Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

music pro mě?


Capy

Recommended Posts

Na podzim se chystam na new music do autí.pokukuji po kompletní instalaci axtonu.Ted sem získal kompa od axtonu cac 2.6.A lepší kauf sem snad udělat nemoh za tu cenu.tak by bylo pár dotazů.Na předek a zadek chci dát 4kanál. zesik C 509 a na pohon subwoferů ještě nevim poradtě je lepší monolok C109 nebo dvoukanál C409?cenově vyjdou na stejno 4900kč.A jestli dát jeden basáček nebo 2 oboje uzavřená skřín.A zda zapojit přední kompa do 2ohmů tudíš zdvojit.použít kapacitor?Poslední dotaz nemáte někdo výkres nebo nákres na džřevěný kroužky pod přední repra do 405 starej model?Asi to bude nejspíš většina dotazů na MK405:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

výkres ti pošlu večer ;)

kompa od axtonu se prosadili i v testech

monoblok je lepší než dvoukanál, vetšinou se dá zapojit na neho víc a méně se hřeje, dvoukánály většinou umí v můstku je 4ohm takže většinou 1SW ale monoblok umí 2ohm takže lze zapojit 2SW, ale jde o to jakej bude SW .

kap se dáva dle výkonu rms, pokud máš celkem do 500Wrms tak nic nebo jen 0,5F, pokud 1000Wrms tak 1F spíš je potřeba mít správně tlustej kabel

jsem v práci a nemám ted čas hledat konkrétní věci, ale když si sem naházíš odkazy na vše tak ti řeknu i více :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak tak koukám na výkony tak ideálí je ten monoblok a 2x10\" na 2ohm, na 1x30\" by to taky šlo a na 2x30\" mě příjde zase slabej, určitě budou hrát lépe 2x10\" než 1x30\" jednak mají vetší plochu a jednak menší odpor vzduchu takže je lepší dinamika.

na C409 lze dát pouze jeden SW pri můstku do 4ohm (2ohm neumí)

faktor tlumení větší jak 250 bude celkem dobrej

4 kanál je slabší než kompa ale na ty zase většinou není potřeba tolik výknu ideál by byly asi 2ks dvoukanála C409 :D ale netřeba to přehánět...

celkový výkom je 4x60+300=540W(4ohm) nebude cap až zase tak nutnej, případně by stačil i 0,5F, pokud koupíš větší např. 1F ničemu to samo nevadí.

cekovej součet pojistek je 2x25+3x25=125A takže odhadem 35mm2 kabel (záleží na délce) k zesíkům a na kostru a kostru od baterky taky

tot můj názor :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dík moc za tvůj názor.Já mám totiž taky možnost docela levněji sehnat věci od ACR takže cenově pudu níž než normálně.Včera jsem už namontoval ty kompa a už sem taky pochopil význam kroužků a tlumení dveří:roker když mi hrály celý dveře a tapec.Jinak výkres už přišel tak se do nich pustim.Myslim že 4 kanál mi bude stačit zase nemusim ohluchnout:D

Ještě jedna věc když budu teda dávat ty dva 10\" basáčky maj docela hezký koše myslíš že by šli namontovat otočeně magnetem ven na uzavřenou ozvučnici.Aby to nák nemělo vliv na zvuk nebo funkci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Capy

dík moc za tvůj názor.Já mám totiž taky možnost docela levněji sehnat věci od ACR takže cenově pudu níž než normálně.Včera jsem už namontoval ty kompa a už sem taky pochopil význam kroužků a tlumení dveří:roker když mi hrály celý dveře a tapec.Jinak výkres už přišel tak se do nich pustim.Myslim že 4 kanál mi bude stačit zase nemusim ohluchnout:D

Ještě jedna věc když budu teda dávat ty dva 10\" basáčky maj docela hezký koše myslíš že by šli namontovat otočeně magnetem ven na uzavřenou ozvučnici.Aby to nák nemělo vliv na zvuk nebo funkci.

a budeš se na ně koukat nebo hrát . . . :D

osobně bych si koš ven nikdy nenamontoval, ale nekdo to tak má, někdo tvrdí že je to stejné nekdo že se zhorší zvuk, každopádně se při této instalaci usí zmenčit bedna o objem koše a otočit fáze (pokud umí zesík nebo rádio) nebo prohodit +a-. Kvuli jinému objemu to nejde jen otočit a vyzkoušet a druhý den si to rozmyslet.

