Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Auto roku v ČR - kodiaq


Laďa

Recommended Posts

a proto jsem to česká napsal do uvozovek, nicméně kde by Škoda byla, pokud by jí vzal v roce 1991 Renault? od němců byla garance, že zde bude vývoj, vlastní koncepce a později i modely, což se myslím slušně daří. Renault toto zaručit nechtěl, byla by zde levná montovna třeba jako u Dacie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci Škodu obhajovat, ale . . . . Kodiaq byl nakreslen, navrhnut, postaven a na dále montován v ČR, to že Seat byl první je asi ústupek či dohoda uvnitř skupiny VW kdy Seat nemá dlouhodobě dobré prodeje - o ČR ani nemluvě, a tak byl zvolen tento postup . . . je to prostě politika a s tím obyčejný zákazník, sympatizant nebo třeba odpůrce neudělá nic

A že jsi jsou auta podobná? Mimochodem víte, že PSA bude mít za nějakou dobu stejnou podvozkovou platformu právě s VW?? To jsem koukal jak tele na nový vrata . . . jojo globalizace a prachy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 3. 2017 at 13:03, ozzy56 napsal:

...

jinak čtu vždy s úsměvem, jak nějaký zdejší člen s patnáctiletým pežotem píše, že škoda je hnus a nikdy by ji nechtěl :P, jejich auta mě osobně nijak neuráží a firmě fandím :super

 

jestli je to na mě, tak musím říct, že karbošovi je 18. Je to mazel a moc se mi líbí. Taky musím říct, že jsem měl spoustu škodovek, že je ani nespočítám. Možná tak deset, dvanáct, nevim, dokonce i teď jednu mám. Jsou to ošklivý auta s tupym interiérem a přemrštěnou cenou, která prostě neodpovídá. Ale co, dokud to trh bude chtít... Poslední pěkná škodovka byla jedničková oktávka. To bylo dobrý a pěkný auto (ve své době), pak už jenom das Auto bez nápadu. Ještě snad Yeti nevypadá zle. Za poslední roky si navíc všímám i klesající kvality. Rok od roku je to horší, myslím na nových autech. Hlavně to teda pozoruju v interiéru, plechařina taky žádná sláva, ale zas sváry mívaj pěkný, to je fakt. To jestli to vyhraje nějakou cenu nebo co, je myslím normálním lidem u zadele. Ale jak píšu v předchozím příspěvku, tak jako pracant / služebák, kterej půjde za chvíli pa, je to dobrý. Aspoň si člověk nevytvoří citovou vazbu. Protože dostat/mít třeba 406 Coupé V6 a muset se s nim loučit, to by byly slzičky...

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 3. 2017 at 11:38, Driver napsal:

A co je špatného na škodovce?

Ehmm. myslíte tuhle otázku vážně :D ještě něco takového psát v Peugeot Clubu :D 

Jinak jak tu píšete ozzy že čte vždy s úsměvem příspěvek od někoho s patnáctiletým Pežotem, že škoda je hnus je to jeho názor a  mohl by si místo toho třeba koupit patnáctiletou škodu. Ale asi Peugeot zvolil schválně, už jen kvuli výbavě, pohodlí a designu.. 

Ano jsem antiškodovák a nestydím se za to jen do mě..

Upraveno uživatelem dagustino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, morepower napsal:

Za poslední roky si navíc všímám i klesající kvality. Rok od roku je to horší, myslím na nových autech.

Řekl bych že toto jde celým automobilovým světem, snad vyjma exkluzivních značek.... :roker

 

Jinak proč jsou někteří JEN proti Škodovkám? Proč ne i proti jiným značkám? Pokud bude nějaká Škoda v rozumném stavu za rozumný peníz, tak bych s ní klidně obměnil vozový park, až bude třeba....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, dagustino napsal:

Ehmm. myslíte tuhle otázku vážně :D ještě něco takového psát v Peugeot Clubu :D 

 

Jo to myslím vážně. Design neřeším, to jestli se někomu líbí nebo nelíbí je vždycky subjektivní pocit dané osoby. Je trochu krátkozraký tvrdit, že Peugeot je nejlepší auto na světe...Jo Peugeoty mám rád, líbí se mi, měl jsem jich několik, ale klidně i tady na P-C napíšu, že škodovky jsou dobrý auta :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Hafity napsal:

Řekl bych že toto jde celým automobilovým světem, snad vyjma exkluzivních značek.... :roker

 

Jinak proč jsou někteří JEN proti Škodovkám? Proč ne i proti jiným značkám? Pokud bude nějaká Škoda v rozumném stavu za rozumný peníz, tak bych s ní klidně obměnil vozový park, až bude třeba....

