Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Přihlášení auta provozovaného v EU ( v záruce)


jindra73

Recommended Posts

Zdravím, bratr si pořídit 308 II v sousední EU zemi. Auto je 2015 ( v 2leté záruce). Jezdilo v zahraničí ,auto má STK i emise  a je přihlášené v zahraničí na SPZ. Při přihlášení( chce CZ SPZ)  na CZ STK po něm chtějí něco co stojí 6000kč bez DPH. Je toto normální aby přihlášení zánovního auta na zahraničních SPZ , funkčního, v záruce , platná STK i emise.- euro 6 stálo takovou palbu ?  Žě v původním zahraničním velkém techničáku je jiná hmotnost .... a že je třeba nějaký COC list od Peugeotu a že to DEKRA nemá.    Nechápu  Děkuji

Upraveno uživatelem jindra73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je nějaká blbost 6000 kč tam sou asi magoři když ma veškeré doklady třeba z nemecka a má velkej techničák , kupní smlouvu  a  má to platnou stk tak u nás by mu měla stačit pouze evidenčka protože auto je staré jen 2 roky , ještě  by chtělo se zeptat na evidenci vozidel tam musí vědět co je k tomu potřeba

Upraveno uživatelem kemo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si zkusil před rokem příhlášení opačným směrem 3 měsice starého auta. Takže postup by mohl byt podobný.

V Německu na úřadu po mě chtěli rovnež COC list, protože na českém techničáku chyběla poslední dvě písmena, byly tam jen hvězdičky.

Zajel jsem tedy k německému prodejci. Ten mi oznámil, že COC list stojí 100€, ale vydají ho jen autu prodanému jen v Německu. Volám tedy do Prahy k mému prodejci, a že 5tis Kč. Haha. Takže jsem to zkusil na místní TUV/STK, kde mi skoro za 40€ udělali jakýsi Datenblatt. Nechal jsem jim tam přes noc velkej techničák. Druhý den auto prohlédli během 5minut, protože je v českém techničáku zmátl nějaky údaj o výkonu asi cca.10kW?. Jestli to prý není hybrid.  Dostal jsem od nich ten dokument a rovnou na úřad pro značky. Nechal jsem jim tam RZ, malej a velkej technicak a dostal nemecke. TUV na 3 roky, protože auto bylo nové. Takže komplet přepis i se značkama do 100€. Samozrejmě roční pojistka už byla celkem drahota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...