Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P807 - je to spolehlivé auto?


martincihak

Recommended Posts

Ahoj přátelé,

Uvažuji o koupi "nového" prostorného auta a mé požadavky jsou:

- spolehlivost

- dostupnost náhradních dílů

- dostatek výkonu na rychlé a bezpečné předjetí

- ekonomika provozu

 

V mém hledáčku jsou:

Galaxy/Sharan, P807

 

Můžete mi prosím poradit, co za motory mám vybírat, nebráním se ani benzínu v LPG a cena? Poridim dobrý kus do 100 tisíc??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kupoval před 3 roky Citroena C8, 2.2 16V benzin a za mne docela spolehlivé auto, Velký prostor a cena za servis taky docala v pohodě. Naše C8 stála 95000,- + hned jsem do ní cca 30.000,-Kč zasinvestoval (rozvody + vodní pumpa, kladka příslušenství, brzdy, ložisko atd.) abych měl klid. Chtěli jsme něco sedmi místného a je zde prostoru hodně. Co je v dnešní době spolehlivé? Předtím jsem měl od novýho kusu Fabii combi a v 8-letech jsem řešil korozi - přímo s Boleslaví /autorizák byly sviňuchy) a po reklamaci šla z baráku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidám se k ozzymu za ty prachy co prezentuješ ani jedno z uvedených v zázračném stavu nečekej. Však stačí si proběhnout inzeráty aby jsi si udělal představu o věku nájezdu km v určité cenové hladině.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, ale tohle je tak do vlákna Vtipy... Ekonomika provozu? Jestli jsi doteď byl zvyklý na 306, tak nebudeš stačit zírat. A pořizovačka za kilo? To bude stavem odpovídat 306 zhruba za 30, ovšem s tím, že veškeré opravy budou stát několikanásobek. S tímhle zadáním a očekáváním se na to hodně rychle vykašli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ona je ekonomika provozu u malého auta  a i ekonomika provozu u většího auta,ale spíše v hladině spotřeby.

Jináč opravy na motoru budou stejné cenově jako stejný motor v kotrmelci,brzdy krom kotoučů +- stejné,nápravy možná rozlišné v ramenech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud není podmínka diesel,tak si myslím že v benzínu do 100000 tis. sežene velmi slušný stav,podívat třeba na mobile.de,většinou byly v benzínu kupovány auta pro větší rodinu,takže přiměřené kilometry i stav.Samozřejmě že pokud to není v lpg verzi nebo se nepočítá s přestavbou tak je nutné brát v úvahu spotřebu 10-11l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, stačí se podívat na mobile.de, jaký vrány tam ti turečtí, ruští a polští překupníci nabízej, a to i za víc než za těch 3tis eur, která má zhruba tak limit, aby ho to i s dovozem vyšlo do kila. Když vidím, jak bojuje už s tou svojí superjednoduchou superlevnou 306, tak mu opravdu takovou loterii doporučit nemůžu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co je té 306 ce.....?Hledáš prostorný vůz  a máš kombi....

Co to má za smysl se v ní hrabat ,dát jí do kupy ,prodloužit životnost na dalších 8 let a zbavit se jí....?Proč si to teda dělal, když ji chceš prodat?

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

oddie:vždyť nemusí kupovat od překupníka,já také koupil přímo od 1 majitele,pro auto jsem byl osobně.Jinak už to bude 4 roky a už v té době jsem se vešel v pohodě do 100tis i se zaplacením převozu a přihlášením.Jediné do čeho jsem investoval navíc byla přestavba na lpg (20 tis.)a nové lanovody na ruční brzdu.Musím ještě podotknout že tady v okolí (ze záp. čech po Prahu) jsem předtím objel spoustu bazarů i soukr. inzerátů a v cenově podstatně vyšší hladině byly zoufalé šroty.Jasně,měl jsem v DE domluvená 3 auta,první se mě nezdálo,ani ne z nějakého závažného důvodu,vzal jsem druhé. Ale znovu opakuji,je to benzín,spotřeba 10-11,určitě proto jsou k sehnání za nižší ceny než nafťáky.Asi je také zbytečné rozebírat proč chce velké auto,to už záleží na něm co myslí že potřebuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jasně, a že jich tam takových je. To je fakt "argument", "já jsem před x lety". Tak se tam podívej teď, jemu je k ho*nu, co se dalo koupit před x lety. A předveď mi výběr pěkných kousků přímo od 1. soukromých majitelů do 3tis eur, na které má smysl se jet podívat. Ona se "kupodivu" i situace na trhu ojetin mění a vyvíjí, a "kupodivu" se za tu dobu podstatně zvýšila aktivita překupníků i hlad po ojetinách v Polsku, Rumunsku, Bulharsku, kteří berou skoro vše, takže se za prvé zvýšily ceny, a za druhé poklesla nabídka něčeho použitelného. Ostatně to samé platí u i nás, odkud to vykupují také, i díky uměle oslabené koruně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. kde jsi doteď opravoval svého Peugeota - jsi s tím servisem spokojen? Já mám mnoho peugeotů (asi 16?) a dobrý servis mi je stíhá opravovat rychleji, než se kazí. Když koupím ojetého Peugeota, tak zezačátku se vychytají vady a pak už jezdí čím dál líp.

