Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pár dotázkůů


deeper

Recommended Posts

Mam několik drobnejch problémků.

1. Jak se zbavit pískání od střešního okna. Je to klasický šoupací okno už sem tam narval těsnění do oken a furt to píská

2. Našel jsem od BRISKU že vyrábí svíčky s názvem tuning a že prej dělaj divy s motorem. Jestli s nima máte nějaký zkušenosti napište mi to, dík.

Jo a poslední. Když chci zapojit dvě diody za sebe jakej se tam dává odpor?

Dík všem ochotnejm co mi odpoví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se šíbrem ti neporadím, páč je fakt dost individuálí a nezbejvá než experimentovat. S ledkama je to tak, že jedna LED + 1K odpor, 2 LED + 470R, 3 LED + 220R, 4 LED + 56R, 5 LED + 33R, 6 LED + nic. Mluvíme o sériovým zapojení a napětí 12V. Odpory stačej 0,25W

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s těma LEDkama. Na každé LED je úbytek napětí 1,6-2,7V dle typu LED. Tenhleten úbytek odečteš od celkovýho napětí (popřípadě 2x nebo víc dle počtu LED) a to co ti vyjde podělíš proudem, kterým chceš LED napájet (dle katalogu) a dostaneš správnej odpor. Celkové napájecí napětí počítej cca 14V. Jo bez odporu to v žádným případě nedávej. Každá LED má svůj maximální proud a ten odpor musí zaručit, aby při jakémkoli přepětí nepřesáhl prou tuto hodnotu. To přepětí může být i pár mikrosekund.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, střešní okno mi taky pískalo, ale až v rychlostech nad 130km/h, takže vlastně nepískalo ;). Trápil jsem se s tím dlouho, pomohlo až origoš těsnění koupené z bouračky. Jinak všechna rada - asi -drahá.... Dobrý test (kde profukuje a kde je škvíra) - u fukaru v myčce, poznáš, kde Ti to fučí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík, ještě že pořád existujou zapálený radioamaatéři. :D:D:D:D:D:D:D:D Bez nich by mi nesvítil čudlík na stahování okýnek.

Jo teď jsem sehnal ve městě modýlek 205 Rally od Burraga. Je fakt sqelej hodim ho do laku a pude na palubku, ale nejdřív si s nim musim trochu pohrát.:D:DDrn drn:Dhnnnn:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně a? se ti to nějak nepoplete a nebudeš to chtít třeba v mikrofaradech nebo Henry. To by bylo kouzlo oslnění rázem pryč. A nechtěj SMD, ale klasiku s vývodama. Pravda je taková (jak píše Rudolf) , že by tam vždycky nějakej odpor měl bejt, ale z praxe - 6 LEDek do série v poho zkousne i 14V bez odporu. Můžeš tam dát preventivně 33 R. Jas se prakticky nezmění a bude to předpisově. :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nadávat bych si v životě nedovolil. Lidi maj holt tendenci pojmenovávat všechny oběvy po jejich autorech. Někdy je to v poho, třeba takovej starej Peugeot to docela vychytal, dej mu pámbu lehký spočinutí...:cool: Marconi s Cimrmanem se na to vyflákli úplně. Pokuď nic nepoděláš, tak to hořet nebude. Jen měj na paměti, že LEDky mají svojí polaritu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepsal jsem 6, ale to je jedno chci dát dvě do dveří aby to za tmy svítilo a viděli mě přijíždějící auta. Pak potřebuju podsvítit knoflíky na ovládání oken a jednu do popelníku. Ale bude to zapojený max po 2 do jednoho okruhu. Teda tak si to aspoň představuju:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se podíváš na LEDku (čirou) tak mínus pól je na elektrodě, kde je krystal - je masivnější. Píšu to pro to, že většinou se ušmykaj drátky a sem tam se něco piluje a tyhle původní identifikační značky se ztratěj. Nascanuju ti, jaxem to udělal já, ale až zejtra. Čaubes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...