Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

309 uchytenie predných tlmicov


ALFWORKS

Recommended Posts

Zdravim, nemate niekto skusenosti s vymenou silentblokov s loziskom ktorym je tlmic prichyteny ku kapote. Na co si treba davat pozor alebo tak - ci sa to da urobit doma alebo radsej to dat odbornikovi. Auto mi pocas jazdy cez hrbolce zvlastne klepe. Neni to ani orechmi pri riadení. Asi to nebudu ani tlmice lebo to zas nejako neplave.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale to klepani nemusi delat jenom ty axialy....

To muzou byt vymlaceny ramena nebo silentbloky na stabilizatoru...... Jinak ta vymena je celkem pohoda, ale musis vyndat poloosu z naboje, vyhodit rameno z tehlice a pak do mozna dostanes cely ven..... jo a myslim, ze na to potrebujes i stahovak na pruziny,jinak je tam nedas z5 :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni, ked to takto citam tak to asi dam nekomu urobit:(. Ten stahovak budem potrebovat na 100% , pretoze - ako iste vies- by sa mi to cele rozstrelilo. Nieviem presne ktory je ten stabilizator(foter asi bude vediet - tak sa ho spytam:D). Ak je to to ci si myslim tak mas pravdu. Mohlo by to byt aj to... ale ked uz su tie silentbloky kupene tak ich stejne vymenim...:D Rozobrat to asi pojde ale dufam ze to s fotrom aj nejak poskladame.

V prirucke tam vsak nieje nic o vyberani poloosi...:o a uz vobec nie o nejakej tehlici:D:D. Ozaj tie poloosi treba vyberaj aj ked napr. menite tlmice - lebo toto je nieco podobne... ....aspon si to myslim:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

slovnik pojmu: tehlice = ta vec, ve ktere je lozisko kola a zaroven uchyceny tlumic, zespodu je kul. cep ramena a nekde trochu vzadu je ridici tycka :) :)

No s tou poloosou je to jednoduchy: vezmes 30 nebo 32 orech do racny a nejakou \"prodluzovacku\" na racnu (ja pouzivam normalne trubku z leseni, ale ted se mi nekde ztratila, tak to delam starym vyfukem :D) a normalne tu matku povolis. Potom jenom vymontjes ten spodni cep ramena apoloosa by mela jit ven skoro sama, staci do toho kdyztak lehce tuknout kladivem.....at se to povoli z tisicihranu.... no a pak to cele muzes vyndat ven i s tlumicem... a pak uz asi vis, co te ceka - ten silentblok :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik, zistil som co je ten stabilizator - je to to co som myslel len som nevedel ze sa to tak vola:). ...tak a tuto narocnu :o opravu dam urobit dobremu znamemu co robil v peugeot servise:). Teraz sa budem len pozerat aby som to nabuduce uz vedel:)

...a ak to nepomoze tak uz zostava fakt asi len ten stabilizator...:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stefan: no ja si to radsi vsechno radsi vytahnu :) at se to pekne provetra..... si nedovedu predstavit, jak bych to delal na aute, kdyz se musi povolit ta horni matka tlumice a sundat ty axialni loziska - tozn., ze pera se musi taky uvolnit, páč to cely drzi pohromade prave ta horni matka :(

Mozan je to na 405 ce jinak :)

Igor.sk: jojo to byva castejsi pricina toho klepani

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze, dnes dostal pazout nove tlmicove loziska aj s gumami. :) ...A :o Hned som ho riadne poprehanal na hrbolcoch ... ... A je to ovela lepsie ako bolo. Uz to tak neklepe. Tak ako pise igor.sk - trocha su vybite aj tlmice - tie si vsak necham na leto. Dakujem kazdemu za pomoc

To vostik: vysla aj poloos - ale ako babraci - vysla z prevodovky takze vysiel trochu olej. Ale inak to ani nebolo take strasne. Ked budem menit tlmice tak to uz budem vediet spravit aj sam:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...