Sign in to follow this  
Followers 0
Guest mikinek

Tah motoru 206

12 posts in this topic

Motor toci pekne, ale jakmile dosahne 3000ot/min jakoby se sekne a nechce tocit vic. Auto je opraveno po bouracce. Display v interieru mi pise, ekonomicky mod aktivovan, muze to byt ono?

Původně zaslal: mikinek

Motor toci pekne, ale jakmile dosahne 3000ot/min jakoby se sekne a nechce tocit vic. Auto je opraveno po bouracce. Display v interieru mi pise, ekonomicky mod aktivovan, muze to byt ono?

To je super, všichni jsme se dozvěděli, že máš 206ku s motorem, kterému se ve vyšších otáčkách nechce točit, takže teď ti na 100% poradíme. Ale teď vážně: jestli je to závada motoru, tak ti nikdo neporadí, protože si neřekl, jaký že to motor ve své 206ce máš...

Eco mode mi pise ked dlhsie stojim s nezamknutym autom, myslim ze je to nejaky mod na setrenie energie, takze s tymi otackami a tahom motora to podla mna nesuvisi.

uplne jsem zapomnel dodat je to 1,4 8V 55kW rok 2002... Proste kdyz sesplanu plyn tak na kterykoliv rychlosti stupen mi nevytoci vice jak 3000ot/min.

jeste dopnim, ze mi sviti kontrolka autodiagnostiky motoru

tak ale co s tim? kdyz pustim radio tak to hrozne neprijemne - (vysoky ton) v pravidelnych intervalech piska :-(

Notak to ti asi běží na nouzovaj režim. Nevím, co vymejšlíš, když svítí diagnostika, že tě překvapuje, že to netáhne. Máš občanku ?

tak jí roztrhej.:xvul

taky me napadlo, ze asi bez v nejakym nouzovym rezimu, ale spis bych potreboval vedet cim to je, co to muze zpusobovat?

některé čidlo nedává signál, nebo špatný kontakt...

Proto je tam diagnostika, u těchto složitých systémů se to nedá určit odhadem ani zkušeností, je potřeba měřit, a diagnostika řekne jasně, \"od koho nemá signál\"

Ty jsi trouba. Tak si s tím zajdi někde na diagnostiku, ne? Tam ti chybu smažou, auto projedou a jestli je tam něco špatně, tak to po projížděce hodí tu chybu znova a oni ti přesně řeknou, co vyměnit/opravit. Dle mých informací stojí diagnostika od 0 (po známosti) do 500 Kč. Myslím, že to není zas taková suma...

Mas pravdu, asi jsem trouba, protoze jsem zajel na diagnostiku. Stala me 893Kc !!! Vyjeli mi 5 chyb - udajne nefunguje ani jedna lambda sonda, vymenil jsem je v zapeti a odpojil baterku, ale dioda sviti dal. Dalsi dve chyby byla, ze nespina ventilator - chybi mi tam kabelaz a ta posledni byla nejaka dalkova konfigurace. Akorat jsem vyhodil skoro litr a vysledek je nulovy :-( Kam jezdite v Brne na diagnostiku za 0-500Kc?