všechny tachometry ti ukazují větší rychlost,než jakou reálně jedeš.Takže smůla.Odchylkou by se bylo možno ohánět pokud by tacho ukazovalo menší rychlost a to nedělá tachometr ani u těch nejdrašších aut.Zrovna včera o tom byl pořad v Motožurnálu na ČRo1.Testovali luxusní limuzíny,které mají omezovače na 250km/h a tacho jim ukazovali kolem 270.

Všechny ne, můžou ukazovat taky téměř přesně. Onehdy v Butovicích jsem si srovnával tacho s radarem, co tam mají nad silnicí, a čísla se shodovala. Čemu věřit spíš, Motožurnálu nebo vlastní zkušenosti? ;)

[upravil dne 1/7/06 Garfield]

4etl si někdynávod k radaru? víš, jakou má odchylku za dobrých podmínek při správné obsluze ? Víš co na něm naskakuje, pokud je obsluha vymaštěná jako MP ?

ty co jsou soucasti znacek jako treba na Evropske nemontujou vymastenci od MP, ale dodavatel. Takze bych to tak tragicky nevidel. Coz samozrejme nemeni nic na tom, ze ma udanou presnost a s nejakymi namerenymi 51km/h si muzou tak akorat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: Garfield

Původně zaslal: lape

No jo jenže všechny tachometry ti ukazují větší rychlost,než jakou reálně jedeš.Takže smůla.Odchylkou by se bylo možno ohánět pokud by tacho ukazovalo menší rychlost a to nedělá tachometr ani u těch nejdrašších aut.Zrovna včera o tom byl pořad v Motožurnálu na ČRo1.Testovali luxusní limuzíny,které mají omezovače na 250km/h a tacho jim ukazovali kolem 270.

Všechny ne, můžou ukazovat taky téměř přesně. Onehdy v Butovicích jsem si srovnával tacho s radarem, co tam mají nad silnicí, a čísla se shodovala. Čemu věřit spíš, Motožurnálu nebo vlastní zkušenosti? ;)

[upravil dne 1/7/06 Garfield]

4etl si někdynávod k radaru? víš, jakou má odchylku za dobrých podmínek při správné obsluze ? Víš co na něm naskakuje, pokud je obsluha vymaštěná jako MP ?

ty co jsou soucasti znacek jako treba na Evropske nemontujou vymastenci od MP, ale dodavatel. Takze bych to tak tragicky nevidel. Coz samozrejme nemeni nic na tom, ze ma udanou presnost a s nejakymi namerenymi 51km/h si muzou tak akorat...

Přesně, četl sem v návodu, pokud si dobře pamatuju, že za ideálních podmínek má nejpoužívanější radar Ramer přesnost cca 4procenta. Což je prý špičkový výsledek.

Takže co dělat, když naměří třeba 53? Neuznat přestupek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja dneska jel Praha - Brandys n. L. a vsichni jeli podle predpisu .. byl to zajimavej pocit, kor na 30-ce, kdy clovek skoro stoji. Nejak mi to ani nevadilo, bylo hezky, ale ta priserna nuda za volantem, clovek by usnul ... ;). Policajti nebyli nikde :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pro informaci:

No nedávno vydali nové testy pro přeskušování nových adeptů na řidiče a už se ví, že se některé otázky budou muset zrušit (zatím jsou vytipovány 4). :bojim:xvul:bojim

A o tom novém zákoně už jsou také polemiky i v parlamentě (ale je hold výměna u koryta, tak se to nyní neřeší). :P:P:P

[upravil dne 1/7/06 Pinďa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...