Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P807 - je to spolehlivé auto?


martincihak

Recommended Posts

před 10 hodinami, vlkklx napsal:

Vždyť to povídám,nejlepší je koupit nové :)  I když někteří kolegové s THP nebo VW TSI motory asi ani s tímhle souhlasit nebudou.Jo,vlastně,nové už se nedělá...:myslim Souhlasím s oddiem- každý svého štěstí strůjcem.

Nove je nove. Táta měl Daewoo nexia a najezdil za 20let 140.000km.pořizovací cena 350.000kc(s navýšením úvěru)

Můj nazor do 5let a 150.000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych se vrátil k původní otázce-spolehlivost,náklady na provoz,samozřejmě se nemohu vyjadřovat k HDi motorům,mám benzin,2,2.Začnu největším problémem ,zhruba po 45tkm co jsem to měl odešlo těsnění pod hlavou,bohužel v zimě, a emulze z oleje a vody totálně ucpala odvzdušnění motoru.Následkem toho došlo k vytlačení oleje do sání,vzal si to 1 válec,výsledek ohnutá ojnice.Oprava 22tis.O téhle závadě se nikde nepíše že by byla typická,ale stává se to,vím o 2 případech na C8 v ČR a jednom taky na C8 v Německu v posledních cca3 letech.Na 607 které mají stejnou motorizaci dojde při stejném problému jenom k vytlačení oleje přes měrku,nedostane se to do válců.U 2,0 benzin motorů se to nestává,jednak mají úplně jiný systém odvětrání skříně,a možná i kvalitnější těsnění pod hlavou.Tyhle problémy pokud vím,tak všechno ročník 03 a 04,takže možná špatné serie těsnění?Kdybych měl znovu vybírat,možná bych vzal raději 2,0 benzin.Jiné náklady-hned po koupi výměna lanovodů ruč. brzdy,myslím že kolem 1000 za všechny,po roce levý zadní brzdič-800,za tu cenu jsem ani neřešil repasi starého,po 30 tis. kilometrech výměna map senzoru-asi 800,zároveň lambda sondy před katem-1200(občasná kontrolka emisí,lambda spíš preventivně).Předchozí majitel(ka) v Německu prokazatelně měnil:spojka,pravý zad brzdič,hlavní brzdový válec,rozvody.Gumy,brzd. destičky,olej, beru jako běžný servis.Nebýt problému s motorem tak na stáří auta spolehlivost celkem nadprůměrná myslím.Několik známých se stroji Sharan/Alhambra/Galaxy v dieselu se na opravách vyřádilo daleko víc(hlavně finančně....).Ještě jsem nenapsal přestavbu na LPG hned po koupi za 20000,dlouhodobá spotřeba za 50000km je 12,51 lpg a 0,44 benzin na 100km.Komfort jízdy za mě perfektní,trochu na nervy je rozpadající se molitan bočního vedení sedáku řidiče a povrzávající plasty vnitřních madel dveří.Po porovnání co se nabízí-koupil bych to znova.Jenom poznámka-drobné opravy si dělám sám,proto uvádím jen ceny dílů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud netrváš na posuvných dveřích tak co třeba poslední 406 kombi (se 407 osobní zkušenosti nemám). Plno místa v kufru a i na sezení. Odvozili jsme v tom v pohodě dvě děti, ale jak přišlo třetí tak jsme museli pořídit něco se třemi sedaly vzadu. Spotřeba je taky lepší a vzpomínám na to auto rád (kromě podávacího čerpadla v nádrži s tím nebyl problém). U 807 jezdím skoro pořád s poloprázdným kufrem, ale ty posuvné dveře tehdy u jiných aut moc nebyly. Jinak je je psáno výše, tak bych také kupoval raději něco mladšího za dvojnásobnou cenu a u 807 obzvlášť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napřed ojetý komutátor nebo uhlíky (běžná závada způsobená opotřebením) - Auto jsem startoval pokopáním do nádrže.

Potom odešlo relé v motoru, které to čerpadlo spíná - Nouzově jsem rozjel čerpadlo 12V ze zapalovače.

Jsem rád, že nyní v 807 žádné čerpadlo není a pro dočerpání nafty je na hadičce ruční balónek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to celkem jednoduche. Je to obrovske, variabilni auto, celkem pohodlne. Ale co si budeme nalhavat, dost drahe na servis... Ale to si asi moc nepomuzes s jinym autem od jine znacky v teto kategorii... 

Mas 306ku, tak to ve srovnani s ni budes asi cucet...  a pokud hodlas koupit nejakou uplne starou past tak to bude nejspis uplne pruvan...

ale 13ti lety VW nebo ford na tom nebude asi o moc lepe:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje 2,0 HDI  80kw v Evasione som kupoval pred 7 rokmi za tuším 2 200 eur. Dnes stoja podobné  o dosť viac. Nik to auto nechcel keďže malo ďaleko cez 200 tis. , svietila kontrolka motora a neskutočne dymilo. Stačila mi krátka jazda aby som ho kúpil.  S minimálnymi nákladmi na opravu jazdí doteraz tesne pod 500 tis. Km. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 23. 2. 2017 at 22:10, dusan2 napsal:

Moje 2,0 HDI  80kw v Evasione som kupoval pred 7 rokmi za tuším 2 200 eur. Dnes stoja podobné  o dosť viac. Nik to auto nechcel keďže malo ďaleko cez 200 tis. , svietila kontrolka motora a neskutočne dymilo. Stačila mi krátka jazda aby som ho kúpil.  S minimálnymi nákladmi na opravu jazdí doteraz tesne pod 500 tis. Km. 

o dost vice nez 2200 eur? tak drahe jsem nikde ani nenasel:) 

a ty minimalni naklady za 300 000km si dovedu predstavit. Vse nove, jinak nic vic:) 

A P807 na kterou se pta, je drazsi na servis nez evasion...

