Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

kontrolka zhavenia u 2,0 HDI


pavex

Recommended Posts

Původně zaslal: pavex

Kupil som jazdeny Citroen Evasion s 2,0HDI motorom a kontrolka zhavenia mi este ani raz neblikla.

Ako zistim ci je chyba v zhavicoch, alebo len v kontrolke?:nevim

Tak já sem na HDi viděl kontrolku žhavení poprvé v -10 stupních a byl sem překvapenej, v kterym místě, že se ro rozsvítila :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kámoš má 306 HDI a taky mu ještě ani jednou nežhavila (koupil jí cca před měsícem). Vysvětloval mi proč, ale už si to fakt nepamatuju. Jenom vím, že mi říkal, že HDI nemá žhavící svíčky, že tam je žavení vymyšlené jinak. Prostě není diesel jako diesel :D Nedělej si s tím hlavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rOMIK306xrd

Kámoš má 306 HDI a taky mu ještě ani jednou nežhavila (koupil jí cca před měsícem). Vysvětloval mi proč, ale už si to fakt nepamatuju. Jenom vím, že mi říkal, že HDI nemá žhavící svíčky, že tam je žavení vymyšlené jinak. Prostě není diesel jako diesel :D Nedělej si s tím hlavu.

no pozor..ma to zhavici svicky, a jdou dobre videt... teda aspon otcovat 406 66kw hdi 2001 to ma a jsou velmi dobre videt po sundani plastoveho krytu motoru. A v zime zhavi, ale proste jen chvili

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: rimmer

Původně zaslal: rOMIK306xrd

Kámoš má 306 HDI a taky mu ještě ani jednou nežhavila (koupil jí cca před měsícem). Vysvětloval mi proč, ale už si to fakt nepamatuju. Jenom vím, že mi říkal, že HDI nemá žhavící svíčky, že tam je žavení vymyšlené jinak. Prostě není diesel jako diesel :D Nedělej si s tím hlavu.

no pozor..ma to zhavici svicky, a jdou dobre videt... teda aspon otcovat 406 66kw hdi 2001 to ma a jsou velmi dobre videt po sundani plastoveho krytu motoru. A v zime zhavi, ale proste jen chvili

No, ještě se ho potám, jak to přesně myslel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pavex

Kupil som jazdeny Citroen Evasion s 2,0HDI motorom a kontrolka zhavenia mi este ani raz neblikla.

Ako zistim ci je chyba v zhavicoch, alebo len v kontrolke?:nevim

Tak pokud odpojíš čidlo teploty motoru, žhavení se sepne na max. dobu. to by myslím, mohlo stačit, aby si kontrolku nejen vidě, ale pokochal se jejím svitem.

Samozřejmě, že 2.0HDi (DW10TD) žhavičky má :), nenech se zdeptat, jsou sice poměrně dobře vidět, ale poměrně blbě se k nim může.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
Původně zaslal: vector

Původně zaslal: pavex

Kupil som jazdeny Citroen Evasion s 2,0HDI motorom a kontrolka zhavenia mi este ani raz neblikla.

Ako zistim ci je chyba v zhavicoch, alebo len v kontrolke?:nevim

Tak pokud odpojíš čidlo teploty motoru, žhavení se sepne na max. dobu. to by myslím, mohlo stačit, aby si kontrolku nejen vidě, ale pokochal se jejím svitem.

Samozřejmě, že 2.0HDi (DW10TD) žhavičky má :), nenech se zdeptat, jsou sice poměrně dobře vidět, ale poměrně blbě se k nim může.

ktore cidlo motoru myslis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se u motorů HDI nerozsvěcuje kontrolka žhavení není potřeba se znepokojovat. Žhavení řídí počítač motoru podle datového pole tzn. to co má v programu. Bere přitom do úvahy signály ze snímačů - např. momentální teplotu motoru, průtok vzduchu do motoru a další.

Signál kontrolky žhavení je pouze hrubě orientační, žhavení probíhá /pokud je systém v pořádku/podle momentálních potřeb motoru.

Pokud motor hladce naskočí a má klidný volnoběh - je všechno v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...