Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Opravná sada na Pneu


filber

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

mam sice nejakej sprej, ale v zivote jsem ho nepouzil, za 16let jsem pichnul asi 3krat a vzdy kolo uchazelo tak malinko, ze se to dalo v pohode zpozorovat a jeste bez problemu dojet domu a lejt do toho nejaky lepidlo, abych to pak pri zouvani pneu musel vylejvat a cistit pneu zevnitr, bylo vzdy zbytecny. To uplne staci tenhle minikompresor na 12V za asi 300Kc, ten vozim taky a je daleko praktictejsi, pouzivam ho i pri prezouvani zimni/letni pneu, kdyz se mi nechce tahat velkej a tech 0,2atm dofoukne raz dva.http://www.skrblik.cz/forum/attachment.php?attachmentid=102&stc=1&d=1443434621

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Opravná sada neřeší, když pneu úplně zničíš, např. defekt na zadním někdy není poznat, anebo na dálnici je lepší dojet na odstavné místo.

Opravná sada s pěnou znamená pneu pak vyhodit.

Opravná sada "knot" je lepší, i když toto řešení se považuje za dočasné, dvakrát už mě zklamalo (lepeno takto v servise!), časem uteče nebo se povolí. ("Knot" znamená, že bez demontáže nějak najdeš díru v pneu, pročistíš ji kulatou rašpličkou, a vstrčíš do ní kulatý gumový knot napatlaný lepidlem. Na vstrčení slouží nástroj - úzká vidlička. Jak těsní v kruhové díře dva kruhové knoty, to si dovedete představit, moc ne. Jednou mi tak opravený defekt utíkal, podruhé se při zabrzdění povytáhl.)

Volil bych takové řešení, i s ohledem na cenu pneu, která se po defektu dá ještě řádně zalepit:

- okolo komína mít "přítele na telefonu", který mi doveze jedno kolo ze zimní sady, a případně hever

- na dálkové jízdy vézt sebou rezervu (aspoň dojezdovku) a hever

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...