Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nepijte akolohol pred cestou!!!!!


Guest Masinka

Recommended Posts

Znám tyhle fotky. A znám i jiné, podobné...

A musím k tomu dodat, že to není jen o alkoholu za volantem. Je to taky o celkové bezohlednosti na silnicích, o lidech, co si silnice pletou se závodní dráhou, s bohorovným přesvědčením, že se jim nemůže nic stát...

Kdo nezažil, těžko chápe, jak se např. sbírá ze země cyklista sestřelený mladým blbečkem ve vytuněné popelnici - který samozřejmě ujel...

Kdo nezažil, těžko chápe, jaké to v reálu je, hasit totálně zbořené hořící auto, když jsou uvnitř lidi... A jaké to je, poskytovat jim první pomoc, čekat na sanitku a doufat, že vám nezemřou pod rukama.

Kdo má něco podobného za sebou, ten se na věc kouká úplně jinýma očima, to mi věřte!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ježkovy oči: jo. Už holt nějakou dobu po silnicích jezdím....

Ad cyklista - ten dopadl celkem dobře. Já jel taky na kole, no dostat se mi ten hajzl, co ho sundal, tenkrát do ruky, asi bych ho fakt zabil. Maníka odvezla sanitka, naštěstí jen lehkej otřes mozku, jinak nic.

Ta totálka byla horší - bylo to v noci, dvě auta, přijeli jsme k tomu jako druzí, jak se to stalo jsem neviděl.

Ad pásy - ti, kteří nebyli připoutaní, na tom tenkrát byli podstatně hůř. Já si pás beru vždycky...

Ještě jsem pro vás našel něco, co psali kdysi mí dva známí, v jiných diskuzích:

první:

\"Já Vám popíšu co je černá kronika - stalo se před 14 dny mezi Albrechticema a Krnovem. Znám jenom příbuzný toho vola. \"Jsem kluk 21 let, Opel Kadet GSi, starý tři týdny, přítelkyně 19 let, její bratr 11 let a kamarádka 16 let. Takhle pátek večer co se tradičně nehonit s kamarádem co má Golfa, směrem na Krnov je přece nová silnice, před tou nejostřejší zatáčkou (reálně do 100km/h), předjedu Golfa co jede 120, moje stoleté tlumiče to vydrží, dostávám smyk, kontruji, neovladatelně letím do protisměru a tam Honda Acord, nic netušící pár 50 let. Náraz, Honda letí zpátky ke Krnovu, já a přítelkyně jsme mrtví (proč bychom se připoutávali) její bratr seděl mezi sedačkami jako klasické díte, vyletěl předním oknem, večer umírá v nemocnici v Brně, její kamarádka zůstala zakleslá za sedadly, má jenom zraněné kyčle a trošku psychiku. Manželé v protijedoucím autě mají airbagy, vnitřní zranění jsou silnější, umírají po několika dnech. Takže jsem zabil dvě sousedovi děti, dva nezůčastněné kolemjedoucí, ale to nevadí, za ten požitek z auta to stálo, co na töm, že mi všichni říkají, že to není 120cítka. Aspoň jsem v Bruntálských statistikách - nejhorší nehoda za 30 let, svědci se při pohledu na ty auta zhroutili.\"

... a druhý:

... BTW: Viděl jsi už na silnici mrtvý nevinný dítě, nad kterým stojí jeho rodiče a bez ohledu na několikanásobný otevřený zlomeniny, se ho snaží ještě vít do náruče?...

Oba autory znám osobně, není to vymyšlené...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To oddie: Pásy mi jednou zachránili život. Ale pak sem viděl dvojici, která uhořela ve fávu. Pásy se jim oběma zasekly a oni se z nich nemohli dostat. Teď shánim takovou tu ptákovinku co maj v busech. Viděl sem kladívko na sklo s nožem na pás. Pás podle mě plní 100% účel v kombinaci s airbagem. O tomhle by se mohlo debatovat hodiny. Prostě to má svoje PRO i PROTI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

deeper: to kladívko se dá koupit, v některých autopotřebách, normálně tak za 200,-, někde z toho dělaj \"objev\" za 600,-...

Jinak, co jsem si tak nějak zvykl vozit, ačkoliv to není v předepsané výbavě - hasičák. Ideální je 2kg prášák, v 205-ce mám jen kilový, a bohužel už jsem si vyzkoušel, jak rychle se vyprázdní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie: Mam tam kilovku, Dá se plnit a nevystříká se najednou. Taky se mi to zdá málo ale chci jo dát někam k řidiči. Je přei jen trochu blbý hrabat se třeba v hořícím kufru a hledat ho. To kladívko sem viděl nedávno a blbec jsem ho nevzal. Dneska objedu benzínky a někde ho seženu. Ty už jsi hořel??????????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, já ne. Ale tu bouračku, jak jsem popisoval - tam naštěstí někdo donesl velký hasičák, jinak nevím, co bych dělal...

A jinak před pár lety nám na chalupě zastavila hořící Š120 před barákem - ty hořej dost často, maj fakt supr umístěné palivové čerpadlo a hadice... Ta kilovka tehdy stříkala odhadem tak 10 sekund, a šlus. Ale na malý požár to stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo škodky ty plápolaj pěkně. Hm tak 10 sekund je zatraceně málo. Jednou sem si koupil hasičák ve spreji. Vozil jsem ho rok v autě a pak jsem si ho chtěl vyzkoušet a nevydel ze sebe pěnu, nic. Asi nebyl tlak nebo co. Už sebou vozim kvalitní hasičák, dokonce i zkontrolovanej.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Masinka

Nejhorsi bouracku jsem zazil v nemecku, kdyz jsme jeli z jednani zpatky do Svycarska, tak se tesne pred nama stala v jednom pruhu retezova bouracka, bylo tam v sobe 6 aut, ja jsem napocital 7 mrtvejch, v aute bylo pak celou cestu az do CH ticho a nase maximalka byla 110 km/h.

Jinak jsem kdysi stopoval a po cetse do nas celne narazil kamion s odpadem, nevim jak jsme to prezili, auto bylo totalne zniceny,ale ja a ridic jsem nemeli ani skrabnuti. Kdyz prijeli policajti, tak ridic kamionu dostal 500 pokuty :mad:, pritom rezal neprehlednou zatacku a my nemeli uz kam uhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...