Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P807 - je to spolehlivé auto?


martincihak

Recommended Posts

Já jsem měl 807 2,2 HDi 94 KW r.v. 2005. vloni jsem ji prodal s nájezdem 320.000 km. Řešil jsem jednu fatální opravu (těsnění pod hlavou) Moje chyba, nejspíš jsem to už s tímhle problémem koupil. Jenže v zimě a to se to neprojevilo. NIKDY mě nikde nenechala. Itálie, Monako, Chorvatsko, Španělsko, Švédsko, Finsko, Norsko...  Vzhledem k tomu, že z jiného auto bych po 37 hodinách řízení při cestě do Norska  vylezl po čtyřech ale z tohohle ne, vloni jsem koupil jiný kus. Citroen C8 2.0 100kw exklusive, r.v. 7.2011, najeto 82.000 km s perfektní historií. Cena byla vysoká. 380.000,- ale je to auto s kterým se dá zvládnout fakt veliká porce km najednou. Tak věřím, že snad zas bude sloužit alespoň 250.000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Označení motoru ze servis boxu v charakteristice je   DW10CB FAP DTR 100 KW

Sestava motoru  je v servis boxu označena jako RH02

Řídící jednotka a vstřikovače už nejsou Bosch ale Delphi. Jestli je to dobře nebo ne, to nevím ?  

Upraveno uživatelem sidonius1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Taky jsem minuly rok rěšil větší auto z duvodu rozrustajici se rodinky. Taky jsem sjezdil kde co auta předraženy odlitany. Taky broku moc není tak asi jako kazdej v dnesni dobe mame hypoteku mali decka zenska na matersky atd. Skratka auto do sto litru. Nakonec jsem sehnal p eugeota 807 - 2,0hdi 79kw r.v2002 /240tom.cena 75000. Máme to rok místa kopice spotřeba 8l dálka 7,2 auto narvaný k prasknutí. Dělané rozvody s pumpou zhav.svíčky ,baterka.repas čerpadla jsme tam za dalších 30. Auto jezdi za rok mame skoro 30 tis km. Je to holt babička ale šlape to. Asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve finále jde o to, zda koupit olítanou ludru za 100 a během let do ní nasypat dalších min.150, nebo koupit mladší (nebo nové) za 250 a relativně mít klid, aut z první varianty jsem měl hafo, takže ze zkušenosti můžu říct, že druhá varianta je lepší :roker

neberu to jen přes prachy, ale jsou v tom i nervy :P--shánění dílů, opravny, a v případě, že si to člověk opravuje sám, tak místo výletu s dětma, drbat se o víkendu pod autem...:bojim

ty částky jsou jen orientační a netýká se to samozřejmě jen aut PSA

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zrovna ja mam tu zkusenost ze behem pul roku jsem koupil

C8 3.0 V6 automat 2003 rv 200000km za 115000,-

A 807 3.0 V6 automat 2004 rv 70000km za 239000,- 

Obe puvodni cena 1,5 mio

Behem prvniho pulroku jsem na obou autech menil to same, neberu spotrebaky ale,  zadni brzdice,lanovody,chladic vody,starter,kulisa razeni,zadni naklonove cidlo,zadni a stredni dil vyfuku,packy pod volantem,prepakovani steracu s motorkem,zadni motor sterace,motorek ostrikovacu,predni pruziny(praskly), hlidaci ventilky v kolech.

Je to hlavne o chovani prvnich majitelu k autu. Ta c8 mela jednoho, auto krasne zive prumerna spotreba 11-13 na sto

807 byla do 50000km ve vlastnictvi importu jako novinarske a predvadeci auto. Nebylo tak zive a spotreba 12-15 na sto

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ozzy56 napsal:

ve finále jde o to, zda koupit olítanou ludru za 100 a během let do ní nasypat dalších min.150, nebo koupit mladší (nebo nové) za 250 a relativně mít klid, aut z první varianty jsem měl hafo, takže ze zkušenosti můžu říct, že druhá varianta je lepší :roker

to je otázka, jak to kdo má ... taky je rozdíl vysolit stovku a pak do toho čas od času vrazit tu pět, tu deset, jednou či dvakrát i dvacet, anebo vysolit čtvrt mega najednou ... vono s hypotékou a dětma je normální občan rád, když na auto uškudlí pár tisíc měsíčně, takže za rok do toho třeba i třicítku dá, ale rodinku potřebuje vozit hned, a ne až za pět let, až by po těch třiceti ročně naspořil o 150 víc (resp. ještě za dýl, protože mezitím nejspíš cpe rodinku do nějaký menší starý pixly, která mu za údržbu taky něco užírá) ... má si na to brát spotřebák nebo co, aby to auto nakonec dvakrát přeplatil? a dostane vůbec úvěr, shledá ho banka bonitním, když už má hypo?

a kromě toho, nejen dražší ojetina ale ani to úplně nový auto člověku klid moc zaručit nemusí, nanejvejš jakousi finanční jistotu, že výměna motoru nepůjde z jeho, ale ze záruky, což je ovšem na druhou stranu proti tomu klidu, páč když to jde z mojeho, tak mám klid v tom, že si to prostě normálně koupím, kdežto tu reklamaci jsou často nervy uhádat (o kolegově skvělém novém hjundéééé jsem se tu již někde zmiňoval, že?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predchadzajuce prispevky sa necituju - vid pravidla fora,

spojitost je vo velkosti auta, jeho ceny a opravach, pocte clenov rodiny a potrieb. Inac premysla clovek co je sam, pripadne s priatelkou, inak ked ma jedno, ci dve deti, a inak ked mas futbalovu jedenastku.

Kazdy si kupi to naco ma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám jak 306 tak 807. S 807 jsem zatím najel 100t km za 6 let, kupována na 153t km. Jinak na 306 jsou teď už díly poměrně za hubičku, ale i na 807 už to šlo dolů. Za mě je servis 807 asi o 50% dražší než na 306.

Děláno -

Po koupi - rozvody, rameno, přední brzdy 17t Kč

Dále.. Setrvák + spojka 17t Kč

Ramena, zadní brzdy 10t Kč

Teklo nezávislé topení + výměna lanovodů na zadku 6t Kč

Znovu ramena 6t Kč

Praská pružna na předku - výměna 4t Kč

Znovu přední brzdy - 6t Kč

Dále nějaké kraviny kolem - několikrát tyčky stabilizátoru, utržený výfuk, bežně filtry a náplně, atd.. to nepočítám.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...