Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Palivový filtr - výměna- návod


Relaxcz

Recommended Posts

Jsem po výměně palivového filtru na 29185Km. Poskytnu zkratkovitý návod....
Není potřeba rozebírat hlukový kryt ani plasty pod stěrači. Nejdřív hadr kolem filtru, aby to nebylo všechno od nafty a pak vlastrní demontáž. Na konektoru snímače je oranžová pojistka- tu vysunout a pak přizdvihnout zobáček na protější straně. Tím je konektor volný. První trubička nafty má klasickou koncovku se dvěma ploškama na stisk u druhé se musí střed pojistky vytáhnout nahoru a zbytek zámku se stlačí dolu. Tím se uvolní sevření kolem koncovky trubičky a jde vytáhnout. Pak je potřeba po odpojení trubiček -trochu z nich vyteče- sundat "hřeben" který je za filtrem a zároveň drží hlukovou izolaci- má 2x 6 šroubek. Kdo to neudělá, oštípnete konektor na filtru. Ne moc a nic, co by bránilo funkci, ale štípne se. Pak normálně golou vytočit tělo, následně se ukáže vlastní vložka filtru. Při instalaci nové, pořádně vtlačit do spodku filtru- je to naslepo, protože hladina nafty je vysoko, ale nic složitého a samozřejmě to jde i odsát. Pak nasadit vršek filtru, pozor na "přes závit" a dotáhnout. Má to mechanický doraz, takže moment netřeba a přetažení nehrozí. Vše další je už vcelku jasné. Jen před startováním doporučuju několikrát donutit k práci podavací čerpadlo nafty. Já jsem jen 3x otočil klíčem ve spínačce a stejně mě to po chvilce zdechlo, než se to odvzdušnilo. Jen pro info- originál filtr měl označení SOGEFI a číslo C533A, což odpovídá označení Purfluxu.

SAM_0256.jpg SAM_0254.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

správně by se měla zbylá nafta v nádobce filtru vysát a nádobku vyčistit--je to usazovací filtr, špína tam bude, i když jí nemusí být moc u zánovního auta, taky se dá celou nádobku filtru vyjmout (dva šroubky) a udělat výměnu vložky filtru na stole v garáži--takto se lehce filtrbox vyčistí

máš tam určitě čerpadlo v nádrži? některá provedení podle Serboxu ho nemají ;)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...