Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Debata o "superzamykani"


caco

Recommended Posts

Tak ako to je v skutocnosti? Je to len o tom ze sa zavru aj otvorene okna, alebo tam je aj nejaka cipova karta, alebo co? Auto mam rezervovane v bazare u kamosa a toto som zatial neriesil. Kto to mate a mate s tym nejake skusenosti prosim napiste. V oficialnych prospektoch je pisane alarm + superzamykanie, to znamena ak je tam firemny alarm tak je tam automaticky aj to zamykanie? Piste nech som mudrejsi:aut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Superzamykání představuje dva režimy uzamčení dveří - aktivuje a deaktivuje se dálkovým ovládáním. Princip spočívá v tom, že se při superzamčení odpojí vložka zámku, tzn.že při pokusu otevřít zámek paklíčem se vložka pouze volně protáčí. Toto standardně funguje při prvním stisknutí dálky (první režim). Když se podrží asi 5 vteřin, uslyšíš cvaknutí a auto je zamčené normálně (druhý režim). Ale dosud jsem nepochopil, proč ho deaktivovat, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: lama

Superzamykání představuje dva režimy uzamčení dveří - aktivuje a deaktivuje se dálkovým ovládáním. Princip spočívá v tom, že se při superzamčení odpojí vložka zámku, tzn.že při pokusu otevřít zámek paklíčem se vložka pouze volně protáčí. Toto standardně funguje při prvním stisknutí dálky (první režim). Když se podrží asi 5 vteřin, uslyšíš cvaknutí a auto je zamčené normálně (druhý režim). Ale dosud jsem nepochopil, proč ho deaktivovat, že?

nie je to náhodou opačne- krátky stisk---klasické uzamknutie, dlhý stisk--- superuzamknutie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau když,jsem koupil pažouta,tak to super zamykání fungovalo skvěle,:D zato teď...:grr.Při krátkém zmáčknutí tlačítka pro zamknutí,se auto zamkne to funguje normálně,ale nefunguje mi druhý režim,když zmáčknu dlouze,tak se mají zavřít otevřená okna a zamknout dveře.Mě se jenom zavřou dveře a okna zůstanou otevřená:grr Nevíte někdo čím to je:myslimNeřešil jste to někdo?Jinak to super zamykání funguje u obouch režimů.Krátké stisknutí=super zamknutí.Dlouhé stisknutí=super zamknutí+zavření otevřených oken dle manuálu.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

pohoda, bud si mal nejaky skrat, alebo odpojenu baterku...takze navod na zatvaranie okien:

otoc klucik do polohy pred startovanim, tlacitko na ovladanie okna drz az kym okno nezavres uplne, po zavreti cca 5 sekund (mal by si pocut maly cvak, ja ho aspon pocujem, ale neni podmienka), potom stale drz tlacitko pri posuvani okna dolu az kym nezide na doraz a zase 5 sekund. Tymto sa system naucil drahu okna a uz ti to bude zatvarat pri podrzani DO. Opakuj pri kazdom okne. How simply :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Taky díky. Jednal jsem dle návodu a okna se už při zamčení zavírají, jak mají.

Jen škoda, že to nefunguje jako Škoda Octavia I při otevírání - v Oktávce při odemykání klíčem se totiž při podržení klíče v zámku \"na doraz\" v odemykací poloze po cca dvou sekundách všechna okna naopak otevřou - což je mimořádně praktické zejména v létě, kdy bývá interiér rožžhaven pálícím sluníčkem.

Něco takového se P307 náhodou \"naučit\" nedá? Zkoušel jsem totéž - a nic. Pak jsem zkoušel podržet na DO \"odemykací\" tlačítko asi tak 10 sekund - a zase nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stejně mě vždycky až ta největší vedra donutila zasunout do té Oktávky klíč (a i pak to obvykle pomohlo jen trochu, neboť spěchajíce jsem si většinou rovnou kecnul dovnitř a až chladivý proud vzduchu ze všech otevřených oken ochladil vše kromě mých prudce upocených zad:-).

