Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

dodělání zásuvky 12V + elektrika


jarda105

Recommended Posts

Ahoj,

chystám se dodělat do zadní části auta 12V zásuvku. Uvažoval jsem, že bych použil kabeláž, která je nachystána na vyhřívání sedaček - které nemám. Jen mě trochu mate zapojení konektoru pro spínače vyhřívání. Chtěl jsem použít pro 12V zásuvku kabel č.1 F03F nebo F03C ale problém je v tom, že na něm je napětí i po vypnutí klíčku. Podle schématu by to mělo být přes relé 1030 po nastartování motoru. Celé schéma vypadá že odpovídá tomu co je v autě, až na tohle. napětí na pinu č. 1 zmizí, když vytáhnu pojitku 25 což jsou u mě hodiny, paměť rádia, osvětlení. Takže je to asi někde jinak napojené což je divné, protože je to příprava pro vyhřívání sedadel, která tam je a je jištěná pojistkou 10A. Nemá někdo nějaké jiné schéma ? Popř tip, kde by to mohlo být přepojené?

sedadla.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A čo tam budeš zapájať?

Pokiaľ len nabíjať mobil, či kameru tak to stačí.

Pokiaľ nieco ako chladničku, tak zásuvku natiahni paralelne k existujúcej vpredu.

V niektorých výbavách boli 2 polohy poistky, v jednej bolo napätie po naštartovaní, v druhej stále.

Ale to čo potrebuješ ty, sa tu preberalo a kopec popísalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsem samozřejmě četl. Jedná se mi o toto řešení co jsem psal výše. O pojistce na stálé / spínané zásuvce vím - mám ji tam. Chtěl jsem mít obě zásuvky samostatně jištěné a chtěl jsem využít kabeláže pro vyhřívání sedadel, která je zapojená jinak než uvádí schéma. V podstatě kdybych chtěl dodělat vyhřívání sedadel, tak kdybych to použil jak to je, tak to bude jištěné 10A pojistkou pro hodiny a rádio, což je zvláštní. Tak spíše pro informaci by mě zajímalo, jestli se s tím někdo nesetkal a neví co mám jinak, popř nemá schéma pro mé auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...