Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nefunkční airbagy po opravě motoru


PSA

Recommended Posts

Prohledal jsem  forum ale nenašel jsem uspokojivou informaci takže  píši sem. Prováděna výměna spojky motor venku kabeláž motoru odpojena , baterie taktéž, po opravě vše zapojeno-Fiat ulysse 2. 0 HDI motor RHW r.v 2002

Motor točí vše funkční ale objevila se závada airbagů, projeto asi 200 km,  závada pořád trvá, připojení na diagnostiku Peugeot  P 2000. která hlásí že se nemůže spojit s jednotkou airbagů, airbagy nevystřelené nic se s nimy

nedělalo.Ještě  nezhasíná   zapojení kontrolka   bezpečnost pásu řidiče nezhasne po zapnutí pasu , výměna  za jiný spínač nepomohla či

Tedˇ dotazy- kde je řídící jednotka pro airbagy  v našich vozidlech mezi předním sedadly jako o 806 nebo jinde,  nemá někdo schema  zapojení airbagů  C8 či P 807 a ŘJ airbagů pro C. setkal se něko s podobnou závadou- jak ji vyřešil

Zá všechny odpovědi předem děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no u našich aut musíš nechat otevřené i okno u spolujezdce oddeklovat si baterku ke dveřím si dát stoličku a na odpojení a zapojení baterky se nasoukat spolujezdcovo oknem do vozu stejně tak se musíš nasoukat oknem u řidiče pro ty zmíněné úkony s klíčem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4/19/2017 at 13:51, PSA napsal:

Prohledal jsem  forum ale nenašel jsem uspokojivou informaci takže  píši sem. Prováděna výměna spojky motor venku kabeláž motoru odpojena , baterie taktéž, po opravě vše zapojeno-Fiat ulysse 2. 0 HDI motor RHW r.v 2002

Motor točí vše funkční ale objevila se závada airbagů, projeto asi 200 km,  závada pořád trvá, připojení na diagnostiku Peugeot  P 2000. která hlásí že se nemůže spojit s jednotkou airbagů, airbagy nevystřelené nic se s nimy

nedělalo.Ještě  nezhasíná   zapojení kontrolka   bezpečnost pásu řidiče nezhasne po zapnutí pasu , výměna  za jiný spínač nepomohla či

Tedˇ dotazy- kde je řídící jednotka pro airbagy  v našich vozidlech mezi předním sedadly jako o 806 nebo jinde,  nemá někdo schema  zapojení airbagů  C8 či P 807 a ŘJ airbagů pro C. setkal se něko s podobnou závadou- jak ji vyřešil

Zá všechny odpovědi předem děkuji

A proč to bylo venku?  Spojka jde udělat i bez toho vyndání. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Vena garážmistr napsal:

no u našich aut musíš nechat otevřené i okno u spolujezdce oddeklovat si baterku ke dveřím si dát stoličku a na odpojení a zapojení baterky se nasoukat spolujezdcovo oknem do vozu stejně tak se musíš nasoukat oknem u řidiče pro ty zmíněné úkony s klíčem.

......alebo ostať sedieť chvíľu v aute :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když odsuneš spolujezdcovu sedačku co nejdál dozadu, tak to není žádný problém. Dělal jsem to v noci, když mi z důvodu delšího stání a pokesu napětí začal houkat alarm. Zavřel jsem se v autě dálkáčem, odpojil baterku, vylezl ven a dveře spolujezdce zamkl klíčem. A byl klid. Přitom nejsem žádnej drobeček, tedy okolo pasu. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Závada  nalezena ale odstranění zatím v nedohlednu

Ulhnilé  kolíky ŘJ airbagů, když o ně zavadím  tak skoro upadnou, zatím nevím na koho se obrátit.

Současně jsem zjistil že nejde radio a diagnostika  se nespojí s řj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Takže sehnal jsem jinou řj bagů stejný model ale jiné číslo nevystřelené ,piny jsou v pořádku,jeden uhnilý

konektor v svorkovnici , vyměnněno zapojeno ale diagnostika hlásí že se nemůže spojit s řj airbagů.

po nastartování kontrolky na chvíli zhasnou ale zase se rosvítí, BSI hlásí vzálenou závadu data B,jinak žádné závady.

Tak nevím musí se to asi nějak spárovat řj airbagů ř s BSI,jde to s PP 2000 nebo musím za někým odbornějším

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak probém se  nedaří řešit , řj ůairbag již sehnáno stejné číslo odborně zkontrolována ale  chaby  je i nadále , diagnostika se nemůžr spojit s řj

 Prosím  nemá nekdo schema ři airbagů hodně by mi to pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže nikdo nemá schema nebo  nechce poslat,

No přesto se podělím  vyřešení problemu

Problem  byl v unilých konektorech na řj airbagů.

Koupil jsem novou řj  stejný model vozu ale jiné číslo řj., nevystřelenou,  program řj zkontrolván  .

Zkontrolování a nahrazení uhnilých svorek  v konektoru řj airbagů, je jich asi 40 .

Poté zapojení nové řj , žádné vypínání baterie a  žádné přihlašování  a podobné  nesmysly co se tady  tradují.prostě jednotka se zapojí

a hned maká. Snad to někomu pomůže, kfdyž jsem si  musel pomoct sám

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...