Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupelnové dlaždičky vzor cca 1985


Guest StibTo

Recommended Posts

Hoj všem, zejména pamětníkům předchozího režimu. Budeme letos na baráku kolaudovaném v první půlce 80. let měnit okna a máme problém s koupelnovým. Koupelna je celá obložena níže vyfocenými dlaždičkami a samozřejmě při demontáži starého okna cca 15-20 dlaždiček "zařve". Bohužel již nemáme dostatečnou rezervu a proto budeme muset nejspíš toto okno při výměně vynechat. A nebo to spojit s rekonstrukcí koupelny, ale to letos asi už finančně nespojíme ...

Tak se ptám - můj předpoklad je, že zase tolik vzorů / typů koupelnových dlaždiček tehdy k mání nebylo, mohu se mýlit - netušíte, zda se tohle ještě vůbec někde dá sehnat ? Případně (to spíše) neválí se to někomu doma ještě z té doby ?

Díky za reakce.

WP_20170326_15_20_01_Pro.thumb.jpg.12844041765b488c366683dd7f720fb8.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyfotím večer ... No něčím se to obložit musí, vana je těsně pod oknem bohužel ... Napsal jsem do RAKO email.

Renovace koupelny samozřejmě je v plánu, ale okna na celý rodinný barák budou stát celkem dost takže letos to určitě plánováno nebylo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

agresssor : díky za reakci, no právě že nechystáme, letos budou okna plus nějaký drobnosti, napřesrok či za dva roky třeba zateplení či fasáda ... Jak finance dovolí, že jo. Ale to s těma bílejma se mi zdá jako dobrá (schůdná) varianta, tím spíš, že jsme zvolili zevnitře bílá, plastová okna a bílé parapety :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se mě osobně nelíbí, přijde mi to moc "sterilní". Ale proti vkusu každého nemám nic. Každému se líbí něco jiného. Před pěti lety jsme taky měnili okna a vchodové dveře na celém domě. Zvolili jsme vnitřní i vnější barvu ořech, k tomu vnitřní parapety ve stejném dekoru + parapety do takové bronzově hnědé. Zbývají ještě okna v suterénu, které se nejspíš až přijde čas natřou a garaážová vrata. Rád bych rolety, ale nevím, jestli na ně máme dost místa. :myslim  Ale všechno postupně, letos kotel, střešní krytina je taky ještě původní. Pořád je do čeho investovat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzor mi byl povědomý, ale v kůlně jsem našel jen poslední čtyři dlaždice, a to ještě v jiném rozměru. Pokud je to na vnitřní špaletu, tak opravdu ty bílé. Dovnitř půjde i víc světla... Jinak bílé tu nějaké snad i mám, musel bych ale zase hledat.

Taky chci letos renovovat koupelnu a ty ceny od firmy jsou dost děsivý :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

radim.1008 - já si to nedovedu teď úplně představit, jak to bude vypadat, ale hádám, že to je o zvyku :) Ještě nafotím koupelnové okno jak je teď. Rekonstrukce koupelny & WC určitě taky někdy proběhne, ale teď to není na pořadu dne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsem řešil taky, ale s dlažbou na podlaze.
Koupil jsem tohle a k tomu diamantový nástavec a všechny dlaždice jsem s tím krásně podřízl, ani jedna nepraskla.
Jen to chce vysavač a hned odsávat prach.
0601237000a.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ho vyjde levněji balík obkladů v ceně 100,-/m2 :D když to za rok, dva bude stejně sundavat. Ale máš pravdu, tímhle nástrojem to jde sundat. Ale nevím jak v případě, že jsou obklady přilepené nějakým cementem nebo čím se to lepilo před 50 lety.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych tam fláknul na přechodnou dobu to nejlevnější co půjde sehnat aby to trochu vypadalo a víc bych se s tím nes.... , protože pokud by je chtěl ty stávající odloupat aby byli použitelný tak by si s tím musel hrát dopředu než přijde firma na okna a mít je perfektně očištěné aby se dali vrátit. A navíc když je jasné že za rok dva tři i kdyby za deset ale jednou se to bude všechno komplet sundávat a měnit tak bych to moc neřešil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, StibTo napsal:

agresssor : díky za reakci, no právě že nechystáme, letos budou okna plus nějaký drobnosti, napřesrok či za dva roky třeba zateplení či fasáda ... Jak finance dovolí, že jo. Ale to s těma bílejma se mi zdá jako dobrá (schůdná) varianta, tím spíš, že jsme zvolili zevnitře bílá, plastová okna a bílé parapety :)

Jestli budeš dělat dříve fasádu tak bych oklepal špalety z venku ale nevim kde máš okno umístěné :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...