Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

dodatečné daňové přiznání


rhinos

Recommended Posts

Vyzná se někdo v daňové džungli?:D

O co se jedná....

Mám manželku na RD od roku 2009 nejdříve s jedním dítětem a v 07/2013 se nám narodilo druhé.

Vždy jsem si manželku odepisoval z daní a i v tom roce 2013.

A teď mi přišel normální poštou dopis od finančáku ,že podle jejich záznamů jsem slevu v roce 2013 neměl vykázat protože manželka "vydělala" více než těch 68000.

Je pravda že od ledna byla na rizikovém a tudíž pobírala nemocenskou a pak čerpala mateřskou.

Dodatečné přiznání musím podat do týdne jinak mi ho prý vyměří i se sankcemi.

Zřejmě tomu tak asi bude ale popravdě by mě zajímalo jestli třeba nejde požádat o prominutí daně.

Předpokládám že dodatečnou daň mi strhnou z letošního doplatku?

Ale s tím jsem už počítal na rekonstrukci baráku a trochu mi budou chybět tak kdyby byla aspoň teoretická možnost....:)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si vydelala vice nez 68tis tak maji pravdu. Nemel jsi si ji spravne odecitat. Dalsi veci ze se k tomu priklada jeji cestne prohlaseni, takze je to de facto podvod. Ted jsem si delal dane a manzelka sezastavila na 63, nastesti.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z uvedeného je jednoznačně patrné, že se v přiznání dopustil chyby - stát se to může - divné je, že se FÚ ozval až teď. Na takovou jasnou chybu měli přijít hned při prvním zpracování. Taky nejsem génius a chybička se ve výpočtu vloudila. Jeden telefonát od správce daně a opravilo se to ještě v termínu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me zarazi ze to neslo doporucene a ty nestandartni terminy. Jakoby slo o pochybeni referenta a ted se na to prislo pri nejakych kontrolach. Samozrejme ze je to moje chyba ale ja to proste neresil a vyplnil jako vzdycky. Cestne prohlaseni jsem poprve vyplnoval minuly rok. Pred tim nebylo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší máš dojít na FÚ a tam to s úřednicí vyplnit. Prominutí daně se asi konat nebude, buď rád, že se Ti ozvali. My si přišli na chybu v dani z nemovitosti (sami, ne FÚ) a když jsem to šel dát dopořádku, dostali jsme ještě pokutu. Prý ji nelze nijak odpustit.

A neodpustím si rýpnutí do některých, stává se, že i volají, ale ze skrytého čísla. Pak je smůla, když ho někdo nezvedá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz se ze skryteho nedovolaj,posilaj jeste sms z gsm brany a pripadne i mejl.

A samo datovka kdyz ji mas. 

K tematu,  ten termin je divnej otom zadna, kontaktoval bych spravce dane, po tel ti to spis vic vysvětlí nez urednim  dopisem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Péťa napsal:

Nejlepší máš dojít na FÚ a tam to s úřednicí vyplnit. Prominutí daně se asi konat nebude, buď rád, že se Ti ozvali. My si přišli na chybu v dani z nemovitosti (sami, ne FÚ) a když jsem to šel dát dopořádku, dostali jsme ještě pokutu. Prý ji nelze nijak odpustit.

A neodpustím si rýpnutí do některých, stává se, že i volají, ale ze skrytého čísla. Pak je smůla, když ho někdo nezvedá.

chacha Peto kde zijes :D, treba v Praze se na tebe urednici vykaslou, sami toho maj mraky........natoz lidem vyplnovat danova priznani. 

Jednou se mi stalo a to v Pace, ze me zavolali a opravili jsme to na miste. Mozna ze v mensich mestech to takhle funguje, ale ve velkych opravdu pochybuju....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to se o vas hezky staraji, tady ti taky jako pomuzou, poradi treba u jedne kolonky, ale ze by s tebou nekdo vyplnil danove priznani, to ne. Nestastnice lituju :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jako u všeho a všude (jen namátkou FÚ, pošta, peugeot servis) je to v lidech - pokud chce pomoct, tak pomůže, pokud nechce, vymáchá Ti v tom "ústa" a ještě z Tebe udělá debila. Odpovídá to jednomu lidovému rčení: "Když nechceš, je to horší než když nemůžeš". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si na Prahu 5 taky nemohu stěžovat, vloni mi poslali mail kvůli lapálii s vracením přeplatku na účet (kvůli novému nařízení to mohou vrátit jen na účet, který byl uvedený v registraci poplatníka, ne na účet, který byl uvedený na přiznání). Úřednice byla maximálně ochotná a ještě mi poděkovala, že jsem reagoval tak rychle a omluvila se mi, že jsem musel čekat asi 20mintu, protože tam někoho měla. Takže vždycky je to o lidech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U takovych veci samozrejme, ale pochybuju ze s tebou vyplni komplet priznani kor kdyz vetsinou lidi donesou pulku dokumentu co je k podani potreba :-):-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nekoho to primitivní je, když má 12 měsíců u jednoho zamestnavatele... U někoho to taková sranda se vyznat, už ne. Pak je mraky dost tupých lidí co se neumějí skoro ani podepsat.... Ale protože mají třeba HPP a 2 DPP tak jim zaměstnavatel nemusí dělat DP....... A pro ty to může být problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Pacho69 napsal:

Scratch: u rovné daně  a systému slev na dani snad není nad čím přemýšlet, je to dost primitivní. Na to snad úředníka nepotřebuju. Tak doufám, že lebka zubatá neuspěje se svými úlety.

Takovemu to obvykle vyplní zaměstnavatel ... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No myslím, že obecně je dnes individuální daňové přiznání poměrně jednoduché. Problém může být s vyznáním se v přílohách, případně orientaci, co můžeš uplatnit jako slevu na dani a v jakém případě. Pokud se někdo skoro neumí ani podepsat, tak by měl nechat vyplnit daňové přiznání někoho, kdo to umí. Po pravdě od vyplňování a vysvětlování daňových přiznání tam ty úředníci fakt nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...