Ted me budes presvedcovat ze jsi tam nic nemenil a podobne... chjo

Upraveno uživatelem Lukas.407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekný Evasion ktorý má zmysel kúpiť sa dnes pohybuje okolo 2700 a viac . Sledujem to môžeš mi veriť.  A s tým servisom si poriadne mimo. Nemenil som nič okrem spojky rozvodov a spotrebáku. Žiadne turbo , vstreky , alternátor, štartér, prevodovku atď  atď. Ale tebe to nemá zmysel vysvetľovať ... chjo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Evasion, který má dnes smysl koupit, neexistuje. Pokud to člověk nechce jako veterána, ale na to, aby s tím jezdil, nemá to moc dlouhou budoucnost. Dojezdit to, co máš, dejme tomu, ale dnes teprve kupovat? S Euro II, zákazem vjezdu do měst, za chvíli zákazem průjezdu Rakouskem, se zvýšeným zájmem policajtů, co tyhle starší auta zastavují čím dál častěji? To už je auto jen pro nadšence. Nebo ty, co to koupí za pár šlupek a dojezdí kolem komína. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vole uplen stejnej dotaz jako je v pokecu.

Dej si otazku:

Mas finance na udrzovani c8/807, Kolik je rozpocet s prvnim servisem, Kolik km najezdis, Jak moc a kde jezdis. Az si tohle vsechno vyjasnis muzes si zacit vybirat. Vzhledem k tomu ze sem sledoval tvy vlakno o 306 ce a kroutil si kazdou korunu je ekonomicky nesmysl koukat po tvem vybranem aute. Tvym rozpoctem a i pozadavkama to odpovida opet oct I, golf IV, 307 sw/break.

Za dalsi tva zena si udelala ridicak a ty ji chces jako prvni auto dat neco velkyho mno si docela odvazny, byt tebou koupim pro sebe neco a ji necham 306 na vyjezdeni.....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, oddie napsal:

Evasion, který má dnes smysl koupit, neexistuje. Pokud to člověk nechce jako veterána, ale na to, aby s tím jezdil, nemá to moc dlouhou budoucnost. Dojezdit to, co máš, dejme tomu, ale dnes teprve kupovat? S Euro II, zákazem vjezdu do měst, za chvíli zákazem průjezdu Rakouskem, se zvýšeným zájmem policajtů, co tyhle starší auta zastavují čím dál častěji? To už je auto jen pro nadšence. Nebo ty, co to koupí za pár šlupek a dojezdí kolem komína. 

Nadšenec tohto auta som to je jasné :)  ale máš pravdu ze už dnes nemá zmysel také auto kupovať.  Veď aj preto ostávam stále pri starom. Doteraz  som nenašiel vyhovujúcu alternatívu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 2. 2017 at 18:15, ozzy56 napsal:

podle mě, aby tohle auto mělo perspektivu cca 5 let, tak musíš koupit poslední roky výroby, a to za 100 tisíc asi nepůjde, platí pro P 807

Podle Wikipedie se vyráběly do roku 2014-https://www.sauto.cz/osobni/detail/peugeot/807/17166617?goFrom=list      https://cs.wikipedia.org/wiki/Peugeot_807

Upraveno uživatelem brutall
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, JJEENNDDAA napsal:

A co vlastně ten motor HDi 88kW tuším RHK? Měl jsem pocit že by to mohl byt shodný motor se 100 kW, ale má E4 a je bez FAPu . Ten není ideální náhrada??

Asi jak pro koho. Uvažoval jsem o něm také, ale už pro mě diesel nedává smysl. Na současný nájezd 15tis km s výhledem dalšího poklesu, z Euro IV v naftě žádná dlouhodobá perspektiva taky nekouká, ceny srovnatelných aut drsně dražší... Ve spotřebě je rozdíl do koruny za km, to by se mi vrátilo tak za 10 let, a to mi za to fakt nestojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 2. 2017 at 22:51, dusan2 napsal:

Pekný Evasion ktorý má zmysel kúpiť sa dnes pohybuje okolo 2700 a viac . Sledujem to môžeš mi veriť.  A s tým servisom si poriadne mimo. Nemenil som nič okrem spojky rozvodov a spotrebáku. Žiadne turbo , vstreky , alternátor, štartér, prevodovku atď  atď. Ale tebe to nemá zmysel vysvetľovať ... chjo. 

Rad bych vydel ty evasiony pres 2700eur a vic... Ktery se za ty penize prodaly. Prodavat a prodat je rozdil. Klidne se podel. Je to stary auto ktery ma smysl jen pro toho kdo ho uz ma, treba jako ty a vi o nem co ma v jakym stavu a nemusi do nej delat prvotni investici...  Kupovat ho ted jako ojetinu, nasypat do nej haldu penez, to je uplne mimo... 

Ja nemyslel ze jsi menil uplne fatalni zavady. Ale u 807 ho i spotrebak vyjde na pekny penize. Podle predchozich prispevku tazatel vypada jako "kolenovrt" a pro takovy 807 neni uplne vhodny auto... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já do toho investoval při nákupu 200.000 (dvakrát tolik, než za jakékoliv předchozí auto) a zatím klep klep, považuji ho za spolehlivé. Ale za rok a půl jsem najel jen 16.000km, takže těžko z toho něco usuzoval. Celkem mám najeto 182.000. Hned po koupi jsem řešil jednu součástku týkající se rozvodů a čerpadla, podle místního mága se dá pořídit za nějaké 2000 a namontovat za 20 minut. Jinak to auto funguje bez problémů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...