Sign in to follow this  
Followers 0
mArda

15\" palcová kola namísto 13\"

7 posts in this topic

Zajímá mě po technické stránce (tedy ne z pohledu zápisu do TP) co máte za zkušenosti s záměnou 13\" kol za 15\" Je to na auticko s 44 kW moc velká zátěž? a půjdou poloosy ... převodka řízení do háje? Stávající rozměr je 165/70R13 a chci tam na léto dát krásné elektrony z Peugy 406 s rozměrem 185/55R15. Jinak bych je asi nabídl tady k odprodeji.

Myslim si ze je to dost vysoka guma na tech 15 ale nevím jakej mas rozmer tech 13. Jinak si myslim ze by to melo byt v pohode;);)

rozmer gum tam je napsanej

jinak rozdil je naprosto v pohode ty 15\" maji jenom o 4,14% vetsi obvod, takze se tim akorat vyrovna chyba tachometru.

S temhale kolama se budes citit o neco tvrdejc, ucitic vic diry a budes mit pocit ze jsi v lepsim kontaktu s vozovkou, taky jestli nemas posilovac tak te budou bolet ruce, ale jizdni vlastnosti se zlepsi

Sorry všiml jsem si pouze toho druheho.Tak to bude urcite v pohode:D:D:D;););)

Hlavně zkus jestli ti pujdou dozadu, já mám 195/50/15 a drhli mi o nápravu :mad::mad:, tak jsem si nechal dělat podložky (do teď je nemám). Taky když posadíš dozadu tři lidi, tak ti to bude možná drhnout (mě drhlo). :cool:

Jo a taky počítej s tin že Ti ložiska vydržej jen polovinu toho co by vydržely na ůzkejch gumách a lechkejch rávkách...

a pocitej s tim ze tlumice jsou do kopru velmi rychle ... naprava dostava kotel a o kulacich ani nemluve ... mam na 206 16\" 195/45 ... ale to srovnavani volantu a jak to sedi za to proste stoji ;)