Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tlumiče - zkušenosti


Jezkovi.voci

Recommended Posts

Tak jsem si opět po roce nechal protřepat auto na měřáku tlumičů. Potvrdilo se to co jsem předpokládal. Ve předu jsou na výměnu. Teď nastává dilema, jakou značku a jakej typ. Rozhoduju se mezi Monroe a Sachs. Monroe vychází o cca 500 levněji než Sachs, ten zase nabízí 3 roky nebo 100kkm záruku. Dále jakej typ. Pán v servisu mi sdělil, že plynový tlumiče by měly být komfortnější, ale náchylnější poruchu, olejový jsou zase levnější a \"bytelnější\". Když jsem se ho, zeptal, jestli je to tak razatní rozdíl, odpověděl mi, že on to nepoznal, na jakejch jede. Taky jsem slyšel, že lidi, kteří kolem toho trošku dělal, nemají s monroema dobrý zkušenosti. Můžete mi někdo poradit, případně napsat vaše tlumičový zkušenosti ? Předem dík.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi tolik.... na Sachsech jezdi muj Peggy uz 6. rokem asi, a nejel takovych 100t a uz jsou asi na vymenu, - nehlede na to ze tam jsou ted sportovni pera....., ale nikde netecou, takze teoreticky by mohly byt OK (jakž-takž) Podle třep-testu jsou uz na horni hranici opotrebeni, ale jeste je vsechno v zelenem.... asi tak 3 roky beze zmeny....... :( toz tomu potom ver :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to bych taky chtěl vědět.... když sem viděl stav tlumičů, jak vypadaj hrozně, tak mě to zarazilo, ale sou jinak naprosto v pohodě....

takže asi holt nezbyde než nějakej tester :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zejtra jdu volat Pazoutum, jestli vubec muzu dat do sveho auta normalni tlumice - treba ty, co nabizej za \"pausaly\". Mam totiz pneumaticke odpruzeni a nevim, ani jsem to nenasel nikde v katalogu, co se tam pak dava za tlumice. Neco mi vepredu boucha, kulaky to nejsou, stabilizatory taky ne, ulozeni to taky nebude, tak asi ty tlumice, jsou uz dost hodne stary.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tomas-x

ja mam opačnou skušenost kamoš dal na předek favorita alca a za 14dní je reklamoval protože se vymačkali u těhlice a prohly a měl odklon jako F1 mimo jiné v jenom obchodě v Ostravě je přestali obědnávat a přešli na sachsi:mad::mad::mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je mozny, taky mi dostl lidi rikalo ze jim nejak brzy prestaly fungovat, asi mel otec stesti na nejake dobre kusy. Jinak nejlepsi co jsem mel na aute tak bylo Koni Sport se stavitelnou tuhosti. Taky stali penez ... :-))

Originally posted by Hamrbac

tomas-x

ja mam opačnou skušenost kamoš dal na předek favorita alca a za 14dní je reklamoval protože se vymačkali u těhlice a prohly a měl odklon jako F1 mimo jiné v jenom obchodě v Ostravě je přestali obědnávat a přešli na sachsi:mad::mad::mad:

:D:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarek na levných Alkách jezdím asi pět měsíců a naštěstí, jak tak čítám, zatím no problemo, krom toho, že je to spíš jen takové \"tlumítko\". Chystám se koupit Kayaba, stojí o něco míň než Monroe a Sachs, nemám vša zkušenosti ani s jedněmi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaké jsou tlumiče této značky(KAYBA). Pamatuju, že jsem je měnil taky ale na Golfu a tomu jsem dával solidní kouř a byly OK tak netušim. Mě to čeká na mém Mi16 také zadní jsou totálné v pr****. Ptal jsem se a na Mi mají být předek plynokapalina a zadek kapalina a to dle výrobce resp. doporučuje se. Co vy na to?

Každej kecá něco jinýho už mě to sere.:mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz jinak nedas ;)

0) Kontrolni procedura a jeste jedna Pro ty, co nevi jak na to.

1) Original Peugeot tlumice to neni test, ale oficialni zduvodneni, proc kupovat originaly. A rovnou se podivejte do sekce Pausaly, za kolik na kolik prijde origos predni tlumic.

2) Koni vs. Bilstein a na 106 GTi :) Dobrej clanek.

3) Tuningove tlumice Pro francouzske kolegy

4) QA1 vs. Spax, Koni a Bilstein Zase tuning :(

5) Porovnani typu tlumicu Dost dobry clanek o kladech a zaporech jednotlivych typu tlumicu

6) A na zaver test jestli rozumite tomu, jak tlumeni funguje :cool::D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...