Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

přehřívání motoru při staní


RedWorm

Recommended Posts

Mám 406 1,8 a mám problém s přehříváním při stani třebas u zavor nebo v kolonách mi teplota rychle stoupne přes 100 a víš až do té doby než se spustí sahara za běžně jizdy se mi teplota drží na 75-90°C .Stačí mi abych s autem ujel třebas jen 1 km a teplota zase spadne na 90°C .Auto bylo bourane takže mám nový chladič i víčko chladiče. Auto jsem už několikrat odvzdušňoval ale asi marně.Sice ten větrák teplotu srazí na nějakých 100°C ,ale to že mi teplota stoupne na nějakých 110°C se mi vubec nelíbí ,bojim se aby mi z toho neprdla hlava či těsnění (pokuť už třeba není). V oleji voda není a kapalina se nestrácí a hadice od termostatu není tvrdá(netlakuje) ,termostat funguje,snad jen to že nemužu dolit chladici kapalinu až po vrchní měrku pač mi to stečně po zahřatí vyteče - kapalina se mi drží asi tak na prostředku mezi min a max vyškou hladiny .Už mi to dělá delší dobu takže i když byla venkovní teplota třebas jen 10°C u auta se mi spustil větrak .Na 405 jsme měl odvzdušňovák i na chladiči tady nebyl takže jsem ho tam dodělám ale nijak to nepomohlo. Pokuť jste stím měl někdo podobne zkušenosti prosim poraťte jak jste to vyřešili . díkas už nevím co stím vypada to jako by při zastavení chladici kapalina přestala proudit snad čerpadlo ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:cool: Peknej dotaz :)

Bud uplne v klidu, uz nekolikrat se to tady resilo, ja jsem se na to nekolikrat ptal, kdyz jsem auto pred 2 rokama koupil. Nemej z toho vubec strach, ta teplota je uplne normalni, taky mi to vadilo, ale uz jsem si zvykl.

Po meste budes porad na 90-100st, kdyz na chvili zastavis, tak teplota pujde na 105, na 108 zapne sahara a az tepota klesne na 102, tak zase sahara vypne a takhle to jde porad dokola. S tim pocitej i v zime, i kdyz bude venku -10st a budes stat na miste (sice trochu dyl nez ted), tak ta teplota pujde taky takhle nahoru. Kdyz budou hodne velky horka, tak pujde i na 110st.

Nekdo mi tady na to tenkrat odpovidal (myslim, ze to byl Ferry), ze s tim autem tahal karavan na dovolenou a teplota na tom byla taky tak a nikdy to neuvaril.

Ja tu predtim resil vypinac na saharu, ze bych si ji zapinal drive sam, ale je to zbytecny.

Pocitej proste ze pri popojizdeni po meste ti ta teplota niz nepujde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A máš tam jeden větrák nebo dva? Může se taky stát, pokud máš dva, že ten druhý když stojíš, nesepne a ten jeden to neuchladí. Já teď zrovna budu řešit podobný problém u Vašendů - asi mi nejde ani jeden a řekli mi, že se možná stalo, že je procvaklý některý z el. drátů, které jsou vedené od větráků spodem pod autem. Už prý tam podobnou závadu s 406kou měli. A dnes jsme zjistili, že relátka od ventilátorů jsou funkční, takže příští týden se začne hledat, kde je problém, a proč to nejde.

Takže v těchto vedrech jezdím s puštěným topením na 30° a užívám si teplíčko místo klimy. Když totiž jedu pomalu, tak mi jde teplota přes 110° až se mi rozsvítí stopka, tak pomáhám chladit topením :myslim

[upravil dne 23.6.2006 MilaS]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj dokud se nerozsviti STOP tak je vsecho OK, ja mam jeden vetrak a pri jizde po meste ukazujou budiky permanentne 110, pri jizde po dalnici 105 a pri jizde po silnicich s tim ze z kopcu jedu se zarazenou rychlosti ale bez nohy na plynu ( auto tim nespaluje zadne palivo a motor se jen veze ) tak spadne treba na 85-80, tahal jsem obytny prives kopec nekopec a stale stejne, voda se mi drzi nekde kousek nad minimem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

jj dokud se nerozsviti STOP tak je vsecho OK, ja mam jeden vetrak a pri jizde po meste ukazujou budiky permanentne 110, pri jizde po dalnici 105 a pri jizde po silnicich s tim ze z kopcu jedu se zarazenou rychlosti ale bez nohy na plynu ( auto tim nespaluje zadne palivo a motor se jen veze ) tak spadne treba na 85-80, tahal jsem obytny prives kopec nekopec a stale stejne, voda se mi drzi nekde kousek nad minimem

Tak to u me jen kdyz stojim v kolone leze na tech 110, jinak dalnice at jedu jak jedu, tak kolem 75 podle budiku:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...