Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Problém s tempomatem


zidane256

Recommended Posts

Myslim, ze ti to nepomoze. Mne sa nieco podobne stalo asi 5x ale na 2008-cke. Zapnuty tempomat a ked som zrychlil a chcel tempomat nastavit na vyssiu rychlost tak sa sekol a mne blikala nastavena povodna rychlost. Nedalo sa s tym nic urobit. Pomohlo mi iba zastavenie vypnutie motora a znovu nastartovanie po chvili. Potom tempomat znovu fungoval tak ako ma. Ked som to reklamoval na servisnej prehliadke tak na diagnostike nic nenasli...
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

ahojte, mal som rovnaký problém, občas tempomat fungoval, občas nefungoval - len blikali dve pomlčky, príp. blikalo čislo s predtým uloženou hodnotou. U mňa vypnutie motora a znovu štart častokrát nepomohol... Dlhšiu dobu som nevedel čo s tým ....

Problém mi vyriešila náhoda - keď som raz cúval smerom k sklenennej výplni výkladu zistil som že mi stále svietia brzdové svetlá aj keď pustím brzdu aj keď sa pohnem dopredu.

Diagnostika v Peugeot servise to potvrdila, vymenili spínač brzdy a tempomat funguje bez problémov, aspoň zatiaľ 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Zdravím a zkusím toto téma oživit. Koupili jsme P 308 sw T7 2008 a tempomat s omezovačem se ani nerozsvítí. Je pravda, že původnímu majiteli odešlo rádio s navigací a nacpal tam obyčejné rádio a zapojil ho natvrdo mino spínački. Nevím odkud vzal elektriku. Jsme domluveni s elektrikářem na opravu po novém roce, ale nevíte náhodou někdo co by to mohlo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravím, tak problém s nerozsvícením tempomatu se vyřešil na diagnostice Diag Box, nebyl povolen. Povolili jsme ho, teď se rozsvítí, ale nejde nastavit rychlost a nejde ani spustit omezovač, stále jsou off. Na dia byly pouze chyby P1351 a P1462 . Při zapisování vin do RNEGu rádio začalo pravidelně pípat. Údajně je původní vin v procesoru a musí se nějak přepsat. Nemáte někdo zkušenosti s tímto problémem? Předem děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to vypadá, že se problém začíná řešit. Dnes na diagnostice zjištěno, že jednotka BSI byla vyměněna a má úplně jiný VIN jak zbytek auta. Vin BSI je zapsán do rádia a i omezovač začal korektně pracovat. Tempomat budeme řešit kontrolou snímačů na brzdě a spojce a případnou výměnou. V BSI jednotce se asi nedá přepsat Vin že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musela by se vymazat eeprom v bsi - tedy udelat virgin a pak nakonfigurovat jako novy dil pres diagbox, tzn mit PIN immo, sparovat s ECU motoru, nahrat cipy immo a spravnou konfiguraci funkci auta a sparovat dalkovy ovladac. Tady by asi pomohl @ChouLu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...