Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vyplatí se letní gumy při nízkém nájezdu?


kveton

Recommended Posts

Ahoj klubáci, 

mam menší dilema jestli pořídit druhou sadu s letníma gumama nebo jezdit celoročně na zimních při malém ročním nájezdu? Konkrétně mi jde o 206SW, které mam jako druhé v rodině, využívané spíše jen jako na popojížďky. 

Mam dvě možnosti, buď nechat zimní a neřešit druhou sadu kol nebo 2x ročně přezutí.

Druhá možnost pořídt druhou sadu a letní gumy a přehazovat? Je to investice cca 6-7 tkč

Vždycky jsem měl na všechny moje auta dvě sady, ale se všema se celkem dost jezdilo, zato s SWčkem to tak neni.

Co vy na to? Jak by jste to řešili vy? Hlavně mě neukamenujte

 

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jenže stojí o cca 1000 za kus více, než stejný rozměr v Barumu, což je podle mě takový střed v kvalitě za rozumnou cenu, nicméně taky nad nima uvažuju, zatím jen uvažuju

abych to upřesnil--uvažuju nad celoročníma pneu obecně :)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

 

 

Jestli toho moc nenajezdí tak bych tam vklidu nechal zimáky celoročně a neřešil. Měl jsem to dřív na autě taky tak a bez problému. Těm celoročním pneu moc nevěřím, měli jsme je na Navarách a v zimě nic moc (nějaké Bridgestony), tak se po dvou zimách přešlo na letní/zimní a hned se s tím dalo v zimě s kopce zastavit (do kopce s 4x4 problém nebyl)

 

 

 

 

 

 

 

Odesláno z mého D6503 pomocí Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec bych se nebál nějakých celoroček.  Jednoduchý zdůvodnění je to " záložní auto " který v podstatě nemusí jezdit za jakýhokoli počasí protože máš ještě druhý auto který obouváš podle svých představ. Když dáš 206 celoroční gumy tak ušetříš na pneuservisu a když budeš potřebovat jet v zimě v mizerii tak pojedeš druhým autem zrovna tak když budeš potřebovat jet v nějakém extrémním počasí tak pojedeš zase druhým autem. Zrovna tak by se to dalo odůvodnit když necháš zimáky na celej rok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Manželka najede s Astrou cca 5-6000 km za rok a při tomhle nájezdu se dvě sady gum určitě nevyplatí , dřív tam měla zimní firestonky a nebyl problém , teď jsem koupil Uniroyal AllSeasonExpert celoročky , tak jsem na ně zvědavej , v zimě zatím dobrý

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, oddie napsal:

Barum je střed v kvalitě, jo? Ty CrossClimate jsou v létě lepší než Bravuris a v zimě lepší než Polaris... 

napíšu to jinak, PRO MOJE POTŘEBY je pneumatika Barum perfektní, jak zimní, tak letní, ale srovnávat Barum s Michelinem je hloupost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, oddie napsal:

Barum je střed v kvalitě, jo? Ty CrossClimate jsou v létě lepší než Bravuris a v zimě lepší než Polaris... 

Ještě je kloudně moc nikdo nevyzkoušel,je to takový kočkopes.Jasně ,že uspora o jednu sadu pneu tam nějaká je.

Nabizí výhody letních pneumatik v brzdění na mokru i suchu, vysokou životnost, úsporu pohonných hmot, zároveň výhody zimních pneumatik v přilnavosti a brzdění pro zákazníky jezdící v zimních podmínkách a příležitostně na sněhu. To vše pouze s jednou sadou pneumatik po celý rok!

Toto psal někde sám Michelin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V nemecku je tiež hodne áut na zimnych a celoročných. Dokonca aj požičovne dávajú celoročne, to by bolo narocne všetky prezuť v nejakom rozumnom intervale.

Ja som tiež rozmýšľal nad Michelin crossclimate ale v rozmere na Xantiu sa nevyrábajú a na C8 stojí jedna snáď 3500, takže sa to nevyplatí. 

Môžeš jazdiť na čom chceš až do prvého prúseru. Ak náhodou nedobrzdis, môže Ta poškodený a aj poisťovňa uháňať. V Prahe je hodne hladkých ciest kde sa zimáky v lete smykaju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle mě se pneu AllSeason dostávají do mody--zatím je plno pneumatikářských firem ani nevyrábí, přitom je podle selského rozumu jasné, že když je pneu na zimu i na léto, tak to musí být KOMPROMIS :myslim, na autě mám nějaké letní micheliny, co tam byly při koupi, zimní mám barumky a jsem v situaci, kdy mě pneu při mém nájezdu nemusí snad 5 let zajímat--do té doby bude více poznatků o celoročních pneu v praxi, více výrobců a tím pádem i nižší ceny...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neměly by se měnit i podle roku výroby..? 4-5 let .. Nebo už to neplatí..? Já je teda za 4 sezóny stejně ohobluju.. :), ale pokud někdo jezdí míň (5-10tis ročně), tak má třeba za 4 sezony možná půlku pryč..?, pak mi tedy ty letní přijdou zbytečný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...