Jen jsem doufal, že to třeba ti pánové z Peugeotu pochopili, jen že já jsem tak blbej, že jsem na to ještě nepřišel.

Ono se to totiž u těch moderních aut stejně všechno řídí softwareově, tj.: řídící jednotka dveří dostane \"po sběrnici\" povel, aby zamkla/odemkla/otevřela/zavřela okno (nebo třeba vyskočila za jízdy ven, odskákala za krajnici a tam se kryla:-) - a ona to dle pokynů centrální řídící jednotky buď udělá, nebo ne.

P.S. Dnes na garančce mi řekli, že se mě týká jakási svolávací akce, jejímž obsahem je přehrání SW v řídící jednotce auta. Jedná se prý o \"prevenci, aby mi neblikaly kontrolky, když je vše O.K.\" Jelikož mi ale ty kontrolky neblikají a vše je zjevně O.K. a jelikož jsem s sebou neměl jakýsi kód, který je k přeprogramování řídící jednotky nutný, dohodli jsme se, že to vyřešíme až při nejbližší \"řádné\" servisní prohlídce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak ti vsetko funguje, soft si prehrat nenechaj. ale aby to nebola iba finta, zase sa moze jednat o nejaku zavaznu vadu a zaobalili to prevenciou. tak ten servis je pekne amatersky, na zavolanie k importerovi im ten kod bezplatne poskytnu, ja som si tu karticku tiez X krat nechal doma a do minuty mali ten 4miestny kod...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Dělá vám to taky? Když jedu sám v autě, zastavím, vypnu motor a vemu klíč, po otevření dveří u řidiče se zbytek zamkne! Když pak zmáčknu na klíči tlačítko na uzamčení, auto zatroubí a rozbliká se - u řidiče odemčeno, zbytek zavřeno. Musím tedy auto celé odemknout a potom teprve zamknout, aby bylo vše zamčeno! Proč?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tím superzamykáním a mačkáním DO je to trochu jinak a složitější ;):

1. zmáčknutí DO: auto se zamče a aktivuje se alarm

nebo

1. dlouhé stisknutí DO: k výše uvedenému se navíc ještě zavřou otevřená okna

2. zmáčknutí DO do 5 sekund od prvního: zamčené auto se ještě superuzamkne (co to je, bylo popsáno správně výše)

Superzamykání je standardní součástí \"alarmu\", v ČR se dá ale i pořídit zvlášť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tím superzamykáním a mačkáním DO je to trochu jinak a složitější ;):

1. zmáčknutí DO: auto se zamče a aktivuje se alarm

nebo

1. dlouhé stisknutí DO: k výše uvedenému se navíc ještě zavřou otevřená okna

2. zmáčknutí DO do 5 sekund od prvního: zamčené auto se ještě superuzamkne (co to je, bylo popsáno správně výše)

Superzamykání je standardní součástí \"alarmu\", v ČR se dá ale i pořídit zvlášť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s tím superzamykáním a mačkáním DO je to trochu jinak a složitější ;):

1. zmáčknutí DO: auto se zamče a aktivuje se alarm

nebo

1. dlouhé stisknutí DO: k výše uvedenému se navíc ještě zavřou otevřená okna

2. zmáčknutí DO do 5 sekund od prvního: zamčené auto se ještě superuzamkne (co to je, bylo popsáno správně výše)

Superzamykání je standardní součástí \"alarmu\", v ČR se dá ale i pořídit zvlášť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Chci se zeptat je možné aby se vozidlo uzamklo, pokuď je klíček strčený v zapalování (vypnutý motor, pouze zastrčený klíč)? mám jen jeden a když ho chci nechat v zapalování mám strach aby to po nějaké době nezamklo a já nebyl jaksi v prd... Díky

PS: vozidlo má superzamykání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...