Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

206 1,6i, 80 kw, r.2005 , pět dveří. Servisní úkony po koupi.


kostidrť

Recommended Posts

Ahojte Pežoťáci,

V podstatě jsem přišel částečně jako "slepý k houslím" k Peugeotu 206 1.6i 80kw r.2005 pětidveř. Zatím se s ním seznamuju, stejně jako se zdejším fórem :-)

Rozvody byly měněny při 53000 km (druhý majitel je při koupi měnil) Teď je najeto 133 000 km. Jaký je interval výměny od výrobce?

Prošel jsem hodně tohoto fóra, ale o tomto typu motoru jsem se moc nedočetl.

Dále prosím o rady - už se mi 2x stalo, že za studena po startu se motor trochu třese/hází. Také to pociťuji, ale už méně intenzivně, při volnoběhu např. na semaforech. Zdá se mi, že ručička otáčkoměru také pravidělně klesá a stoupá asi 0,5cm při volnoběhu, ale to nevím jestli není normální.

Vypadá to jakoby vynechával 1 válec. Na diagnostice to ale nic neukázalo. 

Bavil jsem se s kolegou a vypadá to na vadný 4. vstřik. Měl před lety ten samý problém u své 206 1,4.

Dále je objednaná nová spojka a brzdy (spojka je opotřebená a brzdy sjeté) to jsou běžné výměny.

Jde mi jen o to, že v červnu chci s přítelkyní otočit Chorvatsko a je to teď docela dost výdajů, tak nevím jestli je nutné rozvody dělat nebo ne. 

Také mě dost rozčiluje automatické zamykání dveří po rozjezdu - pokud někoho vysazuju, musím odemknout tlačítkem vedle výstražných, aby si mohli otevřít dveře. Lze to nějak deaktivovat? - na tohle si těžko zvykám :-)

Taky je nefunkční dálkový ovladač/klíček. Kde a jak se zakoupí nový a nastaví. 

 

Prosím o každou radu a děkuji, snad se budu moct taky radama odvděčit.. 

Hezký den

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepíšeš, odkud jsi, pokud zblízka (nebo i zdaleka), doporučuju servis Zábřeh, tel. 583 411 572.

1. na 206 bývá potřeba udělat repas zadní nápravy, pokud nebyl dělaný, tak určitě, jinak vždy asi po 10 letech nebo 150 tis. km, cena asi 7000

2. rozvody asi tak 100 t., nebo 10 let, přitom i vodní pumpu

3. motor 1,6 je celkem bezproblémový (typ NFU), ale odchází zapalovací rampa, kvalitní stojí asi 3500. To může dělat i to nepálení 1 válce za studena (za vlhka) Skoro bych doporučoval vyměnit preventivně, protože odejde prakticky na každém autě. Neber nejlevnější, naopak vezmi nejdražší.

4. zamykání vyřadíš tak, že za jízdy podržíš tlačítko zamykání, funkce se zruší

5. klíček: nejdříve prohlídnout stávající, zda nemá problém (baterka?), případně ho znovu naučit do auta (je popsáno v návodu)

pokud nerozchodíš stávající, tak objednat asi za 3000 a pak naučit do auta pomocí diagnostiky, k tomu potřebuješ KEYCODE

Určitě měj dva klíčky, kterými nastartuješ (nemusí fungovat dálkáč).

Návody zde http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/

Knížka Jak na to taky existuje

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji Oldo, to jsou vyčerpávající odpovědi! 

U klíčku jsem měnil baterku, fungoval asi hodinu a pak už zas ne. S tím si ale poradím.

Děkuji i za tip na Servis. Jsem ze Zlína, tak není vyloučené, že se někdy zastavím. Třeba s tou zadní nápravou, ale ta vypadá zatím ok.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 10 měsíců později...

Nevím , mě to našlo akorát tuhle , ten OEM kód tam je , ještě tam je 5002 P5 , ale jestli bude stejná , to netuším

https://autodilycz.cz/nahradni-dily/pruzina-monroe-245983/

Edit - tak ta 5002 P5 by podle serviceboxu měla sedět , má i stejný barevný značení

pružina.PNG

Upraveno uživatelem jarokare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...