Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Opět chlazení 405


Roman

Recommended Posts

To Oddie a vůbec všichni: 1.) čidlo teploty na chladiči má vskutku tři vývody (Havel zatím jen jeden a to bokem :D ) Funguje tak, že po dosažení spouštěcí teploty prvního stupně (disel - 93 stupňů) se spíná pin č. 1 a pin č.2. Při teplotě 97 stupňů se rozpojí pin 2 a jsou spojeny 1 a 3. 2.) Nemyslím si, že je nutné, aby dobíhali sahary při vypnutém motoru, ale na druhou stranu při sepnutí druhé rychlosti se (podle zkušeností) zcela nesmyslně netočí obě sahary, ale jen jedna a to na 100% výkonu - Francouzi :o:o:o Čili, pokud je u Odieho svazek k dispozici - brnknu a domluvíme se. Jinak ještě k těm teplotám spouštění sahar. Čidla se určitě dělali s různými teplotami spouštění. U diselů a Tdiselů se neliší, ale u benzínů jsou minimálně dvě varianty. Teploty budou v chytré knize.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, takže se ten první stupeň při sepnutí druhého rozpojí, jo?? Dobrá tedy, zahazuju pracně vymyšlené šémátko do koše, a jdu vymýšlet jiné...

K dispozici je zatím téměř celé auto, ale vyndání motoru už je na spadnutí, tak pospěš! Víš přeci, jak to vypadá, až tam vletím s nůžkama ;)

Že sahary můžou běhat bez klíčku, je dáno asi hlavně tím, že se napájení pro ně bere přímo z baterky, páč je to nejblíž... Ale co pamatuju, je to tak udělané u většiny aut, co znám, takže nevidím důvod, proč to tak nenechat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak abych uz nerikal jenom porad, ze si neco myslim, tak jsem si to zjistil :)

u benzinu: novy model (s modrou patici):

spina pri 92,5 a vypina pri 87,5 (to na pomalejsi rychlost)

na rychlejsi jsou hodnoty 97,5/92,5

u starsiho modelu: spina 1.stupen 84/79 2.stupen 88/83

pak jsem nasel jeste jedno a to je taky do noveho modelu: 97/92, 2.st. 101/96

Tak a ted si vyberte co hrdlo raci :) teda spis chladic......

JO jeste abych vysvetlil rozdil mezi starym novym..... stary ma to cidlo pry nekde ve spodni casti na chladici (a proto spina trochu jinak, protoze se tam drzi studenejsi voda)

A u noveho je to zhruba v pulce az horni 1/3 chladice u horni hadice (je tam teplejsi voda a proto s eto spina kdy ma) aspon teoreticky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau lidi,tak jsem po Hicsově zásahu v pohodě absolvoval středeční zácpu a celou cestu do Holoubkova. Jinak moje čidlo je asi v jedné třetině od shora a má konektory do T,relais tam mám tři,a jak jsem to měřil nad vařičem (staré čidlo)tak se domnívám,že ty rychlosti jsou tři:1.oba větráky pomajeji. 2.levý větrák rychle. 3.oba větráky rychle. Ale ještě to čidlo radši znova oměřím.Jinak Tome drát už je zapojen zpět a 1. stupeň maká.A ještě jestli se někdo vyzná ve schématech z knihy jak na to,tak smekám,přestože mám elektro učnák tak se mi to nedaří...

:D:D:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Originally posted by oddie

No jo, koukám že jsi z Prahy, odkud? Já P6...

Zatím jsem se obešel bez nahlížení, ale kdyby něco, ozvu se, dík.

Já su z Vinohrad,a pokud nezafunguje skleroza tak to vemu dneska na sraz.Teda jestli nebudu mít tichou domácnost...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já myslel,že je sraz na Strahově..Ale ono bylo všechno jinak...Čuměl jsem na C:A:T:-ovu 405 a z hrůzou jsem zjistil,že on to má zapojený jinak než já.

To Hics:C.A.T. má přepínací relé nalevo,prostřední spíná levou saharu nafofr a to levý nedělalo nic... Respektive napětí do čidla šlo a na propojení to nereagovalo.Ale měl tam dvě nějaký svorkovnice,takže asi bude chyba tam.Rada byla prověřit svorkovnice pak budeme hledat dál...;).Mám pocit,že co typ to origoš...A má diesela r.91.Tak uvidíme s čím přijde.:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo tak, na Strahově bývají takové ty tuning srazy, toho já se neúčastním...

Ale můžes se přijet kouknout na nějaký neoficiální kutící sraz ke mě, tam taky čas od času někdo dorazí.

Rozpis nejbližších akcí :) : dnes 16-20h, pátek 15-20h (možná i s Hicsem?), sobota 11-? h (se Štefanem). Občerstvení, dobrou náladu, rukavice a montérky s sebou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Huš! Přivezte si vařič a ostatní propriety, já vám půjčím tak maximálně prodlužku... Jsem rád, že tu garáž vůbec mám, eště abych tam vařil kafe :P

Mimochodem, není to až na věky ámen, ty garáže se budou časem bourat. Takže se pak Oddie bude stěhovat jinam, a nebo se věnovat něčemu jinému...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...