Sign in to follow this  
Followers 0
detrhomer

Silentblok motoru

15 posts in this topic

Ahojky lidičky,nevíte kolik stojí výměna silentbloků motoru,mám problém,když vypnu motor,tak se motor zatřese až sebou škubne celé auto a za jízdy se mi také zdá,že mi jdou vibrace od motoru do kastle,bylo to tišejší. Mám 2,5TD.

na 2.1TD me staly origo po tisicovce jeden, neorigo napr. kelly cca 600-700 jeden...na 2.5TD ti nereknu :/

na 2,5 je to všechno jiné,jiné uložení motoru,znám to 2,1 mi ukradli :( koukal jsem po netu a našel jsem nějaké od sasicu na benexu,ale nevím které to jsou,jestli to jsou ty co si myslím,tak se z toho vopupínkuju dva silentbloky a 5500 ve větráku :(

No druhy silentblok na strane rozvodu me stal 1800 :( bleee :/

Původně zaslal: rimmer

na 2.1TD me staly origo po tisicovce jeden, neorigo napr. kelly cca 600-700 jeden...na 2.5TD ti nereknu :/

Origo po tisícovce?? Ale to nebyly ty s tou hadičkou do horního uložení tlumiče. IMHO 2,1TD má jen ty.

No ty s tou hadickou jak pravis stoji origo 5.5k :)))) jinak jeden po demontazi mam doma..vzduch jakztakz drzi, kdyby nekdo nutne potreboval (ten ze strany rozvodu), vymenil jsem ho za normalni a mam klid nafurt

tak jsem ty silentbloky koupil,byli tři a 4500 klacku v prdeli :( ,ale co bych pro něj neudělal :) ještě ten tlumič vibrací,kerej zítra vyzvednu a o víkendu se dám do práce :)

Ty si menil i ten na prevodovce ? a tlumic vibraci ? ja mam jeste nejaky silentblok na strane rozvodu, ktery je ulozen na pric a asi zabranuje tomu, aby se motor posouval smerem dopredu nebo dozadu...mechanik zase nevericne kroutil hlavou co to tam je za bazmek, ale je no :) ten jsem nemenil, me slo o vymenu jen tech nafukovacich, ty se furt sraly

ja nafukovaci nemam,ale mam jeden obrovskej na strane spolujezdce a z toho maji kluci na dilne hruzu :) jinak jeden mensi a jeden prtavej a ten tlumic vibraci ,uz mam konecne :),uz me ty pazvuky motoru privadeli k silenstvi a bal jsem se o remen.

Zdravim

detrhomer: nemáš náhodou foto jak ty silentbloky vypadali před výměnou a po ní , koukal jsem dneska taky na ně a ten spodní u motoru co je strčenej v tom kruhovym odlitku má asi necelej 0.5 - 1 cm vůli do boku a je znát, že se může v tom odlitku pohybovat, zajímalo by mě jestli je to normální nebo se tam musí nacpat napevno??? a mám ho nějakej vyklepanej?

Díky F.

Zdar všichni, v Kelly maj v nabídce jenom ten silentblok k převodovce, takže se tam dá koupit i ten na druhou stranu?

Původně zaslal: davmed

To by taky šlo...:cool:

Dobrý nápad, jen by to chtělo vědět přibližnou tvrdost gumy. Měkká by se bimbala stejně a rychle vytloukla a tvrdá přenášela vibrace. Nevím, jak se to píše, ale jednotka tvrdosti gumy je \"šoré\". Pak nějaká odolnost vůči ropným produktům.

neznáte někdo číslo tohohle silentbloku? nemůžu to nikde najít:( a mám ho vyklepanej jako blázen :)