2. kazí se všechna auta, a v podstatě cena auta vyjadřuje jeho spolehlivost. Tzn. na ježdění kolem komína stačí auto za 30 až 50, ale jestli máš jezdit přes celou republiku, a případně s malými dětmi, tak je potřeba drahé, zánovní auto. Aneb mít záložní řešení, po republice mít známé, kdo pro mne přijede, kdo mě nechá přespat.

3. 807 se kazí stejně jako všechna ostatní auta, koncern (VW) případně Ford není taky žádná výhra.

Pro představu o ceně, za 100 jsem koupil loni v létě 307 break v dobrém stavu, 100 t. najetých, r.v. 03, od kamaráda první majitel, čili pravdivé kilometry. A to jsem měl štěstí, to auto jsem měl zamluvené už 5 let.

Motor bych do 807 volil asi raději nějaký osvědčený 2,0 HDi, protože 2,2 Hdi se nepředpokládaně zastavují (rozvody?), vlastní zkušenost.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem jen říct že po 4 letech klesly odpovídajícím způsobem ceny,přece jen,od r 2003 co se to začlo vyrábět už nějaký čas utekl...jinak každý máme jiné zkušenosti a jiný názor,myslím že výrazy jako "k  ho*nu " tady nejsou úplně nezbytné...

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=239498356&isSearchRequest=true&scopeId=C&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=PETROL&fuels=LPG&makeModelVariant1.makeId=19300&makeModelVariant1.modelId=24&pageNumber=1

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=238157512&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&scopeId=C&fuels=PETROL&fuels=LPG&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=193proč00&makeModelVariant1.modelId=24&pageNumber=1

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=239441114&fuels=PETROL&fuels=LPG&scopeId=C&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=19300&makeModelVariant1.modelId=24&pageNumber=1

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=239298410&isSearchRequest=true&fuels=PETROL&fuels=LPG&scopeId=C&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&makeModelVariant1.makeId=19300&makeModelVariant1.modelId=24&pageNumber=1

a další...

nejsou v dobrém stavu?Možná ne.Nejsou možná od soukromníka,může to nabízet i bazar jako soukromník?Jasně že může!Můžou to být vraky,dobře nafocené?No jistě!To je bohužel riziko koupě starých aut,jinak než nových v autosalonu.1,2,3 majitel?Nevím nevolal jsem tam.Já měl na 1 štěstí jak u 807,tak u L200,švagr u C-maxe,takže se občas asi povede.Chce vzít telefon,obvolat víc nabídek,celkem se dá z hovoru odhadnout jestli to nabízí němec soukr. nebo turek.Pokud je to normální člověk ochotně třeba pošle i další fotky a info-moje zkušenost.Jestli není ochota,dál neřeším. No a pak se rozhýbat,napsat si na papír 3-4 adresy a jet se na to podívat.

Ale znovu opakuji,nechci se hádat,chápu že má každý jiné názory a zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po 4 letech klesly odpovídajícím způsobem ceny? Nezdá se mi moc odpovídající, že v průměru dnes stojí 14-leté to co předtím stálo průměrné 11-leté, o znatelně horší kvalitě ani nemluvě. To, cos linkoval bys fakt jel prohlížet, jo? To jsou přesně ty nabídky, které podle mě nestojí ani za to zavolání... Ale nakonec - každý svého štěstí strůjcem. Aspoň budou mít servisy mít obživu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte pravdu, zapasim se svou 306. Mělo být hlavní auto, nyní v plánu rodina a baba si ve svých 30 udělala řidičák. Jako typická ženská, chce velké auto a 306 je to naprosté minimum ;-)

Co se ekonomiky týče, tak vím, že se nebude jezdit s takovou krávou za korunu na km. Jen prostě nevím, jak se s takovými auty jezdí.

Na nové auto není a proto potrebuji něco do 100000, kdy mám v záloze 40000 na to, abych auto dostal do dobrého stavu.

Chata a výlety si jednoduše někdy žádají více prostorné auto, netvrdim, že každý den bude narvane, ale chci být v tomto ohledu "vždy připraven" každopádně díky za příspěvky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, martincihak napsal:

Máte pravdu, zapasim se svou 306. Mělo být hlavní auto, nyní v plánu rodina a baba si ve svých 30 udělala řidičák. Jako typická ženská, chce velké auto a 306 je to naprosté minimum ;-)

Co se ekonomiky týče, tak vím, že se nebude jezdit s takovou krávou za korunu na km. Jen prostě nevím, jak se s takovými auty jezdí.

Na nové auto není a proto potrebuji něco do 100000, kdy mám v záloze 40000 na to, abych auto dostal do dobrého stavu.

Chata a výlety si jednoduše někdy žádají více prostorné auto, netvrdim, že každý den bude narvane, ale chci být v tomto ohledu "vždy připraven" každopádně díky za příspěvky.

Tak s tímhle optimismem a záměrama sem do toho šel. Hoodne dobře prověřit auto. Měl jsem to i v autorizaku Peugeot. Rada od mechaniků...kupte si VW. Ja chtěl posuvné dveře...na Sharanu bych tam byl ale za 400.000.

Těch 40.000kc na auto do pořádku..:mad: stačí na prvni rok.Ja nejezdím do 10.000km/rok takže sem měl koupit benzín 3.0 V6:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...