Jako to je asi fakt, že to jde s kvalitou obecně dolů napříč celým automobilovým (a nejenom) světem. Když jsem ještě dělal v automotive, tak to bylo krásně vidět na tom, jak inženýring degraduje. Z normálního a funkčního dílu se nakonec musel udělat paskvil, aby to někde nebouchalo a nerachtalo a hlavně, aby to bylo funkční. Dělalo se to nejen při změně dílu, ale hlavně při změně auta (jako třeba facelift apod). Po slavnostním spuštění výroby "upgradeovaného" vozu přišel urgent, že to nefunguje a nastalo dohadování, kde většinou (99%) na vině byl výrobce auta. Jak jsem to poznal, tak tím pro mě padly některé značky úplně a nedal bych za ně ani korunu. Při představě v jakým stavu musí být ostatní díly mě kolikrát jímala hrůza. Takže ne JEN proti škodovkám...

Jinak auta napoprvé posuzuju silně subjektivně a to podle toho, jestli se mi líbí nebo ne. Jestli mě chytnou a nebo nechají chladným. Teprve potom zkoumám všechno ostatní. Pravdou je, že současný trend vizáže aut mě neoslovuje a v podstatě z těch standardních značek a vozů (které bych si eventuelně mohl dovolit, tzn ne lambo apod) se mi líbí 2 (možná 3) konkrétní modely. Zbytek fakt ne. Bohužel pro mě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak--snadná údržba, což mmch. znamená, že přístup ke všem filtrům bude perfektní a tak samo s výměnou oleje v motoru, v poslední době se snad v pežotu zbláznili--umístnění palivového a vzduchového filtru diesel motoru nad motor dozadu je snad pomsta všem servisákům v autoriz. servisech :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

škodovky se mi nelíbí, ani kodiak. Zaujal mě aktuální FL Oktávie. Neříkám, že se mi líbí, to chce trochu si ho zažít (za chvíli jich budou tucty na každým kroku), každopádně se to auto liší. Pobýval jsem teď v RK, kde jezdily vlaky aut z fabriky, na jednom vagóně Yetti, Kodiaq, Ateca - když vezmu boční siluetu, tak Kodiaq mi lahodí asi nejvíc. Nejošklivější je Yetti. Tím to ale končí. Komplexně mi nejhezčí z nich přijde asi Ateca (nejošklivější trojče je Tiguan). Nejhezčí na vagónu byl Superb. Ale ne kombi. Pro mě je celý koncern bezpohlavní designová nuda. Když se k tomu přidá upadající kvalita, naprosto ztrácím důvod si něco takového pořídit. Jsou to auta pro Němce, nůůůdáááá. Stačí mi koncernové služebáky, dostatek "dojmů", proč ne... Když poslouchám rádobyznalce z motomagazínů, jak se rozplývají nad "dokonalou ergonomií", vzpomenu si na Windows a na to, jak jsou všichni uživatelé hotoví z toho, když je něco jinak... Ergonomie je chápána tak, že je to všude stejně (nikoho netrápila koncernový displej navigace někde u kolene...). Připustit, že by to mohl někdo vymyslet líp je nad schopnosti zasponzorovaných ovcí v motomagazínech.

Stále se ubezpečuji, že koupit si Škodovku, jsou vyhozené peníze. Abych do toho šel s tím, že za to dostanu víc, až to budu prodávat? Tedy, pokud budu mít štěstí a nikdo mi to neukradne, nevykrade nebo tak něco... Já to asi nikdy nepochopím. Jakou hodnotu to auto nabízí navíc? Na nic nemohu přijít, krom "vlhkého snu českého chalupáře".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...