Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Otáčky motoru při řazení


jansky022

Recommended Posts

Ahoj, prosím o radu. Peugeot 807 2,2HDI, 94KW, 2003,manuál. Při rychlejším rozjezdu dochází k tomu, že při přeřazování, po sešlápnutí spojky velmi pomalu padají otáčky. Jakoby se po sešlápnutí spojky ještě zvýšily. Musím poté čekat se zařazením rychlosti než spadnou aby bylo přeřazení plynulé (cca 2-3 vteřiny). Nedělá to při řazení na 4ku a 5ku. Musím se přiznat, že už nevím co s  tím. Auto mám asi 3 měsíce. Krátce po koupi jsem měnil SWIRL ventil, tak mě napadá nějaká souvislost se škrtící klapkou. Ale ta se zdá, že má hladký chod. Zkuste prosím poradit. Děkuji za jakoukoliv odpověď. Milan

Upraveno uživatelem Péťa
Odstraněno formátování
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jakoby zvýšení není zase tak běžné, tedy záleží na okamžiku sešlápnutí spojky a puštění plynu. Může to být lehce zatuhlý lanko k motoru a nebo elektronika plynu. Jinak co se týká otáček pomalého padání nebo spíše stálejšího držení v daných otáčkách je to normální jev jelikož když necháváš otáčky spadnout a přeřazuješ nad nebo pod rychl stupeň dostává trochu zabrat motor. Převodovka je synchronizovaná a proto jí je jedno v jakém režimu otáček řadí a otáčky by se měli držet elektronicky co nejvíce v režimu ze kterého bylo řazeno. Jsou to vteřiny co to elektronika drží. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 hodinami, jansky022 napsal:

Lanko jsem včera kontroloval a jde zlehka oběma směry.

Tak pokud lanko jde zlehka tak pak v motorovém prostoru potenciometr a nebo spojka, jak píše Honza. jinak bych to asi neřešil. Otáčky se mají držet při přeřazování ve stejné min. trošku nižší úrovni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...