Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 308 1,6 HDi 68 kW - klimatizace


Guest LubomírProkop

Recommended Posts

Guest LubomírProkop

Ahoj měl bych dotaz,

mám nefunkční klimatizaci. Nechal jsem ji tedy doplnit (byla úplně prázdná) a i přesto nefunguje.

Ještě před naplněním jsem měřil napětí, které jde na elektromagnetickou spojku kompresoru s výsledkem (vypnuto 4 V, zapnuto 4 V). Při správné funkci to má být 4 V - vypnuto, 14 V zapnuto (měřeno na jiné 308). Takže ve výsledku spojka nespínala.

Chci se tedy zeptat...počítám že je tam někde tlakový senzor, které chrání kompresor před přehřátím při chodu bez plniva. Je možné že se jeho hodnota zapisuje někde do paměti a musí se vymazat přes diagnostiku? Starší Citroëny to tak údajně měly. 

 

Případně napadá vás co jiného bych mohl vyzkoušet?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest LubomírProkop

Hmm...myslím že tohle mi bohužel nepomůže. Díval jsem se na schéma zapojení toho snímače a je v něm mikroprocesor, které ukazuje tlak přes PWM a nevím co mi ukáže multimetr...jestli hodnotu napění a nebo tam budou skákat kraviny. Ale zkusím na mém i na druhé, funkční 308 a napíšu co to dalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Ak bola klima prázdna a bola doplnená bez opravy úniku je veľká pravdepodobnosť že je zas prázdna

2. Klimu nespustíš ak nie sú v poriadku ventilátory chladenia - tzv.sahary!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3. O klime je tu popísané veeeeľmi veľa príspevkov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...