Lze to vyřešit ale i třeba jednou stenou z plexi :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

samo že hlavně hrát ale taky aby na to byl hezkej pohled:mrk

takže by to byl asi takovej risk jestli se nezhorší kvalitka.A ty plexi stěny já nevim jestli by to nerezonovalo nebo něco.:myslim. Zase když dam plexi aby byli vidět koše tak budou repra nasměrovaný do zadních sedaček jestli by pak zase nebyl tohle problém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Capy

samo že hlavně hrát ale taky aby na to byl hezkej pohled:mrk

takže by to byl asi takovej risk jestli se nezhorší kvalitka.A ty plexi stěny já nevim jestli by to nerezonovalo nebo něco.:myslim. Zase když dam plexi aby byli vidět koše tak budou repra nasměrovaný do zadních sedaček jestli by pak zase nebyl tohle problém

to plexi ale samozdřejmě nesmí být 5mm ale stejně jako MDF tech 22mm tlusté :mrk další věc je to utesnit.

když ho dáš normálně tak je zase vidět jak lítá membrána :mrk

co jsem viděl otočené repro tak všechny byli na tlak a v BR žádné nebylo na kvalitu a v uzavřené.

ale je to hlavně o tom co chceš....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

t3dsm: jj foto pošli na capy@email.cz budu rád

mk405:popravdě ještě nevim jak to udělam ale chtěl jsem původně něco jako zástavbu na kraje repro trochu natočený do středu a na horu a mezi nacpat zesík.konstrukce z mdf a dotvarovat laminem.Tak nevim jestli se mam vzdát pohledu na na koše a dát je tam normálně a koukat jak lítaj.Nebo udělat jinou bednu s plexikem.Zase za 22mm plexi to bude darda.A hlavně to musí jít celý vyndavat

A nemáte někdo link na auta s pěknou hifi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Capy

t3dsm: jj foto pošli na capy@email.cz budu rád

mk405:popravdě ještě nevim jak to udělam ale chtěl jsem původně něco jako zástavbu na kraje repro trochu natočený do středu a na horu a mezi nacpat zesík.konstrukce z mdf a dotvarovat laminem.Tak nevim jestli se mam vzdát pohledu na na koše a dát je tam normálně a koukat jak lítaj.Nebo udělat jinou bednu s plexikem.Zase za 22mm plexi to bude darda.A hlavně to musí jít celý vyndavat

A nemáte někdo link na auta s pěknou hifi

a jak budeš často na ty repráky koukat? :D

já bych je dal normálně

ps: nebo dej jeden tak a druhej obráceně :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jak budeš často na ty repráky koukat? :D

já bych je dal normálně

ps: nebo dej jeden tak a druhej obráceně :aut

No právě to mě taky už napadlo že na ně tak často asi koukat nebudu.Dam je normálně a kdyžtak se tam udělá náký to malý plexi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Capy

dík za fotky vypadá to fakt dobře:super To plexi vypadá tak na tlouštku kolem 8mm ne.Nechvěje se to?

jo, to plexi je 8mm. na kazdy strane je spousta sroubu, ten potahovej koberec zalejza az pod to plexi a je to tam dost na tesno, takze to nedrnci. plexi jsem vyndaval tak, ze jsem napred musel vyndat samotnej reprak a pak plexi zevnitr vytlacit.

ale ja tu bednu nestavel. je to koupeny takhle origo:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kosem ven to nedavej, kdyz to das naopak a zmensis o neco malo bednu, prehodis faze tak ani moc rozdil nepoznas, ale pocitej s tim ze ti budou hrat tak o 1,5-2db min coz je dost velkej rozdil. Kamos mel ve vectre 2x EmPhaser SPL (oznaceni tusim X3) v laminatove zastavbe a napred byly otoceny kosem ven pro paradu a na db dragu davaly neco kolem 139db. Pak se zkusily dat normalne a hop ... 141,1db a ceskej rekord v 1-2NW.

Co se tyce otazky zda Magnat nebo Helix ... ber Helix,je to kvalitnejsi vecicka a hlavne jejich serie deep blue, za ty penize fakt paradni. Magnat je reklamni blbol co jen drnci a nic vic. o dexonu nema ani cenu se zminovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak už to mam vymyšlený bedínku s repro klasicky a z druhé strany plexi aby bylo na co koukat.

peta_v: já o magnatu ani helixech nemluvil řeč je vše o axtonu.Máš pravdu magnat je spíš rachot a helix zase kvalitka:super dexon neznam ale nemluví se o něm moc dobře.Mě se tedka zalíbil axton,minimálně co se týče repro.Zesiky vypadaj taky dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...