Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Wi-Fi - přepínání mezi frekvencemi


enikybeniky

Recommended Posts

Prosím o radu. Když mám wi-fi adaptér i router, který umí jak 5 GHz pásmo, tak 2.4 GHz, tak si zařízení umí samo nějakým způsobem přepínat mezi režimy? Nebo musím vždy manuálně? V nastavení routeru jsou povolené obě frekvence, v utilitě k adaptéru vidím vždy obě "sítě", ale připojená je vždy jen jedna? 5 GHz zatím připojuji ručně...

Děkuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zalezi, jaký router máš. Jsou routre, v kterych je vice variant: 1) obe frekvence zaple, jine jmeno site, stejne, nebo jine heslo 2) pouze jedna z frekvenci zapla 3) obe frekvence slouceny do jedne site/jedno jmeno a zarizeni prepína mezi frekvencemi automaticky 4) ke vsem 3 variantam jeste muzes mit možnosť zapnout/vypnout sit pro hosty (jine jmeno site, heslo).

 

Odoslané z MI 5 pomocou Tapatalku

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ten super hyper prémiový router od UPC, kde je v nastavení možnost mít povolené obě frekvence nebo jen jednu. Momentálně mám povolené obě, stejné jméno sítě, stejné heslo, automaticky připojovat, takže bych si myslel, že se to bude přepínat podle potřeby samo. Že to jako pozná, kdy hraju online nebo já nevím :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nemusí, stačí, když o tom budu něco vědět. :-) Jak to funguje, jestli je to teda na mě, že se rozhodnu, že jdu hrát, tak dám tohle nebo tohle... Nebýt tý utility, tak o tom ani nevím, že jsou tam dvě sítě, ve Windows vidím jenom jednu

 

Odesláno z mého LG-D855 pomocí Tapatalk

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Představ si, že tam máš prostě dva vysílače a ty se rozhoduješ ke kterému se připojíš. Obecně stále ještě platí, že pásmo 5GHz je méně rušené a s větším rozestupem kanálů, takže si vytvoř dvě sítě a tu jednu slabší nech třeba pro návštěvy a ty buď připojený na 5. síti. Proč by jsi potřeboval přepínání?

SSID 2,4 nějaké a k tomu heslo a SSID 5 zase jiné a k tomu heslo.

Co chceš víc?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest minimaxa
před 2 hodinami, MotoMoto napsal:

Co chceš víc?

Nedal by si někdo z přítomných dobrou, brazilskou kávu? :D

Já mám doma zapnuté na routeru 5GHz a 2,4GHz, Můj mobil umí jen 2,4GHz, druhý mobil umí 5GHz, no a v přízemí, kam chodí za babičkou návštěvy a čumí společně na fotky z dovolené, tak tam mám repeater, a na něm je nastavená jen 2,4GHz. Pak tam běhám ještě s noťasem a u něho je mi fuk k čemu se připojuje ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...