Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vadna riadiaca jednotka?


galvaner94

Recommended Posts

ahojte pezotaci,

mam peugeot 406 2.0 HDI 79kw 2002, a mam problem - auto sem tam vyhadzuje hlasku "antipolution fault", vtedy vypadne aj ESP/ASR, ktore sa po dalsom starte uz funguje avsak ostava svietit oranzova kontrolka motora a hlaska antipolution fault - treba vymazat pomocou diagnostiky.

Mal som to na diahnostike a ukazovalo to na potenciomer plynu, senzor pred/za katom + mozno este nieco...

Stavalo sa to aj minulemu majitelovi - ten menil potenciometer plynu (njeaka cinska nahrada za 80eur), co problem nevyriesilo tak potom mu v Peugeot servise ukostrili nejaky prietokomer + vymenili cidlo pred katalyzatorom. Toto pomohlo na cca pol roka kym sa to nestalo mne.

Moj mechanik ma dalsiu 406tku tak ideme skusit vymenit ten potenciomer plynu z nej, ci to nepomoze - ale som k tomu skepticky (ten moj tam je asi pol roka...).

Bol som sa pytat v Peugeote ci nemaju nejake dalsie riesenia a vraveli mi, ze ich postup je
1. vymena potenciometra plynu
2. ukostrenie prietokomera
3. vymena riadiacej jednotky
Ale ze na mojom aute uz prve dva kroky su urobene a vsetka origo elektronika zo 406 vypadla z katalogu, takze mi nedokazu niako pomoct.

Typek mi ale odporucil, ze pocul, ze niektori ludia opravuju riadiace jednotky tak nech skusim niekoho takeho najst.
Takze po vyzerpavajucom opise moj dotaz je - nie je niekto medzi vami, kto tento problem uspesne vyriesil? Alebo pozna nejakeho cloveka co sa do tejto elektroniky rozumie?

P.S. Raz sa mi rozsvietila kontrolka kluca a auto neslo nastartovat... nebranil by som sa nejakemu hacku spinacej skrinky nech to ide nastartovat aj srobovakom 1f603.png:D (typujem zla komuniakacia kluca s imobilizerom... nechcem niekde ostat pre to stat...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...