Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

odtrhnuta hadica 206


peter99

Recommended Posts

Zdravim Vas.Potreboval by som poradit ohladne opravy chladica.Vsimol som si ako presakuje voda v mieste spojenia hadice s chladicom ktora vedie nasledne do nadrzky.Namiesto takej spony ako by tam mala byt tam bola sk paska,tak som ju skusil dotiahnut.No na moje nemile prekvapenie mi hadica ostala v ruke a beznadejne som sa dival ako mi vyteka voda na zem.Problem je v tom že ta spojka alebo ako to nazvat uz v chladici nedrzi,vyzera ze je tam zavit a ten je pravdepodobne strhnuty.Nenasiel som tento diel ani v service boxe.Riesil niekto takyto problem?Co s tým?Neexistuje nejaka opravna sada alebo nejaka nahrada za to ?Urcite nechcem kupovat cely chladic kvoli strhnutemu plastovemu zavitu :grr Dakujem za kazdu radu.  206 1.1i rok 2000

20170414_085414.jpg

Upraveno uživatelem peter99
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvalitní průmyslové dvousložkové epoxydové lepidlo, namotat těsnící šňůru na ten závit, natřít a našroubovat. Musí to být lepidlo, které vydrží aspoň 140°C. Seženeš na e-shopu za 10-20 €, mělo by to v pohodě udržet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj nad tymto som uvazoval,ale mam kupit lepidlo za dvacku a tesniacu nit na zavit a vysledok je neisty.ta dierka v chladici uz nema takmer ziadny naznak zavitu fakt to tam volne beha.mozno to ani nebolo nasrobovane ale napevno spojene a zlomilo sa to..neviem..to uz by som v krajnom pripade radsej kupil novy chladic nejaky najlacnejsi za 30 euro :myslim mal som na mysli nejake riesenie ako napriklad novy uchyt s vacsim zavitom za par centov :D ani googel nic nenasiel tak budem musiet skusit nejake domace upravy.len mi neni jasne pod akym tlakom asi prudi voda naspat do nadrzky.ci ten spoj musi byt na 100% pevny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nový chladič je už objednaný,cez vikend sa do toho pustim,snad pojde všetko podla planu.Len jedna vec mi ešte vrta hlavou.Ked som kedysi davno menil vodu v chladici tak som vypustal len cez chladic a teraz som cital v navode ze treba povolit aj vypustny šrob bloku motora a vypustit.Tento srob som nenasiel ale ani som to nevidel este nikoho takto robit.Co s tým?Kolko moze ostat vody v motore ked vypustim len cez chladic?Celkova napln by mala byt cca 7 litrov.Alebo napustim len cistu vodu,pojazdim nieco,vypustim a az potom zarobenu nemrznucu zmes?A ešte rozmyslam aku nemrznucu mam kupit?G12 ? G12+ ? alebo G13?v tomto sa nevyznam neviem aky je tam rozdiel.Teraz je tam nejaka ružová či červená,mám dodrzať aj farbu a kupiť červenú ci je to jedno.Naposledy bola menena asi rok dozadu v servise kde bolo menene tesnenie pod hlavou.dakujem :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

šroub na bloku nepovoluj, propláchni systém vodou a pak nalej novou směs--G 12 bude OK, počítej s tím, že všechno nevypustíš, takže si namíchej cca 4 litry nové směsi na cca minus 30 a pak jen dolívej po MAX., nezapomeň odvzdušnit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A mozem dat aj G12+ ?aka znacka je dobra na pezota?odporucane kvapaliny s brozurky od auta su nezohnatelne.nerad by som znicil tesnenie pod hlavou nejakym smejdom.co poviete na sheron?v testoch spomedzi ludovych znaciek skoncila na prvom mieste.ma niekto skusenosti s touto znackou?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po výmene chladiča som zistil že teplota motora sa vyšplha len na 75 stupnov.horna hadica je zohriata a chladič tiež.znamena to že je vadny termostat?asi ostal otvoreny a uz sa nezavrie.otazka znie ako velmi ubližujem pežotovi pri takejto teplote?je nutne to spravit?viem termostat neni drahy a vymena vyzera celkom jednoducha,len dalsia vec je že mi ani ventilator nejde.a ten je dost drahy a ten by som asi aj potreboval ak vymenim termostat aby sa neprehrieval v lete na krizovatke alebo v zapche.neviem ci to treba riešit alebo nechat tak.inak pred vymenou chladica stupala teplota aj kusok nad 80 stupnov a to sa mi zdalo v pohode,mozno uz bol aj tak na odpis ten chladič a nechladil ako mal.štve ma že som to nerobil pri jednej robote,teraz zas vypustat vodu :nevim inak dal som tam ten sheron ružový G12+ dufam ze som zle nespravil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...