Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Partner Teepee 1,6 i - zkušenosti


JendaV

Recommended Posts

Tak na 1,6 VTi jsem slyšel několik kladů i záporů. Jedná se o modely novější a motor BMW. V Peugeotu mě od něj asi na čtyřech místech odrazovali. Spotřeba jak sviň, vytáčet aby se to chovalo normálně, proměnné časování ventilů a hydraulické napínání rozvodového řetězu...Ale jen z doslechu. Sám jsem nezkusil, nejezdil tak že těžko soudit. Ale nakonec jsem sáhl po 1,6HDi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží, kolik najedeš a kde jezdíš. To auto je dost vysoké a VTi si v něm pápne, nafta není na spotřebu tak citlivá. Na druhou stranu, pokud se včas mění olej, tak je ten motor fajn (ťuk ťuk ťuk). Já mám dlouhodobou spotřebu dle tankování 8l/100km, zas má ale to auto cca 1500Kg a jezdím většinou město a/nebo dálnice. Ten olej ještě zdůrazním, oficiální interval je 30000km, ale kdysi jsem měl možnost udělat si po 15000km profesionální rozbor a olej byl aditivy a vlastnostmi jak novej, ale hodně zakarbonovanej.

Obecně pokud jezdíš dost město, tak bych do něj šel, jinak bych volil naftu.

Semir: Spotřeba je podle stylu jízdy, dálka se dá jet poměrně pohodlně i pod 6l (s dodržováním limitů), eko rallye asi 25km jsem kdysi zvládl dle PP za 4,6l - ale to byl extrém. To s tím vytáčením nechápu, co máš na mysli, motor jede od nějakých 1400 do cca 6500ot/min. A časování ventilů to má a dopínání řetězu olejem taky - tady nevím, proč je to negativum.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...