Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

A zase otáčkoměr...:o)


gvg

Recommended Posts

Čauky! Mám 309 D a nějakej divnej otáčkoměr.. Když je motor studenej, tak jakž takž ukazuje (přes 2000 se ale ručka stejně nikdy nedostane) a jakmile motor zteplá, tak přestane... Jen upřesním, že neukazuje plynule, ale trhaně... Máte někdo podobnou zkušenost?? Nepomohlo by třeba propájení všech cestiček?? A neno ještě líp, nenašlo by se schéma u nějakýho fajnšmekra?? 5000 za novej budík se mi zdá malinko moc... Snímač je v pořádku, před půl rokem byl měněnej za origoš... A druhá otázečka - jaký máte zkušenosti s podsvícením přístrojovky super svítivejma diodama?? Já jen, jestli se do toho pustit, či ne... Děkuju moc všem! Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gvg: jestli myslis nahrazeni 1.2W zarovek normalnima LEDkama, tak na to je navod na netu. Kladem je jejich vydrz proti zarovkam, zaporem zasah do elektriky pristrojovky (kvuli napajeni). A pak si nejsem jistej regulaci osvetleni, jestli to u LEDek jde. Mne osobne vadi, kdyz pristrojovka v noci sviti vic nez predni svetla. A nebo si muzes koupit uz specialni

hyperxenonovy LEDky i s patici na 12-14V, ale to se ti trochu podrazi - viz napr. z d e .

Jestli mas problem s podsvicenim, zkus pristrojovku rozebrat, ocistit ty zarovky a plasty - casem se tam usadi dost prachu a taky zkontroluj, jestli tam nemas hlubsi patice (= zapadlejsi zarovky) nez maji byt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ta regulace jasu LEDek jde, ale neni to tak jednoduche jak u zarovek, kde staci reostat. U LEDek je potreba slozitejsi zapojeni - zde je teorie i zapojeni . Jenze pouzit tohle v aute namisto reostatu by znamenalo nahradit uplne vsechny zarovky v pristrojovce i palubce za diody (a to vcetne osvetleni popelniku). Na to bych se teda vykaslal ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju všem za odpovědi. Jen bych se zeptal, jestli se ty diody v paticích pro žárovky daj sehnat někde v Česku? Ví to někdo? A pro Igora.sk: včera jsem objevil moc zajímavou věc, tak se na to mrknu hned, jak bude teplejc. A to, že celej ten problém s cukající ručkou otáčkoměru by moh bejt v tom, že odešel stabilizátor+věci kolem (odpory+kondenzátory). A zjistil jsem to náhodou, když mi přestal dobíjet alternátor (no to taky byla věc...) a pokleslo napětí, tak zničeho nic začal ožívat.. Sice to nebylo to pravý ořechový, ale myslím, že tohle je ta správná cesta. Musíme se vydat po napájení.. Tak já na to mrknu a co zjistím (jestli něco..), tak to sem hodím!;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To GVG: Mám v šuplíku konzolku s otáčkoměrem ze 405. Zapojení je celkem jednoduchý, ale asi bych se na to opravování vyprd, páč problém bude asi mechanickýho rázu a to se opravuje podstatně hůř. Pokud je mechanicky záměnnej, tak se můžem domluvit a je tvůj. S tím osvětlením si už taky nějakou dobu lámu hlavu. Diody jsou dobrej nápad, ale vzhledem k tomu, že barvu ciferníků na přístrojovce určuje vrchní folie, tak jiný než rudý, nebo bílý nemá cenu dávat. Já osobně se na to taky chystám, až se nějak vyčasí, ale pudu na to jinou cestou. Ta vrchní krycí folie se dá nedestruktivně (odzkoušeno) sloupnout a podlepit třeba rudou folií (koupil sem ji ve filmařskejch potřebách a je zaručeně časově a teplotně stálá). Výhoda je, že si můžeš udělat na rudo třeba jen ciferníky a ostatní symboly nechat v původní barvě. Další výhoda je, že se dá z ručiček budíků opatrně odstranit původní oranžovej nátěr a nahradit býlím (opět odzkoušeno) a pak stačí pod místo osvětlení ručičky dát místo rudý folie modrou a ručičky budou svítit modře. Žárovky zůstanou a tudíž i bezproblémová regulace intenzity. Toto je konec konců moje idea a jak se udělá na veekend hezky, du do toho. Mimochodem rudý folie mám 3 pr**le, tak kdo má zájem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem byl na cestách. Teď jsem se vrátil a zjistil, že tam ten budík ze 405 nepůjde. Je totiž na opačný straně, než u 309.. No sakra, kdy mně ten blbej otáčkoměr vlastně bude fungovat?? No to je k vzteku... Teď jsem byl kupovat novej alternátor, protože originálek, kterej tam byl ještě původní se se mnou rozloučil. je to Magneton a za 2300!!!! I s daní. Naprosto úžasná cena. Tak jsem do něj šel. Pokud má někdo zájem o kontakt, tak se ozvěte!:o))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak eště jednou. Mám vyndamou tu konzolku s elektronikou a elektromagnetickým vychylovačem ručky. Je úplně jedno, kde je ten zatracenej budík umístěnej. Pokud si měl rozebranou přístrojovku, tak víš o čem mluvim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Hics: AHA!!!No, tak to je jiná!!!! A jak se ti povedlo servat ručičku bez poškození?? Ona je tam jen nalisovaná?? Pokud je to na naf?ák a pokud funguje, tak bych do toho šel... :o) A už se nedurdi, že jsem tě hned nepochopil...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Hics: Nemíváš takhle občas cesty do Prahy nebo Hradce?? Já bych se pro ten budík asi stavil, ale mám nemocný autíčko - nevím, jestli bych to zvlád nějak teď.. Jestli to teda platí. Kdyžtak mail: gvg@atlas.cz ;) Dík!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Praze sem každý den, tak se ozvi a domluvíme se kde. Budíky ve 405, jak praví Oddie jsou sice větší, ale tohle není celej budík, jen ten samotnej vychylovač ručky a elektronika a až ten je posléze přišroubován na šasí sdružených přístrojů. Může se to lišit výrobcem, páč se dělali Veglie, nebo Jaggery, ale konstrukční schemata přístrojovek v hlavě nenosim, tak to už bude na tobě, jestli se ti zadaří, nebo nikoliv. Jen doporučuju (vím, že si psal, že je to v poho) detailně prohlídnout kabely od snímače. Dost často se ohobluje izolace kabelu od řemenice náhonu vývěy, nebo je zoxidovanej konektor. Byla by zbytečná práce rozvrtat celou přístrojovku a pak zjistit, že je to jinde. A propo dneska ráno sem ji měl rozhozenou dvakrát, páč sem dělal rudý podsvětlení ciferníků a je to sakra peklo nasadit zpět ručky měřáků do správný polohy. Stejně mi teď proměřuje teploměr asi o 10 stupňů, tak pude ven holt eště jednou, ale ta rudá je fakt sakra hustá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za studena mi to ukazuje v pohode,ako sme písali, ale najhorsie je to okolo 2 000.

Konektory by som vylúčil, lebo som mal snímač vonku a to som prečistil, boli OK.

Ale čo si myslím, bude to tepelne závislé\"keď nie čidlo tak asi už len budík.\"

Kondíky bývajú také svi....Uschnú !

A ešte. Po dialnici okolo 3000 sa to upravilo,po čase ....Ak ma to naštve tak sa do toho pustím.:mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...