Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaky motor do nove 308sw?


Hakanson

Recommended Posts

Kdy měl dvoulitr diesel 40kw ? Před 30 lety ? Navíc já píšu o benzínu, tam (aspoň u PSA) nejsou turba ani omylem tak dlouho. Kolik let nebo desítek tisíc mají dnes ty nejstarší kusy nalítáno ? To zda se to sype se asi teprve ukáže, ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádná páč ani 1.8 ani 2.0 natožpak 2.2 či 3.0 už nikam PSA nedává .. :)  Aneb screw downsizing, už aby je někdo propleskl a začli zase dělat pořádný motory. K diskuzi - i přes značnou obavu o výdrž bych osobně volil 1.6 THP.

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám 1,6/85kW, ale v krátkej. V podstate som s ňou spokojný, ale skôr, je otázka aké, trasy plánuješ, a aká obsadenosť autA?. Ja chodím väčšinou vyťažený na pol, čiže 2-3 dospeláci miniumum batožiny, na to v pohode stačí, aj na dialnici oklo 160, bez problémov. ALe, keĎ to naložím, + batožina, tak to už cítiť, a dosť výrazne. KeĎ budeš jazdiť plný, a dlhé trasy, tak jednoznačne 2,0. Ak ho nezaťažuješ len občas, tak odporúčam 1,6 . smozrejme vravím o nafte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 4 týdny později...

Pánové, díky všem za názory a pohledy na věc. Nakonec jsem se rozhodl úplně jinak. Měl jsem předváděčku 308sw 2.0HDI půjčenou na dva dny, najel zhruba 350km a potřebné nadšení auto ve mne nevyvolalo. Poslední rok jsem jezdil Audi A3 gtron, čili motor 1.4TSI jezdící primárně na CNG, případně benzín. Zejména kultivovanost motoru, jeho téměř neslyšnost  a s tím související komfort jízdy je neporovnatelná ve prospěch plynového (benzínového) motoru. Věřím, že na diesel v Peugeotu bych si rychle zvyknul, specifický interiér by se mi nakonec určitě zalíbil, odhlučnění jistě není úplně špatné, ale přímo po přesednutí z výše uvedeného auta je ten rozdíl prostě do uší bijící. Výkon 81kw v CNG motoru se zdá být relativně nízký, ale omezující jsem ho shledal jen při opravdu plně naloženém autě (4 dospělý a plný kufr), jinak turbo dělá svou práci dobře.

Abych tedy zkonkretizoval své rozhodnutí - za cca 3 týdny si jdu pro Volkswagen Golf kombi TGI, tedy stejný motor jako v Audi. Auto beru na operativní leasing, výbava highline + statické led světlomety, ergoactive sedačky a 7DSG.

Chtěl jsem původně auto mimo koncern kvůli tak nějak celkovým antipatiím vůči němu, nakonec jsem ho zase vzal, no. Snad nebudu litovat.

Doufám, že nevadí, že jsem se tak rozepsal vlastně o konkurenci, chtěl jsem dát vědět, jak jsem se nakonec rozhodl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...