Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prasknuty radiator


malypeto

Recommended Posts

Tak mi moj pegot trochu obaril nohy.Pri jazde po meste,teplota cca 85 stupnov mi nieco zacalo sycat a zacalo z kurenia valit vodu.Pravdepodobne praskol radiator alebo nejake tesniace O kruzky.Neviete mi niekto poradit ako ten radiator vyberem von?Vodu uz vypustat nemusim:D,tej tam vela nezostalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U starého modelu to jde vyndat bez sundání celé palubky, sice blbě, ale jde. odstroj ty boční plasty středovéhu tunelu, a uvidíš tam. Není na tom moc co popisovat, to uvidíš na místě - trubky z toho vytáhneš po povolení pár šroubů, jsou těsněny do radiátoru gumovými O kroužky, samotný radiátor jde vytáhnout po vyšroubování dvou šroubků v rozích. Radiátorů je víc typů (podle výrobce), pozor na to až to budeš kupovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radiator.Valil vodu zo spojov medzi tymi trobkami a plastom.A ako tie kruzky meram,tak meram,kazdy je iny:mrk,idem najst nejaky magazin s gumickami a idem kupit priblizne podla starych.

A ten radiator asi zahucal preto,lebo mi zanasalo hadice a trubky ,hlavne tu tenku asi odvzdusnovaciu od termostatu do chladica,tak dostal motor roztok nejakej sracky na preplachnutie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ach jaj,to som si zas vymyslel robotu...Slak ma triafa.Radiator som tam dostal vcelku dobre,ale tie tubky,s tych ma ide jebnut.Neviem preco ale stale mi slzi voda z toho spoju.Uz som ich aj cele vyrval von a nasadil naspat,povytiahol radiator a nasadil ihc uplne rovno,aj O-kruzky vymenil...Asi pojde silikon...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...

Tak mám pod podlážkou řidiče chladící kapalinu.

Ty o-kroužky jsem měnil asi před rokem, dvěma... Je možné, že je chladící kapalina rozežrala?

Spíš se tedy obávám, že je v háji radiátor.

Nebo ještě nějaký nápad čím by to mohlo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám pod podlážkou řidiče chladící kapalinu.

Ty o-kroužky jsem měnil asi před rokem, dvěma... Je možné, že je chladící kapalina rozežrala?

Spíš se tedy obávám, že je v háji radiátor.

Nebo ještě nějaký nápad čím by to mohlo být?

jestli je to opravdu chladící kapalina, tak sis diagnozu stanovil sám :potlesk:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je to na 307,tak ještě minulej týden byla funglovka na aukru za 300kč.Já ho měnil před týdnem ale spěchal jsem tak jsem koupil na vrakáči za 200kč.A stěma těsnícíma kroužkama-zkoušel jsem dávat O-kroužky,ale nešlo to důkladně stáhnout,originál mají jinej tvar než O-kroužek,mají plošku.Řešil jsem to tím,že jsem vzal k radiátoru i potrubí a vyměnil to celé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...