Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zhasnutí světel při vypnutí motoru nebo zamknutí ???


martin.holub

Recommended Posts

ahoj, 

v noci když mám zapnuté světla páčkou ( ne denní svícení ) a po zaparkování vypnu motor a zamknu auto, světla stále svítí - což bylo normální u Favorita nebo Felicie :)  ale mi přijde u tak  moderního auta nenormální, aby se světla nevypnuly, třeba v prodlevě po zamknutí auta, nebo po vytáhnutí klíčku, vypnutí motoru ??? .... nedá se to někde nastavit, parametr v řídící jednotce nebo tak něco ?

P.S.  už se mi jednou stalo v podzemních garážích v noci že jsem světla zapomněl rozsvícené a při odchodu od auta jsem se naštěstí ještě ohlédl a všiml si toho ... nerad bych si někdy vymlátil baterku :)

 

  • Auto
    Peugeot 206+
  • Rok výroby
    2011
  • VIN
    VF32M8HR0BY122754
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas - jakmile zapomenu na světla nebo klíček ve spínací skříňce, tak po otevření dveří začne signalizovat. Pokud tomu tak není, bude chyba v ŘJ (vypnuto nebo porucha) nebo také může být nefunkční bzučák.

Aha, tak to je jiná - funguje. Tak v tom případě si pořiď jiné auto.

Upraveno uživatelem FrantaCV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak u 206+, ale u 406ky jde jednoduchou výměnou dvou relátek kus za kus aktivovat automatické svícení, které rozsvítí světla po nastartování motoru a zhasne po vypnutí zapalování, A nikde se nemusí níc bastlit, ani nastavovat přes diagnostiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JAROKARE - poradil bys někoho v okolí Ostravy , kdo by to zvládl ? docela by se mi líbilo mít to naprogramováno aby mi v noci ty světla zapnuté na páčce zhasínaly stejně jako zhasínají světla denního svícení ....

díky :) 

Upraveno uživatelem martin.holub
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na diagnostice lze nastavit tzv denní svícení, kdy se ti po nastartování rozsvítí tlumená světla vč. zadku ale bez budíků... pokud chceš aby svítili budíky a šlo přepínat na dálky, musíš otočit páčkou.

 

Pokud by si měl světelný senzor, tak pak při určité tmě se k automatickému dennímu svícení rozsvicejí budíky a lze přepínat na dálkové i bez otočení páčky, ale pokud nemáš, tak platí jen ta varianta nahoře ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...