Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vysoká spotreba


dejf94

Recommended Posts

Zdravím,

 

Neviete poradiť kde može byť chyba že mam priemernu spotrebu okolo 8,5 až 10 litrov na 100km (celková spotreba za cca 1800km je 10,2l/100km)? Menil sa aj plynový pedál nakolko mal vadný potenciometer no velmi to nepomohlo.

 

Motor je 2.0 hdi 100kw

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez diagnostiky ti tohle nikdo nerekne a zrovna plynovy pedal si myslim na spotrebu nema vliv vubec zadny.

Spise neco z tohoto:

- vadny EGR

- vadna vaha vzduchu

- netesnost v sacim traktu nebo chyba nejakeho cidla v nem

- vadny termostat + teplotni cidla

- celkovy stav motoru

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Jak je psáno výše chce to proklepnout diagnostikou. A druhá věc která není od věci jak dlouho máš tohle auto? Pokud s ním jezdíš krátce což odhaduji z těch cca 1800 km tak bych se ještě moc neděsil ono taky chvilku trvá než se s autem sžiješ aby si jezdil tak jak je pro auto nejideálnější.  Tím spíš pokud jsi přeskočil z něčeho co bylo slabší a jsi tedy zvyklí na to šlapat aby se auto hýbalo a čím víc šlapeš tím víc papá.  Já když jsem přešel z felicie na berlingo ( benzín-nafta) tak mi trvalo dobře tři měsíce než jsem se naučil jezdit tak abych využil potencionál naftového motoru a zároveň jsem jezdil řekněme ekonomicky. Potom berlingo -807 (nafta-nafta) už to nebylo tak hrozné ale řekněme že prvních 1000 - 2000 km jsem spotřebě nevěnoval přílišnou pozornost.  A pokud posuzuješ jen z palubního počítače tak ty kecají u některých vozů i o litr do + , k reálnému měření spotřeby je nejvhodnější tankovat do plné a takhle vyjet 3-4 nádrže pak je výsledek trochu relevantní. Ale nějaké cmrndání po 10-15 litrech do prázdné nádrže z toho nic seriozního nevypočítáš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...