Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Ventilator ide iba na 4-ke alebo vobec...


funtomino

Recommended Posts

Mam rovnaky problem na 206 rv.2000 2.0 HDi. Ventilator bud nejde vobec, alebo ide iba na 4-ej rychlosti. Mam manualnu klimu, cize standardny otocny gombik. Ked som to rozobral tak som bol prekvapeny predpotopnou elektronikou (asi aj v armade sa pouzivaly taketo systemy, proste nieco strasne). Precisitl som kontakty stycnych spojov vo vsetkych polohach, preskusal som to pipakom (multimeter s funkciou pipnutia ak maju dva kontakty spojenie). Dalej som prisiel na to ze kazda rychlost ma vlastny kablik, od najtensieho pre pomale rychlosti, po najhrubsi pre 4-tu rychlost. Kable isli niekde hore odzadu poza ventilator. Nakoniec som zistil ze je to "modul" ktory je vo vetraku od spolujazdca /treba zavriet packou privod vzduchu (vnutorny okruh) a potom pichnut ruku dnu. Je tam divna plechova krabicka s dieramy a pruzinami. Idem dnes checknut do servisu ci to je jedina vec, koli ktorej to nefunguje, alebo je tam vnutri este nejake "rele" alebo tranzistor, co riadi rychlosti. Ak mate niekto s tymto skusenosti, dajte vedeit.

Dik!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 let později...

V modulu rychlosti ventilátoru , mám pocit , že je jeho součástí , ale možná jde sehnat samostatně . Někdo to i opravuje , odcházejí výkonové tranzistory , někde tady je i vlákno .

Tak ty ho máš zvlášť , nevšiml jsem si , že máš 406 , obj.číslo 6441L2 a stojí 3186,80 peněz . Jinak u 406 se někdy vyhřeje patice právě na tom modulu .

Upraveno uživatelem jarokare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, jarokare napsal:

V modulu rychlosti ventilátoru , mám pocit , že je jeho součástí , ale možná jde sehnat samostatně . Někdo to i opravuje , odcházejí výkonové tranzistory , někde tady je i vlákno .

Tak ty ho máš zvlášť , nevšiml jsem si , že máš 406 , obj.číslo 6441L2 a stojí 3186,80 peněz . Jinak u 406 se někdy vyhřeje patice právě na tom modulu .

Ne ne, je to na 206ce, proto to píšu ve vlákně tady. Máme krom 406ky i 206ku. Ale koukal jsem že ten regulátor je i na 206ce zvlášť, taková věc ve tvaru banánu. Zkusím to vyndat a vyměnit ty dva tranzistory, jak tady píše pajas502.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...