Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

AUTOLÉKARNIČKA obsah?


Guest pikec

Recommended Posts

  • O 9 měsíců později...

Tak jsem si kontroloval lekarnicku a nektere obvazy maji proslou dobu expirace.Musim menit. Moje otazka: Koupim li nektere obvazy a nebude na nich doba expirace je to chyba. Nebo musim mit lekarnu komplet novou. Co musi byt v lekarnicce. Podle odkazu na zacatku, je tam tolik veci ze bych potreboval kufr.Jaka jsou minima

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nejjednodušší je zajít do lékárny, mile se usmát a paní magistru poprosit, aby to prohrábla a doplnila včetně prošlých věcí. Jenže cena kusovek je tak vysoká, že je skoro levnější koupit lékarnu za 2-3 stovky novou a ty starou převést do domácnosti, takhle to asi řeším já.

Vedle povinných věcí ji stejně na dovolenou doplňuji o jistoty typu Paralen, protisračku atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Kompletni napln stoji v lekarne do 200,-. a stara lekarna jde obvykle do domacnosti na bezne pouziti, pripadne nektere veci co z lekarnicky pouzivam necham uvnitr jako navic (treba naplast...). Je to taky jednodussi, protoze prislusnikovi ukazes zataveny balicek s datem spotreby a papirem o schvaleni a nemusi se probirat jednotlivymi vecmi.

Neni od veci si ji doplnit treba o poradne nuzky nebo aspon lamaci nozik, ty nuzky co tam davaji se mi rozpadly na srazu v ochozi pri pokusu prestrihnout obvaz.

Az koupis obvaz, na kterem neni vytisteno datum expirace, zavolej COI. jedna se o zbozi s omezenou dobou garantovane pouzitelnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: Crack

Slyšeli jste taky o tom že je od 1.7. poviná reflexní vesta?Já včera prvně když sem ji vyhrál:D

tak to slyším poprvé ale mám 2 co mi poslala pojištovna /měl jsem sedana pak combi a poslali na každé jednu:)/

Pro soukromé auto vesta povinná není, alespoň podle informací, které mám. Taky jsem jednu dostal od České pojišťovny, ale kryje mi jen záda a kus boků - není prostě dost velká :nevim Tohle už žádný předpis asi neřeší, že by mělo při použití vesty reflexně odrážet i břicho více narostlých kocourů :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: Crack

Slyšeli jste taky o tom že je od 1.7. poviná reflexní vesta?Já včera prvně když sem ji vyhrál:D

tak to slyším poprvé ale mám 2 co mi poslala pojištovna /měl jsem sedana pak combi a poslali na každé jednu:)/

Pro soukromé auto vesta povinná není, alespoň podle informací, které mám. Taky jsem jednu dostal od České pojišťovny, ale kryje mi jen záda a kus boků - není prostě dost velká :nevim Tohle už žádný předpis asi neřeší, že by mělo při použití vesty reflexně odrážet i břicho více narostlých kocourů :nevim

mam pocit, ze kocouri si musi sehnat kocouri provedeni vesty :)

o te nove povinnosti mluvil jeden pan v Ochozi... me je to celkem fuk, ja ji dostal k lekarnicce \"zadarmo\"...

Co se tyka stavajiciho stavu, pamatuji si ze ani pro sluzebni auta nebyla povinnost ji mit v kufru, ale nasadit si ji pri oprave. Jinymi slovy vesta se pri vymene pneu dala nahradit zlutym andelem ve slusivem oblecku. Ale neoveroval jsem si to v zakone!

[/color]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: Crack

Slyšeli jste taky o tom že je od 1.7. poviná reflexní vesta?Já včera prvně když sem ji vyhrál:D

tak to slyším poprvé ale mám 2 co mi poslala pojištovna /měl jsem sedana pak combi a poslali na každé jednu:)/

Pro soukromé auto vesta povinná není, alespoň podle informací, které mám. Taky jsem jednu dostal od České pojišťovny, ale kryje mi jen záda a kus boků - není prostě dost velká :nevim Tohle už žádný předpis asi neřeší, že by mělo při použití vesty reflexně odrážet i břicho více narostlých kocourů :nevim

to sem se s níma taky hádal,že jen ve služebáku když sem ji pak dostal a prej ještě musí bejt v kabině aby když budeš vystupovat byla možnost ji mít na sobě.Ale s tou vestou to beru,je to poměrně dobrá věc a zbytečný mě to nepříde:super
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Takže jsem se to zase nedozvěděl

Ale jóóó, jen to chvíli trvalo, než se ta příloha č. 14 Vyhlášky 341/2002 Sb. v zákonících našla ;) Odpovídá to skutečně tomu, co tady někdo dal jako odkaz na článek v Motožurnálu. Taky koukám, že na rozdíl od staré vyhášky z roku 1995 (spousta autolékárniček v obchodech je ještě podle téhle staré) teď autolékárnička NEMUSÍ OBSAHOVAT DEZINFEKCI. Já osobně ji tam vozím z pilnosti, protože jodisol je moc dobrý na klíšťata, a co má člověk na výletě nebo na chalupě po ruce jiného než autolékárničku, že. Ale povinné už to není.

http://sweb.cz/jan.g.tomas/obsahautolek.doc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...