Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klepanie od kolies pri prejazde zakrutou P406


573v0

Recommended Posts

Caute,

v poslednom case som si zacal na coupecku vsimat klepotavy zvuk pri prejazde zakrutou - jedna sa o velmi jemny klepotavy zvuk, ako keby som jazdil po panelovke (nemam na mysli D1 ale relativne novu, neznicenu panelovku). Pri jazde rovno to nepocut, no staci miernejsia zakruta a zvuk sa ozyva. Na homokinetaky je ten zvuk az moc jemny, na capy mi zas pride az moc rytmicky, neni to len take poklepavanie ale konstantne klepanie pocas celeho prejazdu zakrutou. Kedze je to velmi tichy zvuk, kym mam pustene radio tak to nemam sancu zacut a neviem teda ako dlho to uz je v tomto stave, no v lete to este urcite nerobilo. Inak skontroloval som ci su dotiahnute sroby na kolesach a presiel som po obvode pneumatiky, ci nie je na niektorom mieste poskodena, ale zda sa ze v tom problem neni.. Napada vas nieco cim by to mohlo byt? Napravnica bola pred pol rokom dolu ked mi robili spojku a vyslovne som ich poziadal nech sa mi mrknu v akom stave je podvozok, menili mi vtedy nakoniec len silent na jednom ramene a ulozenie stabilizatora. Coupecko je ale celkom slusne odhlucnene, moze to byt nakoniec ten klb alebo cap? Pripadne tycka stabilizatora?

Inak neviem ci to s tym suvisi, ale ked idem po velmi hladkom povrchu, napr liaty beton v podzemnych garazach a vytocim plny, tak citim ako mi vonkajsie koleso pri jazde odskakuje, az mi trhne volantom, vzdy zhruba 1x za otacku kolesa.. Ako keby bol behun pneumatiky na jednom mieste vyduty a skakalo to na nom, lenze pri jazde rovno to ide absolutne plynulo a ked som osahal pneumatiky tak som rukou nic necitil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus postupně vyšroubovat šrouby před. kol a podívej se , jestli není některý na konci závitu--z čela-- odřený (že by byl moc dotažený a dotýkal se za nábojem něčeho), jednou se mi to stalo na fiatě

to odskakování při plném rejdu mi taky dělal některý pežot, nezjistil jsem proč, diferák byl OK, poloosy taky, geom. před. nápravy v mezích...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za tip :) to s tymi srobami tu prednedavnom ktosi riesil ale na zadnych kolesach, tak na to mrknem, aj tak sa chystam onedlho prezut na letne. Inak to odskakovanie mi robi zrejme len ked je mokra podlaha, dnes bolo v garazi sucho a ziadne odskakovanie sa nekonalo..tak ja uz neviem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...